Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki 1 do 10 z 11

Temat: Trudna sprawa - proszę o pomoc!

Domyślnie Trudna sprawa - proszę o pomoc!

Serdecznie Witam,

Piszę do Was w pewnej zawiłej sprawie, sprawa w zasadzie mocno osobista więc pozwolę sobie ograniczyć wszelkie opisy historyczne i skupie się jedynie na aspektach, które na tym forum będą najistotniejsze.

Zacznę od tego, że taka sprawa byłaby pewnie niezłą łamigłówką dla niejednego domorosłego hackera - ja niestety na tego typu sprawach kiepsko się znam, dlatego proszę Was o pomoc bo nie wiem co mam robić, od czego zacząć i czy w ogóle jest jeszcze szansa na rozwikłanie tej sprawy.

Otóż, szukam pewnej osoby, z którą kilka lat temu utrzymywałem kontakt. Jak się okazało po pewnym czasie, wciąż mamy sobie coś do wyjaśnienia (nie, nie chodzi o jakaś zemstę itp. po prostu musimy sobie kilka kwestii wyjaśnić, bez tego nigdy chyba nie zaznam spokoju), wspominałem, że to sprawa osobista i że nie będę się rozwodził nad tego typu szczegółami więc przejdźmy od razu do sedna.

Ostatni raz kontaktowałem się z tą osobą prawie 2 lata temu. Kiedyś miałem numer telefonu, adresy email czy numer GG. Na dzień dzisiejszy zostały mi tylko:

- Trzy adresy email (z jednego mam kilkadziesiąt wiadomości email), ale niestety, żaden nie działa. Dostaje takie komunikaty na interii, kiedy próbuje wysłać wiadomości na te adresy:

<[email protected]>: host mx9.go2.pl[193.17.41.123] said: 504 Mailbox is
    disabled
    (in reply to RCPT TO command)

<[email protected]>: host mx9.go2.pl[193.17.41.123] said: 500 No such user
    (in
    reply to RCPT TO command)

Nie wiem czy trzeci adres działa bo mam tylko login, tzn. nie wiem w jakiej domenie jest on założony i czy w ogóle jest jeszcze użytkowany.

- Mam numer GG z jednego z forum, z którego ta osoba korzystała. Wiem (dzięki adminowi), że osoba ta logowała się ostatni raz na to forum pod koniec 2007 roku. Numer działa, ale kiedy piszę na niego (nawet jak jest dostępny) to nie otrzymuje odpowiedzi. Nie wiem czy ta osoba wciąż korzysta z tego numeru, nie wiem czy Gadu Gadu nie przeniosło tego numeru na innego użytkownika (mogli?), nie wiem też czy to ten sam numer z którego korzystała ta osoba w momencie kiedy utrzymywaliśmy kontakt - wiem tylko tyle, że jest skojarzony z profilem, z którego ta osoba korzystała.

- Najważniejsze, w nagłówkach wiadomości, o których wspominałem, mam adresy IP. Znajomość trwała od 2006 roku, ostatnie emaile wymieniliśmy w połowie 2008 roku. Co ciekawe, w nagłówkach tych wiadomości (wszystkie wysyłane z 1 adresu email - tego samego, z którym jest skojarzone konto na wspomnianym wyżej forum i które teraz odpowiada komunikatem 504 w momencie kiedy próbuję wysłać wiadomość) były zapisane (jako X-originator) rózne adresy IP.

Mam 5 adresów IP, pierwsze dwa, z początku znajomości, z okresu od 2006 do 2008 roku, należą do innego dostawcy niż pozostałe 3(te są z późniejszego okresu i z tych otrzymywałem ostatnie emaile od tej osoby). Co ciekawe, obaj dostawcy działają w dwóch kompletnie od siebie oddalonych rejonach Polski - sprawdzałem stronami typu whois. Z tego co ta osoba utrzymywała to mieszkała w Częstochowie. No i jakaś logika by była, ponieważ ostatnie 3 adresy (te z późniejszego okresu, od początku 2008 roku) należą obecnie do prowidera, który działa w okolicach Częstochowy. Pozostałe 2 (te z początkowego okresu znajomości 2006 - 2008) należą do dostawcy, który działa w innym rejonie Polski.

