Pokaż wyniki 1 do 5 z 5

Temat: Kofiguracja sieci + zabezpieczenia - prośba o pomoc.

Domyślnie Kofiguracja sieci + zabezpieczenia - prośba o pomoc.

Witam,
    Pracuję w małej firmie i mam takie pytanie, z góry zaznaczę, że nie jestem informatykiem z zawodu.
    Na naszym serwerze mamy standardowy dysk 'samba', czy jest możliwość, aby nadać do poszczególnych folderów znajdujących się na tym dysku prawa dostępu dla poszczególnego użytkownika.
    Czy da się zrobić tak aby użytkownik, który loguje się do systemu operacyjnego miał już z góry nadane prawa do których folderów ma dostęp a do których nie.

Czy może takie prawa trzeba nadać na serwerze, i podczas wejścia na dysk zrobić aby poprosił o login i hasło i w tym miejscu dla poszczególnego użytkownika nadać różne prawa?

Proszę o podpowiedzi i ewentualne swoje rozwiązania tego tematu.

Pozdrawiam
    Kamil K.

Domyślnie

Lepiej się nie przyznawaj, w jakiej firmie pracujesz.

// przeniosłem z security.

Domyślnie

Konfigurujesz sambe jako domain controller, windows musi byc minimum XP Pro (wersja Home nie da rady), wtedy user bez konta na sambie nie zaloguje sie do windowsa.
    ctrl-alt-del.cc - soft reset site for IT admins and other staff :-)

Domyślnie

.Ok, dzieki za podpowiedzi,
    a jest może jakiś inny sposób aby zabezpieczać całe foldery ? Niestety u mnie w firmie jest Xp Home Edition ;/

Pozdrawiam

Domyślnie

tak... postawic FTP o niech sie loguja po FTP

Mozesz sprobowac zmienic SECURITY zasobu w sambie na USER ale bedziesz sie z tym nieco bawil... ja nigdy jakos nie mam cierpliwosci do tego i zabij ale nie pamietam jak to doprowadzic tak aby dzialalo...
    ctrl-alt-del.cc - soft reset site for IT admins and other staff :-)

Zasady Postowania