Pokaż wyniki 1 do 10 z 10

Temat: co na początek?

Domyślnie co na początek?

Elo
    Jest to mój pierwszy post na tym forum więc witam wszystkich. Chciałbym być hakerem (człowiekiem który wie praktycznie wszystko o kompach a nie taki co sie wlamuje jak to sie niektórym wydaje) ale nie wiem od czego zacząć. Ucze się c++ i troche o budowie komputera ale nie wiem co dalej więc bardzo proszę o waszą pomoc

Z góry thx

spy
    spy jest offline
    przed klawiaturą / w różnych miejscach świata

Domyślnie

Najpierw zastanów sie dokładnie w jakim kierunku chcesz iść nie da sie wszystkiego wiedzieć.... można być dobrym w jednej dziedzinie a nie we wszystkich.. wiec radziłbym Ci sie zastanowić nad tym czy zajmiesz sie tylko programistką ,bezpieczeństwem sieciami, czy po prostu chcesz sie zająć sprzętem itd. a jak już będziesz wiedział to wtedy zgłębiaj tą dziedzinę od podszewki.

Domyślnie

bardziej chciałbym być programistą. Narazie tak jak wspomniałem ucze się c++ i jakie jeszcze języki by mi były najbardziej potrzebne. I co musze wiedziec o komputerach ?

spy
    spy jest offline
    przed klawiaturą / w różnych miejscach świata

Domyślnie

Co do języków to tez zależy co chcesz programować bo każdy język nadaje sie lepiej do czego innego. Na początek dobrze jest poznać jakieś proste języki programowania np typu Pascal gdzie nauczysz sie podstawowych zasad programowania... jeżeli chcesz zajmować sie programowaniem i tworzeniem kodu maszynowego dla procesorów to do tego musisz liznąć Assemblera za prosty nie jest al można sie go nauczyć.

Co do pc to poznaj dobrze platformy sprzętowe bo nie na każdej platformie poszczególne języki będą działać dobrze tak jak np na platformie AMD jezyk C miał czasami schizy... tak samo jak musisz poznać platformy systemowe bo np jak napiszesz cos w unix c to niekoniecznie będzie to działało pod win. itd..

W każdym razie masa pracy jest przed Tobą.. a Jesteś wytrwały bo to od tego dożo zależy..

Domyślnie

dobra dzieki wielki

Domyślnie

musisz być szczyptę genialny i zamiast zadawać takie... pytania i czekać na odpowiedź,
    powinieneś od dawna rypwać wszystko co jest w google i ma cokolwiek wspólnego z IT, od A do Z

Ponadto identyczne pytania były na forum zadawane już wielokrotnie i wąpie aby w tym topicu udało się urodzić jakąś lepszą, kolejną złotą myśl.

Pozdroo650
    światło mądrości oświetla drogę z nikąd do nikąd

mijagi jest offline mijagi.eu

Domyślnie

takich postów jest multum "czesc jestem xyz, jestem zielony w hackingu/programowaniu, czego sie uczyc zeby sie wlasciwie ukierunkowac".

imho od czego nie zaczniesz, to jeśli masz zapał to dobrze się "potoczysz", tutaj cos dla Ciebie : gynvael.coldwind//vx.log

Domyślnie

wielkie dzieki a macie mzoe jakas stronke gdzie sa pliki źródłowe różnych programów?

Domyślnie

Kod:
    <?php
    print ‘Hello World!’;
    ?>
    - tu masz kod bardzo prostego programu w php , Reszte znajdziesz tu surprajs
    Ostatnio edytowane przez bemyself : 11-15-2010 - 00:05
    Atheros? - nanzwa mhata yangu

Domyślnie

Aj tam do wyszukiwarki od razu....
    Jak chcesz zacząć z kopyta, to:
    SourceForge.net: Download and Develop Open Source Software for Free
    Google Code Search
    Tu trochę tego znajdziesz. Tylko pytanie czy chcesz od razu takimi apkami się bawić. Leć z jakiegoś kursiaka, a potem SPOJ'e i inne OPSSy.
    Jeśli nie będziesz mieć pod górke, nigdy nie dojdziesz na szczyt.

Zasady Postowania