Pokaż wyniki 1 do 4 z 4

Temat: Projekt sieci komputerowej

Domyślnie Projekt sieci komputerowej

Witam.
    Jestem studentem na Uniwersytecie, kierunek: Informatyka, specjalizacja: inżynieria komputerowa.
    Tak się składa, ze do końca czerwca muszę obronić prace (mgr inz) pt: Popularyzacja Polityki Bezpieczeństwa Systemów Informatycznych.
    Temat sam wybrałem ponieważ interesuje się ta dziedzina wiedzy.

Cześć teoretyczna pracy mam już praktycznie zrobiona:
    ---------------------------------------------------------------- --------------
    Rozdział 1."Przedstawienie technik bezpieczeństwa oraz praktycznych zasad zarządzania bezpieczeństwem informacji w oparciu o normę ISO/IEC 17799."
    Rozdział 2. "Analiza wybranych zabezpieczeń komputera i sieci."
    Natomiast mam mały problem z częścią praktyczna. Po rozmowie z promotorem wstępnie ustaliliśmy dwie możliwości do wyboru:
    1.Zrobić test programów antywirusowych tzn. wybrać 3 najpopularniejsze antywirusy, następnie wybrać 5 wirusów i zbadać jak zachowuje się dany antywirus
    w konfrontacji z kolejnym wirusami, jaki wpływ maja wirusy na system itp.
    2.Zaprojektować zabezpieczenia dla przykładowej sieci tzn. (cytuje promotora) zdobyć z jakiejś firmy lub samemu wymyślić projekt logiczny
    sieci komputerowej (przykład. 10komputerów, serwer itp), opisać dokładnie ta siec, rozmieszczenie okablowania, opis urządzeń aktywnych a następnie
    zrobić projekt zabezpieczeń dla tej sieci.
    I właśnie pisze do Was odnośnie części praktycznej z pytaniem i prośba o pomoc.
    Posiada może ktoś z was podobne projekty lub materiały związane z ta tematyka, które były by mi pomocne w ukończeniu pracy ?
    Tematy części praktycznej są tylko wstępnie ustalone, może nasuwa się Wam na myśl jakiś inny temat części praktycznej związany z ta tematyka ?
    Za każda pomoc będę bardzo wdzięczny.

Pozdrawiam.

dexter jest offline Element wywrotowy

Domyślnie

temat prosty jak drut - wbijasz na strone producenta sprzetu sieciowego (np. cisco albo juniper), czytasz opisy referencyjnych wdrozen, sciagasz stencile do visio, dzielisz ilosc wstawionego do referencyjnych projektow sprzetu przez 5 i modyfikujesz na wlasne potrzeby

Oczywiscie wczesniej musisz sobie wymyslec potencjalna firme z wyimaginowanymi potrzebami biznesowymi, opisac jakis zarys polityki bezpieczenstwa a dopiero potem zaklepac schemat w wiesiu dla kolejnych warstw OSI.

edit:
    no chyba ze wolisz testowac antywiry

P.S. tez chcialbym miec taki prosty temat na magisterce :/
    farciarz jestes

Domyślnie

@ dexter - nie ma prostych tematów, wszystko zależy od podejścia...jak chcesz po prostu 'zaliczyć' obrone to bieżesz taki, dla którego materiały są ogólnodostępne i jest ich sporo. Nawet dla takiego tematu można napisać ciekawą, konkursową pracę, ale mówie, wszystko zależy od podejścia.

@xhubertx - druga opcja chyba ambitniejsza jest...jeśli coś Ci mogę doradzić, to udaj się do jakiejś instytucji, powiedzmy bankowej (spore wymagania bezpieczeństwa), poproś o rozmowę z kierownikiem IT, przedstaw temat i może pozwoli Ci się oprzeć (bez szczegółów w pracy) na tym co mają. Tak ja chce zrobić, choć może mam łatwiej bo jestem pracownikiem...[;

Domyślnie

Na dwa miesiące przed obroną dopiero zastanawiasz się nad projektem? Jeżeli prowadzone są u Was zajęcia z CCNA lub inne z sieci to przejdź się do wykładowcy i poproś o plany takiej sieci, a sposób zabezpieczeń sam rozwiążesz.

Pozdrawiam
    Radiol
    Informatyka jest tak samo nauką o komputerach jak astronomia jest nauką o teleskopach.

Zasady Postowania