Teraz moje pytanie, czy jest możliwe, że te adresy IP zmieniły właścicieli? Czy jest możliwa sytuacja, że osoba ta cały czas wysylała wiadomości z lokalizacji A, ale po pewnym czasie adresy IP zmieniły prowidera i teraz strony typu whois pokazują całkowicie inną lokalizacje?

Sprawa jest o tyle trudna, że sprawdzałem (tępą metodą, ale inaczej na razie nie umiem) te adresy IP w google. Noo i niemalże wszystkie doprowadziły mnie do pewnej osoby (poprzez strony na których się wypowiadała zdobyłem numer GG), ale okazało się, że to kompletnie inna osoba, która jednakże mieszka w okolicach Częstochowy (korzysta z usług providera spod Częstochowy). Co ciekawe, dwa początkowe adresy IP, z których otrzymywałem wiadomości (a które teraz należą do providera z kompletnie innego rejonu Polski) były użytkowane przez osobę, którą znalazłem przez google, ale ta osoba (pisałem z nią) utrzymymuje, że nigdy nie była w okolicach, w których teraz działa wspomniany prowider.

Czy jest możliwe, że z związku z kontrukcją sieci z jednego adresu IP mogła korzystać osoba, któr,ą znalazłem ostatnio przez google i osoba, którą na prawdę szukam?

Panie (jeśli są) i Panowie, bardzo mi zależy na rozwikładniu tej sprawy. Sprawy bardzo trudnej bo czas zrobił swoje. Powinienem już dawno się tym zająć, ale wyrzuty i możliwości pozwalają mi dopiero dzisiaj. Co mam robić? Czy jest jeszcze jakaś szansa na odnalezienie tej osoby?

Dodam tylko, że znam imię i nazwisko tej osoby, wiem też gdzie kiedyś mieszkała, ale niestety, nie mogę potwierdzić autentyczności tych danych (wiele danych może być nieprawdziwych - co też chcę wyjaśnić) dlatego identyfikacja jest dodatkowo utrudniona.

Wiem, że to ciężka sprawa, ale na tym forum jest wiele osób, które świetnie się znają na tego typu sprawach. Proszę Was, wspólnymi siłami, pomóżcie mi jakoś, jeśli jeszcze cokolwiek można zrobić.

PS.

Wiem, że nałatwiej byłoby podać te adresy IP na policje i czekać, ale jak pisałem, to sprawa bardzo osobista, poza tym już nieco przedawniona, także proszę na razie wstrzymać się z tego typu propozycjami.

Z góry bardzo dziękuję za pomoc.

Pozdrawiam.

Domyślnie

Jelsi nie masz o co oskarzyc tej osoby w swietle prawa to Policji glowy nie zawracaj...
    Co do tego ze IP zmienia wlasciciela - tak, takie cos ma miejsce caly czas, np gdy ISP ma kilka malych blokow adresow IP i chce wiecej to moze dostac wiecej jesli zwroci te stare ktore mial, tak wiec te stare adresy zostana przyznane komus innemu pewnie dosc szybko. Cala taka zmiana dzieje sie bez wiedzy uzytkownikow sieci, sprawe zalatwiaja admini - IP nic Ci nie da.

Konta pocztowe - moga byc zamykane, likwidowane, blokowane z roznych powodow... kiepski slad.
    Numer GG? Jak dluzej nie uzywasz GG to numer jest likwidowany, pozniej moze go dostac ktos inny...
    Loginy na forach - to samo, czasami bazy sa czyszczone, stare nie uzywane nicki wywalane i ktos inny moze uzyc tego samego loginu...

