Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki 1 do 10 z 18

Temat: Java czy C++

kainsawk jest offline dum spiro, spero.

Domyślnie Java czy C++

Od około miesiąca uczę się języka C++. Radzę sobie całkiem dobrze. Wczoraj dałem się namówić na spróbowanie Javy. Zacząłem czytać książkę i początki były bardzo miłe - rozumiałem wszystko, zrozumiałem programowanie obiektowe, ale kiedy doszedłem do wczytywania danych przeraziło mnie to, że to co w C++ zajmuje jedną linijkę (cin/scanf) w Javie jest tak skomplikowane.
    Nie chcę się uczyć na próżno(chociaż wiem, że te języki są podobne) i chciałbym wiedzieć czego uczyć się lepiej?

Nie jestem w stanie stwierdzić sam - ja wybieram póki co C++ bo myślę o pisaniu do konsoli (SPOJ, konkursy). Nie wiem jeszcze za wiele o programowaniu obiektowym i okienkach, żeby sobie odpowiedzieć.
    Czy moglibyście mi pomóc wypisując jakieś wady i zalety tych języków? Różnice?

Póki co to co mnie przekonuje częściowo do Javy to to, że zrobienie okienka to ~7 linijek (w C++ to dużo więcej).

Domyślnie

Cytat Napisał littlecrack Zobacz post
    Póki co to co mnie przekonuje częściowo do Javy to to, że zrobienie okienka to ~7 linijek (w C++ to dużo więcej).
    Mam bardzo małą praktykę z java, ale sadzę ze uczenie się języka rozwijanego przez jedna korporacje ( sun ) jest poniekąd stratne a język cpp ma kompilatory różnych firm, w pewnym sensie można wykorzystywać biblioteki cross-platform aby móc budować aplikacje dla różnych platform.

Co do graficznego interfejsu, surowy język c/c99/cpp nie posiada żadnych klas które operują na graficznym interfejsie, okna buduje się bezpośrednio przez api środowiska w którym pracuje oprogramowanie bądź kontrolkach vlc firmy borland.

Mając długą praktykę z winapi można wywoływać okna z własnych klas wykonując tylko jedna linie kodu np:

Kod:
    window->fast(L"tytul",L"wiadomość",/* window pattern */OKNO_OK_CLOSE);

Domyślnie

@cyber_pl - nie zgodze sie... sa kompilatory innych firm a to ze Java jest rozwijana przez Sun'a w teraz Oracle (kupili Sun'a) to nie ma wiele wspolnego. Wiekszosc wielkich systemow jest robiona w Javie a nie w C lub odmianach.

Piszac w C kompilujesz na konkretna platforme... piszac w Javie masz to w powadze bo zgodnei z zasadami jezyka, powinno chodzic na wszystkim i z mojego doswiadczenia wynika ze tak wlasnie jest.
    ctrl-alt-del.cc - soft reset site for IT admins and other staff :-)

Domyślnie

Cytat Napisał TQM Zobacz post
    Piszac w C kompilujesz na konkretna platforme... piszac w Javie masz to w powadze bo zgodnei z zasadami jezyka, powinno chodzic na wszystkim i z mojego doswiadczenia wynika ze tak wlasnie jest.
    Tak, to wiem. Jednak to jeszcze chyba nie o to chodzi.
    Chciałbym żeby język był popularny (kiedyś, daleko w przyszłości dałoby radę znaleźć pracę dot. tego języka); żebym miał możliwość rozwijania się (konkursy w tym języku itp).

Póki co mam zamiar poczytać o algorytmach i strukturach danych. Do tego czasu myślę, że pomożecie mi wybrać.

Domyślnie

Nie znam dokładnie javy ale zeczywiscie jest bardzo mobilna
    Java jest językiem ktory jest teraz na topie
    Zadaj sobie najpierw pytanie do czego ci potrzebny jezyk programowania
    Piszac aplikacje na jakies konkursy tez mozesz robic to w jawie
    Poza tym wybierajac jave stawiasz na swoja przyszlosc jesli zamierzasz programowanie zarabiac na zycie
    Wiem ze programisci javy zarabiaja lepiej niz c czy c++ to samo z php, tez sporo placa programista php
    Nie wiem dokładnie w jakich większych projektach byla wykorzystana java ale zaczynajac programowac w c++ (oczywiscie nie wspominam o pascalu od ktorego zaczynałem- kompletna porazka dla mnie jest ten jezyk c++ duzo lepsze)
    szybko sie w to wciagnalem i bardzo mi sie podoba ten jezyk. Musisz sie gleboko zastanowic co wybrac do jakich zastosowan i trzymac sie tego a nie skakac. To bardzo wazne, bo lepiej opanowac 1 jezyk niz 10 na poziomie podstawowym
    Ja c++ w miare opanowalem, teraz jestem na etapie nauki bibliotek między innymi winapi
    Zaczynając przygodę z programowanie wybrał bym jeszcze raz c++
    Zawsze jak go opanujesz nie będziesz miał problemow z przejsciem na jave
    Ostatnio edytowane przez matmat0123456789 : 03-04-2010 - 17:44

Domyślnie

nic z tych rzeczy.

stworzyc jednolita i prosta architekrutr sprzetu, oraz jakis prosty macro asembler do tego.

c++ jest jednak gorsze, bo w javie mozna pisac aplety a te z kolei mozna uzyc do hackowania via www.

Domyślnie

O Javie malutko wiem. Za to wiem, że w C++ można pisać pod konsolę, robić okienka, gry poważne (takie jak NFS) i jest wykorzystywany do hackingu.

Domyślnie

Java - systemy bankowe/finansowe/transakcyjne... przykladow nie podaje ale na prawde jest tego masa... Java od malutkich kart typu JavaCard, przez telefony, przegladarki internetowe, aplikacje webowe na poteznych systemach konczac. Jesli juz mial bym teraz wybierac czego sie uczyc z tych kompilowanych to na 100% bedzie to java... Na razie jednak mecze Pythona i Ruby jednoczesnie, java musi znowu poczekac.

P.S.
    Patrzac na oferty pracy - 90% ogloszen dla programistow to C++ i Java, reszta to reszta... kasa dla C++ i Javy jest na prawde niezla (dla dobrych ludzi). Java bardziej przenosna niz c++ wiec dla mnie c vs. java - 0:1
    ctrl-alt-del.cc - soft reset site for IT admins and other staff :-)

Domyślnie

Java - systemy bankowe/finansowe/transakcyjne...
    Patrzac na oferty pracy (...)
    O takie coś mi chodziło (zastosowania i rynek pracy). Do czasu kiedy ja będę pracować wiele może się zmienić, ale i tak mi się przyda(ło) to co napisałeś. Coraz bardziej ciągnie mnie w kierunku Javy. Właściwie to przy C++ trzyma mnie tylko to, że jest lepszy do pisania w konsoli (ale w konsoli całe życie pisać nie będę przecież) i, że wszystkie konkursy są dla programistów C/C++/Pascala (ale zawsze mogę robić zadania konkursowe poza konkursem).

Domyślnie

ale jesli chciałbys w przyszlosci pisac gry na PC to tylko c++ bo jest znacznie szybszy od javy

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Zasady Postowania