Pokaż wyniki 1 do 5 z 5

Temat: Proszę o pomoc w sprawie namierzenia gnojka

Domyślnie Proszę o pomoc w sprawie namierzenia gnojka

Zapłacę za pomoc w zdemaskowaniu gnojka, który notorycznie i złośliwie włamuje się do komputera.

GSG-9 jest offline Shapeshifter

Domyślnie

skad wiesz, ze to nie malware?
    War, war never changes.

Domyślnie

lepiej dowiedz sie jak to robi i zbaczepiecz kompa a nie szukaj tego co sie wlamuje
    ctrl-alt-del.cc - soft reset site for IT admins and other staff :-)

Domyślnie

Jeśli napiszę, jakimi programami się zabezpieczam, informacje ma podane na tacy, chociaż i tak gnojek wie. Maszynę formatowałem,scanowałem go z zewnątrz, podłączałem media przenośne , owszem były potężne infekcje, m. in. virut, chciałem mieć całkowitą pewność, przeprowadziłem badanie dysku, pamięci RAM, przedstawiałem scany na różnych forach i nic
    Ktoś zrównoważony psychicznie, mający odpowiedni poziom wiedzy,zrobiłby swoje, zatarłby po sobie ślady i koniec. Dlatego zapytam, jeśli to świństwo, w/g Was jak się przed tym zabezpieczyć, a jeśli to ktoś z zewnątrz, co mogę udowodnić, jak go unieszkodliwić.Proszę tylko nie sugerować mi policji- sprawa utknęła u nich w szufladzie bardzo głęboko, nie ma pieniędzy na eksperta, itp.

Domyślnie

Wiec jesli wszystko sprawdzales tak jak umiales, na policji utknelo i nie masz kasy na ekspertow to po prostu zostaje odlaczyc sie od neta...

HINT: to ze reinstalujesz kompa nie zmienia faktu, ze pozniej odtwarzasz te same dane ktore miales wczesniej (moze byc wirus) i ze na pewno zabezpieczasz sie w ten sam sposob co wczesniej wiec jak ktos raz wlazl to i pozniej wlezie.

Jesli koles nie zostawil po sobie sladow to nie masz czego namierzac - jak dla mnie temat do zamkniecia (pomijam fakt skarg od uzytkownikow ze temat jest trolowaty).

EDIT:
    Ok - chcesz sie pobawic, niech bedzie... Jesli zrobisz mi image calego dysku (bedzie minimum tak duzy jak calutki dysk) po tym jak stwierdzisz ze koles sie wlamal i wystawisz mi go na necie albo wyslesz na innym dysku to za pare tygodni moge zajrzec i zobaczymy co znajde... ale licz sie z tym ze mowimy o computer forensics (polskie okreslenie to chyba informatyka sledcza) a to odkrywa wiele tajemnic - najczesciej wiecej niz chcialbys pokazac obcej osobie! Od razu mowie ze analiza moze potrwac miesiace i to jeszcze bedzie zalezalo od tego ile bede mial czasu. Jesli chcesz sprobowa swoich sil to napisz na PM i sprobujemy oszacowac czas ile to zajmie... a najpierw dam Ci dluga liste rzeczy ktore musisz zrobic z bezwzgledne czytego kompa zanim zreinstalujesz swoj (po raz kolejny).
    Dla dodania kontekstu - ostatnio robilem analize dysku do pewnego dochodzenia, raptem 120GB... 3 bite tygodnie i zrobilem okolo 30-40% tego co zaplanowalem z czego narzedzia smigaly non stop a ja czytalem ich wyniki... 3 tygodnie czasu i ponad 500GB danych na koncu dochodzenia. Forensics to bardzo kosztowna zabawa!
    ctrl-alt-del.cc - soft reset site for IT admins and other staff :-)

Zasady Postowania