Znasz adres? Mozesz wyslac list polecony z prosba o kontakt, zaadresowac na ta osobe i czekac az wroci ze podpisano odbior i bedziesz wiedzie wiadomo.
    ctrl-alt-del.cc - soft reset site for IT admins and other staff :-)

Domyślnie

Kod:
    że nigdy nie była w okolicach, w których teraz działa wspomniany prowider.
    wpisz te adresy ip tu
    Geo IP Tool - View my IP information
    i tam masz hostname ,jak to jakis lokalny provider to napewno bedzie widac.
    Ale moze ta osoba nie chce utrzymywac kontaktu lub nawet sie przed Toba ukrywa...

Domyślnie

@TQM

No to mnie nie pocieszyłeś. Jedynie o co mógłbym oskarżyć tą osobę to ewentualne oszustwo, ale co do tego nie jestem w 100% pewien dlatego chciałem spróbować na własną rękę.

Co do adresu to jedynie co pamiętam ogranicza się do ulicy - dokładnego nie znam. Poza tym tak jak pisałem te dane wcale nie muszą być prawdziwe.

Czyli tak:

IP - tutaj sprawa przegrana bo najprawdopodobniej adresy, które mama w emailach sprzed 2 lat już dawno zmieniły właścicieli, tak? A co jakbym napisał do obecnych właścicieli tych adresów? Potrafiliby mi odpowiedzieć na pytanie czy w danym okresie (np. od 01.01.2008 do 08.2008) dany adres IP był w ich posiadaniu? Jeśli by się potwierdziło, że adresy z wiadomości email rzeczywiście wtedy należały do obecnych providerów to przynajmniej wiedziałbym gdzie mw. ta osoba przebywała. Czy jest sens pisać do firm? Udzielą mi jakiś informacji?

Konta pocztowe - z tego co Wam pisałem w pierwszym poście to konto, z którego dostawałem wiadomości zostało wyłączone(?) przez o2. Myślę, że mogło być długo nieodwiedzane i dlatego tak się stało, prawda? Czy jest jakaś możliwość aby w tym kierunku coś podziałać?

Numer GG - jak długo trzeba nie używać? Są jakieś granice itp.? Skoro tak jest to dlaczego numer, który teraz jest skojarzony z profilem tej osoby na forum działa (bywa dostępny), ale jak na niego piszę (nawet z różnych numerów) to nie odpowiada? Czyżby obecny właściciel umyślnie unikał kontaktu? Tutaj też nic nie da rady zdziałać?

Login na forum - co do tego to jestem pewien, że login jest dobry, nie został wyczyszczony ani nikt inny nie korzystał z tego nicku. Pytałem admina, tak jak pisałem, pod koniec 2007 roku ostatni raz ktoś logował się na to konto, logowania miały miejsce z 3 adresów (te adresy miałem w wiadomościach, które otrzymywałem wtedy i nieco później na email).

Jeśli providerzy potwierdziliby, że ciągle mają (lub w tym okresie mieli) dane adresy IP w swojej puli to wiedziałbym przynajmniej skąd mw. te wiadomości szły. Czy jeśli napiszę do providerów z prośbą o potwierdzenie takiej informacji to mogę coś zyskać?

W ogóle, co jeszcze mogę zrobić, jeśli cokolwiek?

Dzięki TQM za pomoc!

Cytat Napisał gemini300 Zobacz post
    Kod:
    że nigdy nie była w okolicach, w których teraz działa wspomniany prowider.
    wpisz te adresy ip tu
    Geo IP Tool - View my IP information
    i tam masz hostname ,jak to jakis lokalny provider to napewno bedzie widac.
    Ale moze ta osoba nie chce utrzymywac kontaktu lub nawet sie przed Toba ukrywa...
    Użyłem strony, którą mi podałeś. Teraz tak, od 04.2008 do 08.2008 otrzymałem kilka maili od tej osoby. Dwa emaile były z numeru IP, który teraz podana przez Ciebie strona określa na region Białej Podlaskiej (miasto Olsztyn) a host jest od TPSA, pozostałe emaile były wysłane z dwóch adresów IP, które strona określa na region Częstochowy.

