Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki 1 do 10 z 11

Temat: C++

  1. #1

    Domyślnie C++

    Witam. Próbuje się nauczyć c++ poradnikiem "Od zera do gier kodera" i nie wiem jaki programem się posłużyć do tego.

  2. #2
    Zarejestrowany
    Dec 2009
    Skąd
    ke?
    Postów
    162

    Domyślnie

    Tam jest podana nazwa programu z tego co pamiętam (nie wiem jaki to). Możesz tego próbować.
    Program nie gra dużej roli.

    PS. To chyba Microsoft Visual Studio C++ (jakoś tak).

  3. #3

    Domyślnie

    Tak, ale tam autor pokazuje na Visual
    Studio 7 .NET, którego wszyscy krytykują- dlatego tutaj pytam która częśc wybrać.

  4. #4
    Zarejestrowany
    Dec 2009
    Skąd
    ke?
    Postów
    162

    Domyślnie

    Nie sugeruj się zdaniem innych, zawsze znajdzie się ktoś kto będzie jakiś program krytykował.
    Nie wiem czy ktoś jest Ci w stanie doradzić, bo to Tobie ma być wygodnie, a nie komuś. Wiem tyle, że najpopularniejszymi (najlepszymi?) edytorami do c++ są wspomniany produkt MS i Dev-C++.

  5. #5

    Domyślnie

    Hej, ja polecam visuala 2008 express, ewentualnie, jak chcesz się przygotować do wersji na 2010, to ściągnij, visuala 2010 beta 2, Te 2 wersje różnią się głównie wyglądem.

  6. #6

    Domyślnie

    Express jest jak koniecznie chcesz mieć "niepirata" a nie masz kasy.
    Jeśli Cię to nie rusza, że musiałbyś piracić i ściągać załóżmy z torrentów to jednak polecam pełną wersję.
    A co do wersji 2008 to jak narazie jest "najwydajniejsza" według mnie. Co prawda nie używałem 2010 jeszcze, ale jeśli to beta to napewno nie dopracowana w 100%.

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Napisał toomek Zobacz post
    Witam. Próbuje się nauczyć c++ poradnikiem "Od zera do gier kodera" i nie wiem jaki programem się posłużyć do tego.
    Jeśli uczysz się składni języka od zera to polecam symfonie cpp Jerzego Grębosza:



    2 tomy w rozsądnej cenie, w każdej księgarni technicznej lub wysyłkowo, ewentualnie ściągnięta w formie ebooka ze stron warezowych.

    Po co na starcie brać się za tak trudne wykorzystanie języka.

    Co do kompilatora to każdy jest dobry, co do ide to polecam visual studio express, można pobrać środowisko te za free w postaci obrazu płyty (ze serwerów microsoft czyli w miarę szybko), zainstalować i produkować software jaki tam chcesz nawet developersko w celach zarobkowych.


  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pandemon Zobacz post
    Express jest jak koniecznie chcesz mieć "niepirata" a nie masz kasy.
    Jeśli Cię to nie rusza, że musiałbyś piracić i ściągać załóżmy z torrentów to jednak polecam pełną wersję.
    A co do wersji 2008 to jak narazie jest "najwydajniejsza" według mnie. Co prawda nie używałem 2010 jeszcze, ale jeśli to beta to napewno nie dopracowana w 100%.
    Jeśli dopiero zaczyna, to po co mu coś lepszego niż express?

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Napisał Dixon Zobacz post
    Jeśli dopiero zaczyna, to po co mu coś lepszego niż express?
    A dlaczego nie? Ja zaczynałem od razu na pełnej wersji i nie musiałem nic przeinstalowywać/doinstalowywać kiedy potrzebowałem więcej rzeczy, których nie ma w expressie.
    Poza tym, nie wiem jak w tym poradniku co on napisał, ale w "Symfonii..." nie napiszesz wszystkiego co tam jest podane w expressie.

  10. Domyślnie

    a ja proponuje na poczatek gcc, bez zadnego srodowiska tylko edytorem tekstu
    mnie sie to na linuxie zajebiscie kompiluje tym
    dla c
    gcc sciezka_do_pliku -o nazwa_jaka_ma_przyjac
    a dla c++ to samo z tym ze zamiast gcc piszesz g++

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Zasady Postowania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Subskrybuj