Pokaż wyniki 1 do 5 z 5

Temat: notoryczne wlamania na kompa

Domyślnie notoryczne wlamania na kompa

Witam Wszyskich.

Od jakiegoś czasu włamuje mi się na kompa jeden koleś, juz nie wiem co robić, zrobilem formata wszystkich partycji, pozmienialem wszystkie konta a on nadal w jakiś tajemniczy sposób mnie odnajduje i bez żadnego trudu wbija mi na kompa. Internet mam w neostradzie wiec wyszukanie mnie po IP raczej odpada Kopałem troche w google i jedyny pomysł jaki mi przychodzi do głowy to "adres fizyczny modemu" - Czy naprawde istnieje taka możliwość aby wyszukać kogoś po adresie modemu Napodkałem na jakiś programik którym można zmienić adres, ale wolałbym się w tym nie babrać. Bardzo prosze o jakieś rady.

GSG-9 jest offline Shapeshifter

Domyślnie

piszesz glupoty, w kazdym zdaniu. co znaczy "wbija mi na kompa"? znajdz dowod "wbijania na kompa" i podaj tutaj.
    War, war never changes.

Domyślnie

Dowodem włamania był trojan, którego mi kiedyś podrzucił. Powiedziałem mu co o nim myśle, zrobiłem format dysku, pozmieniałem konta pocztowe oraz GG i myślałem, że po kłopocie. Jednak sie myliłem, bo ten "ktoś" znajduje mnie na stronach na których jestem pierwszy raz w życiu (np. czat) .Programy ściągam tylko ze strony producenta więc wirusy odpadają. Jeśli chodzi o zabezpieczenia to używam Eset Smart Security + zapora systemowa. oraz a-squared Free.
    Do przeglądania internetu używam TORa. Nie wiem jak on to robi, albo przechwytuje jakoś pakiety ode mnie (o ile by mu sie chcialo) albo coś sobie spisał podczas pierwszego włamu dlatego pytam czy istnieje możliwość namierzenia kogoś po numerze modemu? Bo jeśli nie to skladam broń i będe czekał aż mu się znudzi :/
    Ostatnio edytowane przez kawcio : 07-04-2010 - 21:26

Domyślnie

Nie musi być to trojan . Wystarczy że przechwytuje twoje pakiety, co już mogę ci powiedzieć że zrobi to w prosty sposób, przykładowo poprzez wysłanie pakietu TELL, kiedy wysyłany z twojego hosta jest pakietu typu: Who is 192.168.1.1 on może odpowiedzieć TELL ze swoim adresem IP oraz swoim adresem fizycznym. Dzięki temu twoje pakiety trafiają do niego. Odebrać te pakiety może bardzo prosty program ustawiony z opcją gniazda na RCVALL i filtrujący pakiety tylko od twojego hosta. Moja rada to częsta zmiana twojego adresu fizycznego, skoro adresu Neostrade i będziesz co jakiś czas zmieniał adres fizyczny zapobiegniesz tego typu atakom na twój komputer. Proponuje też zmianę zmianę haseł do kont na które się logujesz.

mijagi jest offline mijagi.eu

Domyślnie

Hmm serio cały czas używasz tor do przeglądania stron ?
    Ma hasła też na strony na które się logujesz z https?

Tagi

Zasady Postowania