Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki 1 do 10 z 12

Temat: włamanie na stronę - złapany.

Domyślnie włamanie na stronę - złapany.

Witajcie
    Nie wiedzialem w której kategorii założyć temat, walnąłem tutaj.

Ostatnimi czasy włamałem się na stronę, podmieniając główną oraz zabierając ze sobą bazę danych forum.
    Pech, a raczej przez moją głupotę zostałem złapany, ponieważ nie sprawdziłem dwa razy czy na pewno jestem podpięty na hot spot, a byłem podpięty na mój prywatny internet, do mojego dostawcy przyszło pismo z prokuratury o udostępnienie logów.

Z prawnikiem rozmawiałem, powiedział abym udał się na swoją komendę policji i poprosił o samoukaranie, lecz policja tego nie przyjęła ponieważ Oni nie wiedzą o co dokładnie chodzi i jak przyjdzie pismo do nich to wezwą mnie na zeznania i żeby spać spokojnie.

Tematyka forum, jest jaka jest i możliwe że jest tutaj osoba która przeszła przez coś podobnego i co może faktycznie za to grozić i czy coś w ogóle mi zrobia ? wg mojego prawnika nic nie zrobią, a tylko dostanę pracę społeczną lub zostanę pouczony.

Na stronie żadnych reklam nie było, aby w czasie nie dzialania prawdziwej strony mógł żądać odszkodowania z tego tytułu, raczej w ogóle nie mówmy o wytoczeniu sprawy cywilnej bo sprawy cywilnej być nie powinno.

Domyślnie

nie jestem prawnikiem i nie udaje takiego na youtube...

art 267 KK przewiduje do 2 lat za to - scigane na wniosek poszkodowanego
    art 278 KK par. 2 - do 3 lat za modyfikacje - scigane na wniosek poszkodowanego
    art 269a KK - od 3 miesiecy do 5 lat

Wiele bedzie zalezec od tego co to byla za strona i ile strat beda w stanie wykazac oraz czy poszkodowany bedzie dociekal w sadzie swoich praw - patrzac na to ze juz dostales pismo to znaczy ze bedzie
    Piszesz ze zabrales kopie bazy danych... jesli baza zawiera dane osobowe to za samo skopiowanie (nie mowiac o skasowaniu czy cos) masz juz kolejne paragrafy pod ktore podpadasz i tutaj zaczyna sie robic na prawde slisko - tak to przynajmniej dziala poza Polska.

Swoja droga to na forum przydalby nam sie prawdziwy prawnik aby zabrac glos w takich sprawach.
    ctrl-alt-del.cc - soft reset site for IT admins and other staff :-)

Domyślnie

1. kasujesz wszystkie dane z dysku, najlepiej zamazujesz go paredziesiat razy czyms
    1a. wywalasz piraty. wszystkie. z plyt/telefonu/dysku/czegokolwiek. mozesz oddac komus na przechowanie jak ci zalezy.
    2. tlumaczysz sie ze to nie ty, do wlan kazdy sie moze podpiac
    3. wysylasz z hotspotu wlascicielowi bazy propozycje: plac albo zglosze niedpoilnowanie ochrony danych osobowych - scigane z urzedu.

Tobie sprawe umorza z braku dowodow, chyba ze czegos nie skasujesz, a on dostanie pare tysiecy grzywny.
    Ostatnio edytowane przez linux_aa : 09-08-2010 - 14:56

Domyślnie

Tak to jest jak script kiddies biorą się za "hakowanie"

Swoją drogą chciałbym nadmienić, że nawet prace społeczne ( odesłanie do zakładu i praca za darmo) robi z ciebie "osobe karaną".

