Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki 1 do 10 z 11

Temat: Symulacja sieci

  1. #1

    Domyślnie Symulacja sieci

    Zastanawiam się, czy możliwa była by symulacja "internetu"?

    O co dokładnie mi chodzi, jeden komputer jako serwer (mysql, apache, php), a na nim root i kilku wirtualnych użytkowników plus drugi komputer jako klient, połączony przez sieć, albo modemowo?

    + Jako serwer - P500MHz, 18GB HDD, 320Mb RAM , sieć lub modem, Slackware + MySQl + Apache + Php
    + Klient - IBM 570E, 450MHz, 6GB, 128MB RAM, Integrated data/fax V.90 modem at 56K/14.4Kbps(8), Xircom CardBus Ethernet 10/100 sieć, aktualnie Backtrack3

    Na serwerze utworzyło by się parę stron www, ftp itp.

    Czemu miało by to służyć? Nauce przede wszystkim, stworzenie takiego czegoś będzie wymagało nabycia sporej ilości wiedzy, później można by było pobawić się w łamanie zabezpieczeń, zacieranie śladów i łatanie dziur. A później być może udostępnić to ustrojstwo raz na jakiś czas szerszej rzesze ludzi, co by mogli sobie bez nerwów popróbować.

    Teraz pytanie do was, czy w ogóle ma to jakiekolwiek prawa ożyć? Da się coś takiego stworzyć, ma to prawo działać?
    Jakieś komentarze?

    Jeśli macie także sugestie do czego mam sięgnąć po wiedzę na temat sieci to bardzo proszę. Na razie wertuję książkę dość starą, ale myślę, że na początek będzie ok. "Sieci komputerowe. Księga eksperta", Autor: Mark Sportack

  2. #2
    Zarejestrowany
    Sep 2009
    Skąd
    Z Nienacka
    Postów
    396

    Domyślnie

    Jeśli chodzi o symulację "Internetu" to chyba tak nie do końca

    Ale ogólnie pomysł imho bardzo dobry i pewnie sam chętnie kiedyś skorzystam, jeśli udostępnisz takie coś na zewnątrz...

    Na pewno sporo się nauczysz...

    pozdrawiam

    EDIT: sam kiedyś o czymś podobnym myślałem, ale brakło czasu...w sumie można by nawet w pełni wartościowego honeypot'a postawić...są nawet gotowe rozwiązania
    Ostatnio edytowane przez lojciecdyrektor : 02-26-2010 - 12:44

  3. #3

    Domyślnie

    no pewnie, to sie nazywa emulator.
    zamiast rzeczywistych kabli i protokolow masz kod.

    tylko... zeby takie cos napisac, musisz miec pelna wiedze z zagadnienia, co z kolei odbiera sens pisaniu tego

  4. Domyślnie

    Może Cisco Packet Tracer -bardzo dobry symulator sieci. Nie wiem czy znajdziesz tu dokładnie to czego potrzebujesz, ale może innym się przyda.

  5. #5

    Domyślnie

    Jak taka sieć miała by być nauką przełamywania zabezpieczeń warto skompilować wadliwy / podatny software i analizować jego podatność na różne działania.

    Pomysł już dawno przeze mnie wykorzystywany, warto również przeglądać aktualne listy bugtrack security, changelogi developerów oprogramowania oraz zwyczajnie opublikowane exploity:

    http://www.packetstormsecurity.org/1...1-exploits.tgz


  6. #6

    Domyślnie

    apropos targetow - polecam DVL

  7. #7
    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Skąd
    /dev/random
    Postów
    556

    Domyślnie

    Cytat Napisał fiedek92207 Zobacz post
    Może Cisco Packet Tracer -bardzo dobry symulator sieci. Nie wiem czy znajdziesz tu dokładnie to czego potrzebujesz, ale może innym się przyda.
    Ja osobiscie tego nie polecam - jak juz to Dynamips. PT owszem jest fajny jednak jest to symulator i niektore sprawy nie dzialaja tak jak to jest w realu na prawdziwych routerach itp.

    To co kolega chce zrobic to postawic sobie serwer i tyle, co do symulacji Internetu he he malo realne. Jednak majac kilka mocniejszych maszyn mozna sobie zasymulowac jakas bardziej rozbudowana siec z BGP itp.
    --
    ToM's Super Fix IT "No Fucking Problem"

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Napisał Teeed
    apropos targetow - polecam DVL
    Raczej nie chcę stawiać specjalnie podziurawionych systemów, wystarczy Slackware w starszej wersji powiedzmy 10.2

    Dynamips - bardzo interesujące, ale to wciąż chyba nie to co chciałbym osiągnąć.

    Myślałem raczej o czymś na zasadzie pierwszych sieci. Serwer + kilku klientów, w moim przypadku jeden, bez fizycznego połączenia z internetem, jedynie między serwerem, a klientem (na razie). Na serwerze php, apache, mysql, itp. Tylko czy będzie możliwe zasymulowanie jakby "internetu".

    Na zasadzie klient wchodzi w przeglądarkę wybiera www.blablabla.pl i łączy się ze stroną? Wybiera ftp.blablabla.pl i ma do dyspozycji ftp.

    Widzę, że w Dynampis jest możliwość podłączenia emulowanej sieci do prawdziwej sieci, ale wydaje mi się, że to na razie nie na moją głowę.

  9. #9
    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Skąd
    /dev/random
    Postów
    556

    Domyślnie

    To co chcesz zrobic jest realne, ale nie jest to emulacja "internetu" po prostu stawiasz sobie serwer i odpalasz na nim to co potrzebujesz czyli jakies WWW, ftp, dns itp.

    Jak bys chcial zasymulowac cos w stylu internetu to trzeba by odpalic kilka serwerow do tego jakas siec z roznymi AS czyli BGP itp.

    Czyli instalujesz sobie jakiegos linux-a i masz osiagniete to co chcesz.
    --
    ToM's Super Fix IT "No Fucking Problem"

  10. #10

    Domyślnie

    @tom oczywiście o to mi chodziło dlatego napisałem internetu w " ". Teraz zastanawiam się nad fizycznym rozwiązaniem tego. Systemu już są zainstalowane. Jutro albo jeszcze dziś spróbuje je fizycznie połączyć, za pomocą modemów zobaczymy co z tego wyjdzie, jak nie to dokupię jedną sieciówkę i sprawa będzie rozwiązana, potem postawię serwer i zacznę coś działać.

    Problemem może być WinModem IBM'a choć to Lucent niby, więc jest duża szansa, że sterowniki są, do tego backtrack poprawnie mi go wykrywa.

    Ma może ktoś namiar na dobrą lekturę na temat serwerów/sieci/modemów itp. ? Opieram się tylko na jednej książce niestety.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Zasady Postowania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Subskrybuj