Pokaż wyniki 1 do 10 z 12

Temat: włamanie na stronę - złapany.

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1

    Domyślnie włamanie na stronę - złapany.

    Witajcie
    Nie wiedzialem w której kategorii założyć temat, walnąłem tutaj.

    Ostatnimi czasy włamałem się na stronę, podmieniając główną oraz zabierając ze sobą bazę danych forum.
    Pech, a raczej przez moją głupotę zostałem złapany, ponieważ nie sprawdziłem dwa razy czy na pewno jestem podpięty na hot spot, a byłem podpięty na mój prywatny internet, do mojego dostawcy przyszło pismo z prokuratury o udostępnienie logów.

    Z prawnikiem rozmawiałem, powiedział abym udał się na swoją komendę policji i poprosił o samoukaranie, lecz policja tego nie przyjęła ponieważ Oni nie wiedzą o co dokładnie chodzi i jak przyjdzie pismo do nich to wezwą mnie na zeznania i żeby spać spokojnie.

    Tematyka forum, jest jaka jest i możliwe że jest tutaj osoba która przeszła przez coś podobnego i co może faktycznie za to grozić i czy coś w ogóle mi zrobia ? wg mojego prawnika nic nie zrobią, a tylko dostanę pracę społeczną lub zostanę pouczony.

    Na stronie żadnych reklam nie było, aby w czasie nie dzialania prawdziwej strony mógł żądać odszkodowania z tego tytułu, raczej w ogóle nie mówmy o wytoczeniu sprawy cywilnej bo sprawy cywilnej być nie powinno.

  2. #2
    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Skąd
    rand(.eu)
    Postów
    8,748

    Domyślnie

    nie jestem prawnikiem i nie udaje takiego na youtube...

    art 267 KK przewiduje do 2 lat za to - scigane na wniosek poszkodowanego
    art 278 KK par. 2 - do 3 lat za modyfikacje - scigane na wniosek poszkodowanego
    art 269a KK - od 3 miesiecy do 5 lat

    Wiele bedzie zalezec od tego co to byla za strona i ile strat beda w stanie wykazac oraz czy poszkodowany bedzie dociekal w sadzie swoich praw - patrzac na to ze juz dostales pismo to znaczy ze bedzie
    Piszesz ze zabrales kopie bazy danych... jesli baza zawiera dane osobowe to za samo skopiowanie (nie mowiac o skasowaniu czy cos) masz juz kolejne paragrafy pod ktore podpadasz i tutaj zaczyna sie robic na prawde slisko - tak to przynajmniej dziala poza Polska.

    Swoja droga to na forum przydalby nam sie prawdziwy prawnik aby zabrac glos w takich sprawach.
    ctrl-alt-del.cc - soft reset site for IT admins and other staff :-)

  3. #3

    Domyślnie

    1. kasujesz wszystkie dane z dysku, najlepiej zamazujesz go paredziesiat razy czyms
    1a. wywalasz piraty. wszystkie. z plyt/telefonu/dysku/czegokolwiek. mozesz oddac komus na przechowanie jak ci zalezy.
    2. tlumaczysz sie ze to nie ty, do wlan kazdy sie moze podpiac
    3. wysylasz z hotspotu wlascicielowi bazy propozycje: plac albo zglosze niedpoilnowanie ochrony danych osobowych - scigane z urzedu.


    Tobie sprawe umorza z braku dowodow, chyba ze czegos nie skasujesz, a on dostanie pare tysiecy grzywny.
    Ostatnio edytowane przez linux_aa : 09-08-2010 - 15:56

  4. #4

    Domyślnie

    Tak to jest jak script kiddies biorą się za "hakowanie"

    Swoją drogą chciałbym nadmienić, że nawet prace społeczne ( odesłanie do zakładu i praca za darmo) robi z ciebie "osobe karaną".

  5. #5
    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Skąd
    rand(.eu)
    Postów
    8,748

    Domyślnie

    linux_aaa - tak, niby to co mowisz jest ok bo dowodny znikna ale zostanie slad po tym ze dowody zostaly zniszczone... taki slad nie powstaje w naturalny sposob wiec powstaje problem niszczenia materialu dowodowego i utrudniania sledztwa...

    kwestia dyskusyjna - czy mamy na sali prawnika?!
    ctrl-alt-del.cc - soft reset site for IT admins and other staff :-)

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Napisał TQM Zobacz post
    ostanie slad po tym ze dowody zostaly zniszczone!
    Widocznie ten kto włamał się za pośrednictwem mojego kompuitera działał w taki sposób, aby wyglądało to tak jakbym to ja próbował zacierać ślady.
    Trzeba ścigać tego kogoś a nie mnie :-]
    światło mądrości oświetla drogę z nikąd do nikąd

Zasady Postowania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Subskrybuj