Wcześniejsze emaile (od 2006 do konca 2007) były wysyłane z 3 adresów IP, wszystkie są tagowane na tego samego providera w okolicach Poznania.

Niestety, admin strony z profilem tej osoby nie może mi podać z których dokładnie adresów logowała się ona na forum.

Wychodzi na to, że na dzień dzisiejszy mam (wg adresów IP) 3 lokalizacje. Kilka ostatnich maili było wysłanych z okolic Częstochowy (od lokalnego providera - znam firmę) w tym dwa z tych ostatnich emaili było wysłanych z jakiegoś hosta TPSA, który teraz jest określany na Olsztyn. Wcześniejsze emaile(najwięcej) z okresu od 2006 do końca 2007 było wysłanych z adresów, które teraz należą do lokalnego providera z okolic Poznania (też znam nazwę firmy).

No a osoba ta utrzymywała, że jest z Częstochowy. Logika jest, ale jedynie w ostatnim okresie, kiedy to kilka emaili było wysłanych od providera spod tego miasta. Możliwe, że te dwa, z kilku ostatnich maili, które były wysłane z hostu TP wtedy należało do regionu Częstochowy, ale teraz migrowało na kompletnie inny obszar Polski?

Jak jednak rozumieć te kilkadziesiąt wcześniejszych wiadomości? Osoba ta zawsze miała mieszkać i być w Czewie a tam przez 1,5 roku wysyłane były emaile z adresu IP, który teraz należy do providera spod Poznania.

Są dwie możliwości:

1) Albo te adresy rzeczywiście migrowały do tego czasu.
    2) Ktoś mnie nieźle kantował, ale przy tym chyba mocno podróżował.

Jakaś dalsza pomoc? Bardzo dziękuję za każdą informację.

Pozdrawiam.

PS.

Jeszcze jedno. Tak jak pisałem kilka adresów IP w okresie, w którym utrzymywałem kontakt z tą osobą było wykorzystywane przez inną osobę, którą znalazłem przez google. Czy jest możliwe, że osoby te miały np. IP wewnętrzne i w sieci były widoczne przez jeden adres IP?
    Ostatnio edytowane przez retniadrem : 05-02-2010 - 15:30

Domyślnie

Cytat Napisał retniadrem Zobacz post
    IP - tutaj sprawa przegrana bo najprawdopodobniej adresy, które mama w emailach sprzed 2 lat już dawno zmieniły właścicieli, tak? A co jakbym napisał do obecnych właścicieli tych adresów? Potrafiliby mi odpowiedzieć na pytanie czy w danym okresie (np. od 01.01.2008 do 08.2008) dany adres IP był w ich posiadaniu? Jeśli by się potwierdziło, że adresy z wiadomości email rzeczywiście wtedy należały do obecnych providerów to przynajmniej wiedziałbym gdzie mw. ta osoba przebywała. Czy jest sens pisać do firm? Udzielą mi jakiś informacji?
    Nie ma sensu moim zdaniem - zobacz w RIPE, tam powinny byc przydzialy i ostatnia data modyfikacji rekordu (np kontaktu a nie przydzialu), to moze dac pewne informacje ale nie za wiele. Te dane sa publiczne w sumie ale nie ma tak ze zobaczysz sobie wstecz kto mial te adresy lata temu.

