Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki 1 do 10 z 14

Temat: Studia inf ?

Domyślnie Studia inf ?

Jesli nie ten dzial to z gory przepraszam ale nie wiedzialem gdzie umiescic to pytanie.

Chodzi o to ze bd szedl na studia teraz, interesuje sie pisaniem programow, zabawami w sieci typu , zabezpieczeniami itp... i teraz moje pytanie... jak wiadomo slowo informatyka kryje w sobie mnostwo pod kategorii. Chcialem isc do krk na WSZiB na inf [inz] ale z tego co widze w planie nauki nie ma zadnej wzmianki o programowaniu itp, raczej sama matma. Z kolei na tishnera tez w krk jest kierunek bezpieczenstwo narodowe o specj bezpieczenstwo sieci komputerowych, ale tam rowniez nie ma w planie studiow przedmiotow ktore dawaly by mozliwosc nauczenia mnie programowania, wiec jaka specjalnosc wybrac zeby po skoneczeniu kierunkow miec umiejetnosci programistyczne ? znac jezyk programowania i potrafic go wykorzystac ?

Domyślnie

Na studiach inż będziesz miał zajęcia z kilku języków programowania - 1, maksimum dwa semestry z każdego. Resztę robisz w domu, czyli... studiujesz. Pierwsze semestry do zawsze matma, fizyka itd. Sprawdź plan kolejnych.
    Nie ograniczaj się do Krakowa, sprawdź też inne miasta.

bd
    wtf?

Domyślnie

Akurat tak sie zdarzylo ze mieszkam tu od 2 miesiecy, wyprowadzilem sie z rodzinnej malej miejscowosci wlasnie do krk wiec chcia;lb ym tu studiowac skoror juz tu pracuje i mieszkam.

http://www.wszib.edu.pl/_pliki/plany...w/plan_inf.pdf
    Taki jest plan zajec na 1 rok. Widze tu sporo matmy a malo co inf, nie wiadomo jak na 2 roku i 3 a spec. chce wybrac Systemy informatyczne i sieci komputerowe.

bd - bede [nie mam pl znakow xD]
    Ostatnio edytowane przez cookie : 03-18-2010 - 14:13

Domyślnie

A rozpatrywałeś AGH? Dokładnie jeszcze nie zgłębiałem planu zajęć, bo na studia o ile dobrze pójdzie pójdę dopiero za rok.
    A AGH polecam bo obydwaj moi bracia skończyli tam Informatykę i jak dotąd (jeden 6 lat, drugi 8 po studiach) powodzi im się doskonale (dobrze płatna praca jako programiści - ok. 10000zł miesiecznie, a do tego robią to co lubią). Tak więc jestem wręcz pewny, że jeśli chcesz się nauczyć programować to tylko AGH jeśli idzie o Kraków.
    Zauważ też, że są i inne miasta, tak jak napisał Mad_Dud nie należy się ograniczać do jednego miasta
    No ale to już Twój wybór

Domyślnie

Problem w tym ze na maturze nie mam matmy a to minus xD

Domyślnie

Ojjj no to faktycznie ciężko znaleźć teraz dobry kierunek info~ bez matmy

Domyślnie

Myslalelm ze po sredniej po prostu bd pracowal w innym miejscu pracy i juz tak zostanie no ale plany nie wyszly, stad jestem tez w krk i pracuje zupoelnie gdzie indziej niz chcialem, ale mniejsza o to

Chyba porwe sie na ten WSZiB z ta spec systemy informatyczne i sieci komputerowe a potem podyplomowa informatyka stosowana ew. potem zawsze moge sie uczyc dalej prawda

Domyślnie

Prawda
    Życzę powodzenia, niech Ci się wiedzie i zostań pro mastah programma!

Domyślnie

aj zapytam jeszcze z ciekawosci, nie ma zadnych standardow ktore jasno okreslaja jakie jezyki programowania maja byc nauczane na uczelniach wyzszych ? czy to kazda szkola indywidualnie sobie dobiera jaki jej pasuje ? mam teraz duzo czasu wolnego i moglbym zaczac sie przygotowywac, cos uczyc czytac itp Ale nie wiem w jakim kierunku isc ;>

Domyślnie

Raczej żadna uczelnia nie ma z góry ustalone co dokładnie ma uczyć, chociaż pewności nie mam.
    A jeśli już ma być programowanie to na 99% będzie C i/albo C++, co do innych języków to wiem tylko, że Java jest, ale to chyba na 3 roku dopiero.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Zasady Postowania