Pokaż wyniki 1 do 3 z 3

Temat: Sieć LAN w DOMU

Domyślnie Sieć LAN w DOMU

Witam Wszystkich
    Chciałbym utworzyć sobie sieć LAN w Domu...
    Na początku powiem co i jak
    Mój internet to internet typu "Radiówka". Mam Laptopa który łączy się bezprzewodowo. Jeden Router na strychu to "TP-LINK Wireless Router WR543G", a router stojący na biurku który rozsyła chyba właśnie fale to "edimax ew 7206apg". Do tego Routera na biurki biegnie Kabel RJ-45, czy kabel stosowany w sieciach Lan.

I teraz właśnie chciałbym zrobić tak aby PC jak i Laptop mieli w tym samym czasie dostęp do Internetu. Bo jak odłączę kabel RJ-45 od tego edimaxa, i wsadze do PC, to na PC będzie Internet, ale znowu Laptop straci..., a jak odłącze od PC, i wsadzę do Routera, to PC nie będzie miał.

Chciałbym, aby Laptop jak i PC miały Internet w tym samym czasie. Jak to zrobić ?

Laptop (Windows 7)
    PC (Windows XP )

Pozdrawiam

Domyślnie

hmm, nie znam budowy kablówki. Raczej kminiłabym nad postawieniem statycznej sieci lokalnej (nie ma co stawiać dhcp dla 2 kompów), a jednego zrobiłabym za bramę i udostępniła neta na nim. Oczywiście adresy w sieci powinny być prywatne. Tzn 192,168cośtam chyba że taki masz po wewnętrznym lanie, to jakieś 10.cośtam. Dobierz do tego maskę podsieci, a za getway dodaj albo router albo kompa który neta udostępnia, zależnie od konfiguracji. Nie wiem co tam masz obecnie,

Tak nawiasem, nie każdy provider zezwala na podpięcie kilku kompów. Może cię spotkać za to kara.
    Jeśli nie będziesz mieć pod górke, nigdy nie dojdziesz na szczyt.

Domyślnie

witam!
    mam trochę inny problem.
    posiadam siec LAN w domu. router WI FI rozdiela sygnał w domu do laptopa. do rouera kablem jest podpięty TV. udostępniam multimedia z komputera do TV przez serwer DLNA. jednak działa to jak jest internet. jak provider wyłaczy internet (np przerwa techniczna) to w domu pada sieć lokana. jaka jest prawidłowa konfiguracja takie sieci by lokana była niezależna od sygnału internetowego.

dodam, iż jak posiadałem OS Vista to w centrum sieci dostęp był "internet i lokalne" w OS 7 dostęp jest tylko "internet"

proszę o pomoc.

Zasady Postowania