Konta pocztowe - z tego co Wam pisałem w pierwszym poście to konto, z którego dostawałem wiadomości zostało wyłączone(?) przez o2. Myślę, że mogło być długo nieodwiedzane i dlatego tak się stało, prawda? Czy jest jakaś możliwość aby w tym kierunku coś podziałać?
    nie bo nie masz zadnych podstaw do jakiegokolwiek dzialania

Numer GG - jak długo trzeba nie używać? Są jakieś granice itp.? Skoro tak jest to dlaczego numer, który teraz jest skojarzony z profilem tej osoby na forum działa (bywa dostępny), ale jak na niego piszę (nawet z różnych numerów) to nie odpowiada? Czyżby obecny właściciel umyślnie unikał kontaktu? Tutaj też nic nie da rady zdziałać?
    nie wiem ile trzeba nie uzywac numeru ale widzialem ze inne osoby dostawaly po kims numery... osoba ta moze celowo unikac kontaktu i tyle - jesli nie odpowie i nie powie ze to nie ona to nic sie nie dowiesz

Login na forum - co do tego to jestem pewien, że login jest dobry, nie został wyczyszczony ani nikt inny nie korzystał z tego nicku. Pytałem admina, tak jak pisałem, pod koniec 2007 roku ostatni raz ktoś logował się na to konto, logowania miały miejsce z 3 adresów (te adresy miałem w wiadomościach, które otrzymywałem wtedy i nieco później na email).
    admin forum nie powinien udostepnic adresow IP bo zgodnie z prawem UE adres IP to PII (ang. Personal Identifiable Information) i jest strzezony tak jak adres domowy czy numer telefonu...

Jeśli providerzy potwierdziliby, że ciągle mają (lub w tym okresie mieli) dane adresy IP w swojej puli to wiedziałbym przynajmniej skąd mw. te wiadomości szły. Czy jeśli napiszę do providerów z prośbą o potwierdzenie takiej informacji to mogę coś zyskać?
    Watpie aby ktos sie pofatygowal aby odpowiedziec jesli nie ma takiego obowiazku - to dodatkowa praca a w sumie nie wiadomo po co (i nikogo to nie obchodzi po co) - takie realia pracy dla ISP (wiem z wlasnego doswiadczenia). Na necie znajdziesz tysiace ludzi ktorym sie cos ubzduralo, maja swoje porachunki i dziesiatki hisotryjek o tym co to niby sie stalo... a ty jako pracownik masz swoja robote do wykonania i nie masz czasu na szukanie logow dla kogos kogo nie zna...

Jasne... dac sobie spokoj i poczekac - moze ta osoba sama sie skontaktuje albo trafisz na jakis nowy slad za jakis czas.

lem
    lem jest offline

Domyślnie

a moze jestes gwalcicielem pedofilem i szukasz jednej ze swoich ofiar ktora przed laty mieszkala w czestochowie i chciala uciec, bo miales ja zabic, a teraz znowu ja scigasz?

Domyślnie

Cytat Napisał lem Zobacz post
    a moze jestes gwalcicielem pedofilem i szukasz jednej ze swoich ofiar ktora przed laty mieszkala w czestochowie i chciala uciec, bo miales ja zabic, a teraz znowu ja scigasz?
    Matko...widziałeś kiedyś dziecko-pedofila? Po prostu szukam starej znajomej bo urwał nam się kontakt, nie wiem nawet co z nią, dlatego mi tak zależy na tym żeby ją jakoś odnaleźć, ale to niestety chyba niemożliwe...

Domyślnie

Moze wystarczy przegladnac portale spolecznosciowe i poszukac tej osoby albo wspolnych znajomych, moze ktos cos wie i moze taka osoba przekazalaby informacje... pamietaj ze osoba korej szukasz moze celowo nie chciec utrzymywac kontaktu - nie raz takie sytuacje widzialem - w tym wypadku zaufany 'kurier' moze przekazac wiadomosc w obie strony.

Jak dla mnie temat wyczerpany.

Domyślnie Odezwij sie

@TQM

No to mnie nie pocieszyłeś. Jedynie o co mógłbym oskarżyć tą osobę to ewentualne oszustwo, ale co do tego nie jestem w 100% pewien dlatego chciałem spróbować na własną rękę.

