Pokaż wyniki 1 do 10 z 10

Temat: Początkujący. Co? Jak? I gdzie?

~DCK. jest offline Początkujący.

Question Początkujący. Co? Jak? I gdzie?

Nom to od początku. Kiedyś zainteresowałem się komputerami. Miałem z nimi styczność bardzo rzadko. Najpierw raz w tygodniu 3 i 4 klasa bodajże potem 6. Teraz w 1 i 2 gim. Obecnie 3 gimnazjum i bardzo żenująca informacja. Jako klasa informatyczna ani jednej godziny tygodniowo informatyki. Z powodu tego, że chciałem iść do technikum, w której wybrałbym pewnie profil 'technik-informatyk'. Chciałem na własną rękę zacząć uczyć się informatyki wszystko na spokojnie po lekcjach w domu. Na początek wrzuciłbym sobie na kompa system, który w jakiś sposób by mi pomógł to wszystko ogarnąć. Tylko teraz pytanie. Jaki to ma być system? Obecnie lecę na Windows XP. Chciałbym dowiedzieć też czego po kolei się uczyć tak, aby większość materiału, który potrzebny będzie mi w technikum umiał na starcie. Więc co proponowalibyście na początek? Za wszystkie odpowiedzi z góry serdecznie dziękuje!
    Z poważaniem ~Dck.

GSG-9 jest offline Shapeshifter

Domyślnie

musze cie zmartwic, bo do czasu az pojdziesz na studia, lepiej zebys byl dobrym matematykiem niz informatykiem.
    ile ludzi tyle opinii, moja jest taka: wystarczy, ze umiesz obslugiwac windowsa + dobrze ci idzie z matematyki = i juz masz dobre studia. hobbystycznie - mozesz sie "doszkalac", ale akurat o to, ze czegos nie bedziesz umial jesli chodzi o IT - mozesz sie nie martwic.
    War, war never changes.

mijagi jest offline mijagi.eu

Domyślnie

dokładnie, matma matma i jeszcze raz fizyka

~DCK. jest offline Początkujący.

Domyślnie

Z fizyką jako tako, ale matme lubię i dobrze mi z niej idzie, ogólnie łatwo mi przychodzi jej nauka

Edit: Może jakieś książki poleciacie, które warto przeczytać?
    Ostatnio edytowane przez ~DCK. : 11-17-2010 - 15:39

Domyślnie

Chaos w tym wątku.
    Najpierw musisz wiedzieć, czego chcesz. Jeśli masz zamiar się przygotować do przedmiotu, to sprawdź wyszczególnione w planie zagadnienia i spytaj wykładowcę.
    Chcesz iść głębiej? Musisz wybrać specjalizację (sieci, programowanie, testy, security, data mining etc.) i w niej się szkolić.
    Chcesz być "dobry w komputerach"? Siedź przy kompie 16 godzin dziennie i próbuj wszystkiego, na co się natkniesz w Sieci.
    Tutaj nie znajdziesz pomocy, ponieważ my nie mamy czasu prowadzić cię krok po kroku. Nie mamy ochoty. Znajdź inne forum, może FrazPC, czytaj - http://hack.pl/forum/newbie-dla-pocz...ukujacego.html

Domyślnie

Cytat Napisał mijagi Zobacz post
    dokładnie, matma matma i jeszcze raz fizyka
    no że matma to rozumiem, ale fizyka? Chyba nie aż tak bardzo, co? Z matmy nawet spoko mi idzie, gorzej z fizą, może to przez moje braki w gimnazjum oraz słabego nauczyciela - nie wiem. Myślę, że matma jest bardzo ważna, aczkolwiek nie jest niezbędne bycie guru z matematyki aby być dobrym w komputerach - przynajmniej ja to tak widzę. Zapewne moje zdanie zmieni się gdy pójdę na studia . A ogólnie nie polecam nikomu iść do technikum informatycznego. Ja do takiego chodzę i jest jedna wielka patologia. Nie uczą dosłownie nic, zero, NULL! A nawet jeśli w Twoim technikum będą uczyć - to i tak nie za dużo tego będzie... Tak więc proponowałbym Ci iść do liceum i uczyć się IT na własną rękę w domu. Ja tak robię i jest dobrze. Poza tym w technikum informatycznym nie ma za dużo matematyki co mnie naprawdę boli... Szkoła informatyczna w której nie ma matmy - trochę śmieszne... Jest jednak jeden plus chodzenia do technikum - mianowicie kursy fundowane przez EFS. Nie wszędzie oczywiście to jest. Ja się na to załapałem. Brałem już udział w kursach Fundamentals of Unix by Cisco, a obecnie chodzę na CCNA. Powiem szczerze, na tych kursach też za dużo się nie nauczysz! Ale dostaniesz książki, z których sam będziesz mógł się uczyć. Pozdrawiam, gronek.

mijagi jest offline mijagi.eu

Domyślnie

Ja do takiego chodzę i jest jedna wielka patologia. Nie uczą dosłownie nic, zero, NULL! A nawet jeśli w Twoim technikum będą uczyć - to i tak nie za dużo tego będzie...
    heh no dobre, dobre louuul

w technikum jak sama nazwa wskazuje zdobywasz dużo wiedzy technicznej, później na studiach na przedmiotach informatycznych będziesz miał lżej bo będą podstawy, a ludzie z liceum (Ci, którzy nie ogarniają na własną rękę) będą mieć oczy jak 5 zł
    W liceum lepiej przygotują cię z matmy, ale to też nie jest regułą. W technikum miałem rozszerzoną matme, ale też większość zależy od nauczyciela ;> + liceum jest też taki, że kończysz je rok wcześniej
    podsumowując nie licz na szkołę, bo jeśli chcesz to i kończąc zawodówkę będziesz dobrym koderem czy czym tam chcesz ;>
    ale mimo wszystko polecam technikum bo zdobędziesz tam dużo praktycznej wiedzy, której nie da ci żadne liceum i ułatwi start w IT;>

Domyślnie

warto podkreślić że trzeba znać angielski :d

Domyślnie

Najlepiej to studiować zagranicą tak naprawdę jestem na pierwszym roku na Forensic IT po świętach koniec styczności z matematyką i zero fizyki. Jak masz możliwości studiuj zagranicą

Domyślnie

Jesli mozna zapytac to gdzie studiujesz? Niewiele uczelni posiada ten kierunek i jestem ciekaw co tam z tego Forensics jest w planie wpisane...
    ctrl-alt-del.cc - soft reset site for IT admins and other staff :-)

Zasady Postowania