Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki 1 do 10 z 13

Temat: Hasła w przglądarkach

Domyślnie Hasła w przglądarkach

Otóż, moim dzisiejszym problemem jest odszukanie zapisanych haseł w przeglądarkach.
    Ktoś wie gdzie się one znajdują? Czy to po stronie serwera (weźmy za przykład poczte Interii) czy po stronie klienta. Jeśli to drugie to w takim razie gdzie dokładnie? Z tego co wygooglowałem to w ciastkach są trzymane jedynie "identyfikatory" które pozwalają rozpoznać użytkownika i podać mu hasło. Choć nie do końca to rozumiem.
    Tak więc, głowne pytanie brzmi: gdzie znajdują się hasła zapisane w przeglądarce?

Domyślnie

może szanowny kolega powie nam o jaką przeglądarkę chodzi

Domyślnie

hasła są zachowywane przy użyciu odpowiednich funkcji kryptograficznych, nawet gdy znajdziesz miejsce ich zapisu nie odczytasz je w jednoznaczny sposób i zaczniesz zadawać kolejne pytania ...

w ciastkach są zapisywane identyfikatory dokonanych wcześniej autoryzacji, najczęściej hashe sesyjne lub inne ciekawe dewianty.

Domyślnie

Cytat Napisał cyber_pl Zobacz post
    i zaczniesz zadawać kolejne pytania ...
    Widzisz w tym coś złego? Pytając można nauczyć się czegoś od innych
    Anyway, dzieki za wyjaśnienie.

Domyślnie

Zobacz program Rafała Jelito, może ci się przyda:

PassTool Password Recovery 7.1 download - Programy & Spolszczenia

Domyślnie

Ja nie chce korzystać z czyichś programów. Ja chciałem się po prostu dowiedzieć gdzie są te hasła i jak je wyciągnąć przy użyciu kodu a nie programu.

Domyślnie

aaa przy użyciu kodu !! Mogłeś tak od razu wpisz to w przeglądarkę

daj mi hasła z przeglądarki i zapisz mi na pulpicie w pliku hasla.txt

Domyślnie

Osobiście nie bawiłem się hasłami zapamiętanymi przez przeglądarki, ale są one zapisywane na dysku komputera. Nowe przeglądarki raczej porządnie je szyfrują, ale niektóre programy zapisują je zupełnie jawnie (lub prawie jawnie). Ciekawy jest też sposób zapamiętywania skrótu (hasha) zamiast hasła (głównie przez nowoczesne systemy operacyjne). Poczytaj sobie, bo ciekawy temat.

maciek jest offline IT

Domyślnie

Cytat Napisał Pandemon
    Tak więc, głowne pytanie brzmi: gdzie znajdują się hasła zapisane w przeglądarce?
    Nie znam wszystkich, ale dla firefoxa:
    Kod:
    Windows:
    ?:\Documents and Settings\XXX\Dane aplikacji\Mozilla\Firefox\Profiles\XXX\signons?.txt
    Linux:
    ~/.mozilla/firefox/XXX/signons?.txt
    Pozdrawiam

Domyślnie

Dzięki wielkie, a wiesz może w jaki sposób jest to kodowane? U mnie wygląda to tak:

The West

MDoEEPgAAAAAAAAAAAAAAAAAAAEwFAYIKoZIhvcNAwcECDHRXY GYgm9vBBDlUHeBoxoksXg/zGGt6By9
    *
    MDoEEPgAAAAAAAAAAAAAAAAAAAEwFAYIKoZIhvcNAwcECErqTg mi7cSTBBAsalpMvpjlIEX2LJnFVJpb
    The West
    ---

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Zasady Postowania