Co do adresu to jedynie co pamiętam ogranicza się do ulicy - dokładnego nie znam. Poza tym tak jak pisałem te dane wcale nie muszą być prawdziwe.

Czyli tak:

Dzięki TQM za pomoc!

Użyłem strony, którą mi podałeś. Teraz tak, od 04.2008 do 08.2008 otrzymałem kilka maili od tej osoby. Dwa emaile były z numeru IP, który teraz podana przez Ciebie strona określa na region Białej Podlaskiej (miasto Olsztyn) a host jest od TPSA, pozostałe emaile były wysłane z dwóch adresów IP, które strona określa na region Częstochowy.

Wcześniejsze emaile (od 2006 do konca 2007) były wysyłane z 3 adresów IP, wszystkie są tagowane na tego samego providera w okolicach Poznania.

Niestety, admin strony z profilem tej osoby nie może mi podać z których dokładnie adresów logowała się ona na forum.

Wychodzi na to, że na dzień dzisiejszy mam (wg adresów IP) 3 lokalizacje. Kilka ostatnich maili było wysłanych z okolic Częstochowy (od lokalnego providera - znam firmę) w tym dwa z tych ostatnich emaili było wysłanych z jakiegoś hosta TPSA, który teraz jest określany na Olsztyn. Wcześniejsze emaile(najwięcej) z okresu od 2006 do końca 2007 było wysłanych z adresów, które teraz należą do lokalnego providera z okolic Poznania (też znam nazwę firmy).

No a osoba ta utrzymywała, że jest z Częstochowy. Logika jest, ale jedynie w ostatnim okresie, kiedy to kilka emaili było wysłanych od providera spod tego miasta. Możliwe, że te dwa, z kilku ostatnich maili, które były wysłane z hostu TP wtedy należało do regionu Częstochowy, ale teraz migrowało na kompletnie inny obszar Polski?

Jak jednak rozumieć te kilkadziesiąt wcześniejszych wiadomości? Osoba ta zawsze miała mieszkać i być w Czewie a tam przez 1,5 roku wysyłane były emaile z adresu IP, który teraz należy do providera spod Poznania.

Są dwie możliwości:

1) Albo te adresy rzeczywiście migrowały do tego czasu.
    2) Ktoś mnie nieźle kantował, ale przy tym chyba mocno podróżował.

Jakaś dalsza pomoc? Bardzo dziękuję za każdą informację.

Pozdrawiam.

PS.

Jeszcze jedno. Tak jak pisałem kilka adresów IP w okresie, w którym utrzymywałem kontakt z tą osobą było wykorzystywane przez inną osobę, którą znalazłem przez google. Czy jest możliwe, że osoby te miały np. IP wewnętrzne i w sieci były widoczne przez jeden adres IP?
    Cześć
    To co mówisz wygląda mi znajomo, daj mi swojego maila to pogadamy na ten temat. Mnie też chyba ktoś zrobił w jajo i wygląda dokładnie tak samo ta cała sytuacja.
    Pozdrawiam

marvix jest offline Newbie

Ja polecam próbowac wygooglować ją / jego - znajomego w google ; ]
    Tak jak poprzednik: "Poszukaj na portalach społecznościowych"
    Ja pamiętam że kilka razy znając tylko sam e-mail / nr GG / Nazwisko potrafiłem znaleźć informacje zaczynające się od wieku, przez zainteresowania na adresie skończywszy - trochę cierpliwości - posiedziałem jakies pół godziny przeglądając profile podobne do tych, które znajdowało w google, czytałem fora, wiadomości etc.

+Po co Ci tej osoby nr IP był? ; o
    Skoro utrzymywaliście kontakt to wystarczyło zapytac o coś typu miejsce zamieszkania itp. Z adresem IP mi coś tu nie gra... Nevermind. Posiedź w google wpisując wszelkie dane i ich kombinacje a może znajdziesz ; ]
    Enjoy! ; D

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Zasady Postowania