Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki 1 do 10 z 11

Temat: No i od czego tu zacząć?

Domyślnie No i od czego tu zacząć?

Witam. Bardzo interesują mnie komputery...jednakże wiem o nich niewiele ... znalazłam to forum zupełnie przypadkiem. Po przeczytaniu kilku tematów uświadomiłam sobie, że to jest to. Tzn., że to forum przyniesie mi wiele korzyści. Przejdę do sedna sprawy. Otóż mam 13 lat i myślę, że skoro chcę zostać informatyczką to warto zacząć teraz się uczyć. Konkretnie postanowiłam zacząć od hakingu. Zaczęłam uczyć się Pythona. Dopiero znam podstawy. Proszę was, dajcie mi wskazówki, krok po kroku od czego zacząć, jakieś linki z wprowadzeniem do programowania w Pythonie, no i czego uczyć się po nim?

GSG-9 jest offline Shapeshifter

Domyślnie

Cytat Napisał newbiexD Zobacz post
    Konkretnie postanowiłam zacząć od hakingu.
    na tym sie konczy, nie zaczyna.

Zanurkuj w Pythonie - Wikibooks, biblioteka wolnych podr
    War, war never changes.

Domyślnie

Raz
    A dwa...no cóż,musisz pomyśleć co Cię najbardziej interesuje,czy mówimy o hackingu(mhm,to raczej ostatni etap,hakerem zostaje się po zrobieniu tytułu profesora) - czy strony internetowe(czyli idziemy w Pe Hacz Pe Pe,mysql,css i html w małym palcu,czy pisanie gier(chociaż szczerze mówiac tutaj potrzeba dobrej znajomości matematyki i fizyki,szczególnie przy OGLu),czy "hacking"(z duża doza upierdliwości można góry przenosić,tfu,napisać do nich loader aby rosły w dół,a nie górę)
    I taka mała porada, majac do wyboru kurs w internecie a ksiażkę,zawsze bierz ksiażkę,szczególnie jakieś "dobrze oceniane" ale to już właściwie inny temat

Domyślnie

na forum może też jestem nowy, ale w komputerkach troche siedze. Od siebie mogę Ci polecić, abyś wybrała sobie system i na początek poznała go od podstaw aż po administracje, ze wszystkimi dobrodziejstwami (jako choćby wspomniany perl w linuchu) chodzi o to aby poznać jak najwięcej, bo samo programowanie nie wystarczy. Nie licz na zbyt wiele w szkołach, nawet na studiach, trzeba mieć szczęście do nauczycieli/wykładowców. A za hack sie nie bierz, tego się nie uczy, to się osiąga, jak mi kiedyś powiedział pewien mentor [;
    tak czy siak powodzenia i dużo samozaparcia w nauce.

Domyślnie

Zacznij od początku a koniec sam przyjdzie. Nie można być ekspertem nie mając podstaw.

Exc0mmunion jest offline Superion

Domyślnie

jeszcze to nie zamknięte ? :>

Domyślnie

Ja zacząłem od hackingu, zanim napisałem pierwszą linię kodu wcześniej wiedziałem jakie błędy popełnia początkujący koderzy.
    To myśle oszczędziło mi spooooro problemów,

Także polecam zacząć nauke od hackingu, to dobry punkt patrzenia na świat komputerów

Pozdrowienia
    światło mądrości oświetla drogę z nikąd do nikąd

Domyślnie

Albo dobry początek na patrzenie na świat zza krat.
    Niech się bawi czym popadnie, o ile ma głowę.
    Pamiętaj: Jak się nie zabezpieczysz to wpadniesz. I nie mam tu na myśli gumki, bo ta choć zetrze ślady, daje tylko 60%

Zastosowanie wszystkich zaś 99,9, więc zastanów się czy warto od tego zaczynać.
    Jeśli nie będziesz mieć pod górke, nigdy nie dojdziesz na szczyt.

lem
    lem jest offline

Domyślnie

ja tez mam 13 lat i chce byc hakjerem, zeby pozniej katowac w tibie i inne hakerskie timy.
    blagam.

Lem wiesz co -.- Jak szukam od czego zaczac w przygodzie w komputerach i czytam takie dzieci jak Ty to az mnie glowa rozbolewa i mam ochote zamknac ta strone ... Dobrze ze chociaz potrafisz napisac mowie przez u zamkniete -.- Bog z wami mlodziki -.-
    :) A teraz cos odemnie .) Ja wsumie w kompach siedze od wieku 10 X) Ale wtedy bawily mnie gierki i hacking tak jak kolege nademna teraz troche podroslem i zrozumialem ... Mam jedno pytanie :) Czy namierzanie z polski do norwegi trwalo by dluzej czy to na jedno wychodzi ?? Wsumie tez sie ucze i raczej sie nie znam :) Ale wole uzywac google do szukania informacji :)

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Zasady Postowania