Pokaż wyniki 1 do 9 z 9

Temat: Hack przez ip

Domyślnie Hack przez ip

Witam.

Mam pytanie, czy jest możliwe, aby zostać osoba mogła przeprowadzić hack mając moje ip ? Kolega mówi, że przedwczoraj wszedł mi i podkradł wszystkie hasła, sam nie wiem co o tym myśleć. W momencie rzekomego hacka miałem zainstalowanego KIS 11.

GSG-9 jest offline Shapeshifter

Domyślnie

o ile twoj kolega jest polakiem, takie prawdopodobienstwo jest znikome ;D
    nie potrafilem tego inaczej ubrac w slowa , ale taka jest prawda :P
    War, war never changes.

Domyślnie

GSG-9

o ile twoj kolega jest polakiem, takie prawdopodobienstwo jest znikome ;D
    nie potrafilem tego inaczej ubrac w slowa , ale taka jest prawda :P
    jeśli sam tego nie potrafisz i jesteś zielony to nie zaniżaj poziomu innych,
    dobra?

Domyślnie

Ale jednak jakąś podpowiedź mógłbym dostać, czy to jest możliwe, jak się przed tym zabezpieczyć itp.

Domyślnie

tak, jest to możliwe na wiele różnych sposobów, najczęstsze to Malware które jest rozsyłane, ale są też ataki typu Remote. Skoro mowa o hasłach można tutaj poruszyć protokół arp i zatruwania pakietów. Prawdopodobnie to on był dla ciebie routerem przez którego twoje pakiety przechodziły przez jego komputer, a dopiero do sieci. Ustaw sobie opcje w tablicy ARP aby nie zmieniało Ci w niej wpisów, to załatwi sprawę zakłóceń między tobą a prawdziwym routerem. Najlepiej byłoby pobrać adres mac, ip routera i co jakiś czas badać czy się wszystko zgadza wysyłając requesty. Mogę dać ci jeden z moich software dzięki któremu możesz zapobiec tego typu atakom, ale nie za darmo.

Domyślnie

Cytat Napisał g3t_d0wn Zobacz post
    Mogę dać ci jeden z moich software dzięki któremu możesz zapobiec tego typu atakom, ale nie za darmo.
    o ile mowisz o szczepionce na zatruwanie arp to za darmo w googlach to jest
    Atheros? - nanzwa mhata yangu

Domyślnie

"Prawdopodobnie to on był dla ciebie routerem przez którego twoje pakiety przechodziły przez jego komputer, a dopiero do sieci."
    ale to wtedy oznacza ze musial by byc w tej samej sieci a autor tego nie ujal w swoim watku
    wiec ja zapytam, byl w tej samej sieci co ty?

Domyślnie

Jeśli chodzi o sieć lokalną to nie. Aczkolwiek nie wiem czy nie mógł się do niej dostać jakoś przez internet, bo się nie znam na tym. Ale on nie mieszka ze mną, pod router podłączone są komputery tylko w domu.

Domyślnie

Heh, zas ow mityczny stwor zwany adresem ip. Odpowiadajac na twoje pytanie czy mozna haknac znajac adres ip: oczywiscie, a nawet znajomosc ip jest koniecznia, gdyz nie da sie hacknac kogos nie znajac jego ip.
    Najlepiej porownac ip do adresu zamieszkania. Jesli chcesz sie do kogos wlamac, musisz wiedziec gdzie mieszka, ale znajomosc adresu zamieszkania nie sprawia ze automatcznie wszystkie drzwi i okna beda pootwierane, a ochrona (KIS) dostaje sraczki i zamyka sie w wc. W internecie funkcjonuja adresy ip i nie sa one jakos specjalnie ukrywane, wiec jesli ow kolega nie podeslal ci podejrzanego pliku z trojanem to mysle ze mozesz spac spokojnie. Szczegolnei ze w twoim przypadku ip pod jakim istniejesz w necie to adres twojego routera.
    Ja tez wszystkim mowie ze posiadam 90% akcji microsoftu, a patrz, dywidendy jakos nie chca mi przyslac.

Zasady Postowania