Pokaż wyniki 1 do 7 z 7

Temat: Konto z ograniczeniami

  1. #1
    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Skąd
    ew|
    Postów
    13

    Post Konto z ograniczeniami

    Witam,
    1. dzisiaj rano siedząc na lekcji w sali komputerowej postanowiłem sprawdzić jeszcze raz inteligencję naszego szkolnego administratora. Znając jego dotychczasowe osiągi w swojej dziedzinie -między którymi można znaleźć także hasła na konta "nauczyciel" w większości komputerów szkolnych w postaci "abc" lub "nauczyciel" - chciałem sprawdzić jak to Mu poszło z kontami z ograniczeniami dla uczniów w sali komputerowej.

    Tak więc zaczynając sprawdziłem dostęp do C:/ oraz rejestru - i tak : dostęp jest- natomiast (i tu się zdziwiłem ) edycja jakichkolwiek plików lub ustawień tak i w rejestrze i panelu sterowania (konta, grupy itd.) jest zablokowana. Podobnie z cmd.exe - dostęp jest ale przy próbie zmiany hasła , utworzenia nowego konta, czy skorzystaniu z jakichś usług także występuje błąd. Następnie wylogowałem się i sprawdziłem czy być może konto Administrator pozostało domyślnie bez hasła (winXP) ale tutaj także się myliłem
    Ostatnim krokiem jakim podjąłem, o ile dobrze pamiętam było użycie Offline NT Password and Registry editor, który mam wypalony na CD często przy sobie i tutaj na moje szczęście akurat na moim PC nie było hasła na BIOS, dzięki czemu zmieniłem bootowanie na CD i odpaliłem płytkę. W sumie byłem przekonany, że podziała i zdziwiłem się kiedy po 3-4 minutach czekania (PC początkowo normalnie zareagował i odpalił płytkę lecz przy "procesie" "Loading Vlinuz..." - nie wiem czy dobrze pamiętam tą nazwę ale było to coś w tym zakresie) komputer uruchomił się od nowa ....

    I tu moje pytanie : Czy Administrator mógł coś zmienić w BIOSIE lub w rejestrze aby tego pokroju płyty nie były "przyjmowane" przez komputer ? Jeżeli nie to co może powodować to, że PC się wyłącza ?

    2. Przy okazji mam problem z usunięciem konta.. żeby było śmiesznie na swoim komputerze. Utworzyłem je żeby poćwiczyć więc było z ograniczeniami a teraz gdy próbuję je usunąć to wyskakuje błąd systemu 1377 : Określona nazwa konta nie jest członkiem grupy lokalnej.
    Nie mogę za nic tego usunąć - proszę o jakieś podpowiedzi.

    Dziękuję
    Gdzie wszyscy myślą tak samo, nikt nie myśli zbyt wiele.

  2. #2
    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Skąd
    C:\Perl\bin
    Postów
    1,578

    Domyślnie

    sprawdzasz inteligencje ludzi do ktorych ci daleko.
    co do #1; przejrzyj opcje bootowania, faq, czytaj dokumentacje.
    War, war never changes.

  3. #3
    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Skąd
    ew|
    Postów
    13

    Domyślnie

    Cytat Napisał GSG-9 Zobacz post
    sprawdzasz inteligencje ludzi do ktorych ci daleko.
    Zgadzam się z Tobą Natomiast każdy ma czas na naukę i być może kiedyś się zbliżę. Dzięki za nakierowanie..
    Gdyby ktoś mógł podzielić się trochę dokładniejszymi informacjami lub coś do #2 to byłbym wdzięczny.
    Gdzie wszyscy myślą tak samo, nikt nie myśli zbyt wiele.

  4. #4

    Domyślnie Odpalenie tej płytki

    to raczej błąd linuxa a nie bios.

  5. #5
    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Skąd
    ew|
    Postów
    13

    Domyślnie

    Ale PC chodzi pod win XP...
    Gdzie wszyscy myślą tak samo, nikt nie myśli zbyt wiele.

  6. #6
    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Skąd
    C:\Perl\bin
    Postów
    1,578

    Domyślnie

    ale plytka nie...
    zapytaj informatyka :|
    War, war never changes.

  7. #7
    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Skąd
    ew|
    Postów
    13

    Domyślnie

    Tak od razu sie spytam o hasło.
    Nie wiem czy to jest argument ale plytka na innych komputerach chodzi bez zarzutu. A ktoś może jakieś podpowiedzi do #2 ?
    Gdzie wszyscy myślą tak samo, nikt nie myśli zbyt wiele.

Podobne wątki

  1. Konto
    By dzik1193 in forum GSM/GPRS/EDGE/UMTS
    Odpowiedzi: 1
    Autor: 07-06-2009, 13:04
  2. Konto Gościa
    By arazahiel in forum Windows
    Odpowiedzi: 6
    Autor: 04-07-2008, 18:24
  3. Odpowiedzi: 10
    Autor: 01-09-2008, 20:35
  4. Konto
    By didxel in forum /dev/null
    Odpowiedzi: 4
    Autor: 04-27-2007, 16:50
  5. Konto Onet
    By ,bartek in forum Hacking
    Odpowiedzi: 13
    Autor: 01-30-2007, 15:22

Zasady Postowania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Subskrybuj