Domyślnie

linux_aaa - tak, niby to co mowisz jest ok bo dowodny znikna ale zostanie slad po tym ze dowody zostaly zniszczone... taki slad nie powstaje w naturalny sposob wiec powstaje problem niszczenia materialu dowodowego i utrudniania sledztwa...

kwestia dyskusyjna - czy mamy na sali prawnika?!
    ctrl-alt-del.cc - soft reset site for IT admins and other staff :-)

Domyślnie

Cytat Napisał TQM Zobacz post
    ostanie slad po tym ze dowody zostaly zniszczone!
    Widocznie ten kto włamał się za pośrednictwem mojego kompuitera działał w taki sposób, aby wyglądało to tak jakbym to ja próbował zacierać ślady.
    Trzeba ścigać tego kogoś a nie mnie :-]
    światło mądrości oświetla drogę z nikąd do nikąd

Domyślnie

Rozmawiałem ze swoim prawnikiem, dowodu na bazę danych nie ma żadnego, tylko tyle, że próbowałem otworzyć plik z bazą, gdzie zeznam, że owszem lecz pisało "dostęp zabroniony" bo faktycznie tak jest, jedyne co może mi udowodnić to podmianę strony, nie ma żadnych reklam na stronie, więc nie poniósł żadnych szkód materialnych, a dogadaliśmy się w sprawie ugody, że zrobię mu nową stronę i opłacę hosting i w tym momencie sprawa zostaje umorzona, choć i tak cwaniak z niego bo dogadaliśmy się, a miał iść wycofać sprawę bo ścigane na wniosek poszkodowanego, a nadal tego nie zrobił, a ugodę on sam zaproponował.

Domyślnie

kiedys mialem do czynienia z adminem frajerem ale bylem mlodawy i strasznie glubi i dalem sie zrobic w balona praktycznie
    wlamalem sie na strone starostwa poprzez sql injection
    no i podalem na forum zapytanie wyciagajace zakodowane hasla bo mialem problem z ich rozkodowaniem, po prostu z bazy md5 z ktorej korzystalem nie bylo z czym porownac, nie bylo takiego w niej hasla ale mniejsza z tym przechodze do sprawy
    ktos z forum dodal uzytkownika do bazy i admin zakminil
    probuje sie zalogowac a tam po 3 probie zalogowania odpala sie skrypt php i pisze zeby sie skontaktowac z adminem
    i ze ma moje ip i jak sie z nim nie skontaktuje to pojdzie na psy
    no to kontakt obsrany
    zaczalem z nim gadac kazal do siebie zadzwonic ale menda taka po dzwonilem do niego z zastrzezonego i sie przysral ze z zastrzezonego sprzedal mnie w starostwie a potem tam latalem wszystko wyjasniac
    no ale mi sie upieklo ale stracha mialem
    i w tym czasie kiedy szukalem aspektow prawnych wyczytalem ze kogos uniewinniono gdy wykonal atak sql injection poniewaz nie uzywal zadnych programow, nie ingerowal w kod strony itp a wiec samo czytanie tych inf bylo jak najbardziej legalne prawo tak mowi tylko trzeba sie dobrze bronic i udowodnic ze ty Tylko czytales inf przynajmniej w czesci kiedy przeprowadzales atak a nie podmieniales strone;p zawsze mozesz miec lagodniejszy wyrok jak cos, choc moim zdaniem nic Ci nie zrobia a być karanym za hacking to prestiż

Domyślnie

Cytat Napisał matmat0123456789 Zobacz post
    być karanym za hacking to prestiż
    Co za głupoty opowiadasz. Prawdziwy hacker nigdy nie da się złapać.

Domyślnie

mitnick pisze w ksiazce sztuka infiltracji ze mazeniem kazdego mlodego hakera jest stanac przed sadem wiec nie wymyslam sobie tego
    wystarczy przytoczyc postac garego mc kinona
    poszedl siedziec ale zyskal swiatowa slawe chociaz z ta jego odsiadka to nie wiem dokladnie bo az tak nie sledzilem jego losow
    no prawdziwy moze nie masz racje co do tego

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Zasady Postowania