Pokaż wyniki 1 do 9 z 9

Temat: Masowe włamanie na serwer ftp

  1. #1

    Domyślnie Masowe włamanie na serwer ftp

    Chciałbym złamać hasło do serwera ftp. Planuje rozesłać program który jest nieszkodliwy i ma różne funkcje. Osobom które mają ten program by się uruchamiał przy starcie systemu i był nieszkodliwy... dopóki bym nie uaktywnił tajnej funkcji. Wtedy wszystkim osobom co mają ten program to by pisało że aktualizacja czy coś, a tak naprawdę by każdy komputer stosował metodę brute force na serwerze. Każdy by robił inne kombinację od innych. Przy dużej liczbie osób z programem uzyskał bym wielką prędkość.

    A teraz pytanie:
    1.Czy dużo osób może próbować jednocześnie próbować łamać hasło na serwer(czy serwer wytrzyma)?
    2.Czy po iluś próbach serwer zablokuje logowanie przez jakiś czas(np.15 min)?
    3.Czy admin może sprawdzić że to ja jestem głównym sprawcą, a nie niewinni użytkownicy?

  2. #2
    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Skąd
    C:\Perl\bin
    Postów
    1,578

    Domyślnie

    1. zalezy od serwera
    2. zalezy od serwera
    3. zalezy od admina
    War, war never changes.

  3. #3

    Domyślnie

    duży serwer i duża firma

  4. Domyślnie

    Cytat Napisał andrzej1_1 Zobacz post
    1.Czy dużo osób może próbować jednocześnie próbować łamać hasło na serwer(czy serwer wytrzyma)?
    Tak, codziennie kilka - kilkadziesiąt tysięcy prób ataków to norma

    Cytat Napisał andrzej1_1 Zobacz post
    2.Czy po iluś próbach serwer zablokuje logowanie przez jakiś czas(np.15 min)?
    jak najbardziej. Ochrona przed brute force to najczęściej blokada po 3-5 nieudanych logowaniach na zazwyczaj 10 lub 30 minut.
    Cytat Napisał andrzej1_1 Zobacz post
    3.Czy admin może sprawdzić że to ja jestem głównym sprawcą, a nie niewinni użytkownicy?
    Tak

  5. #5

    Domyślnie

    A mogą mi coś zrobić jak spróbuje np. 10 razy złamać hasło i sprawdzić kiedy blokuje się? I jak sprawdzą że to ja jestem sprawcą skoro jednocześnie z wielu komputerów serwer będzie atakowany?
    Ostatnio edytowane przez andrzej1_1 : 11-22-2009 - 14:54

  6. Domyślnie

    Mogą zrobić to:
    KK Art. 267. § 1. Kto bez uprawnienia uzyskuje dostęp do informacji dla niego nieprzeznaczonej, otwierając zamknięte pismo, podłączając się do sieci telekomunikacyjnej lub przełamując albo omijając elektroniczne, magnetyczne, informatyczne lub inne szczególne jej zabezpieczenie,

    podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

    § 2. Tej samej karze podlega, kto bez uprawnienia uzyskuje dostęp do całości lub części systemu informatycznego.
    Sprawdzą, kto się łączył do komputera, z którego przeprowadzono próbę logowania.

    Przeniesione z hacking

  7. #7

    Domyślnie

    Mam 13 lat to chyba mnie w pierdlu nie zamkną Spróbuje z komputera szkolnego XD

  8. #8
    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Skąd
    /dev/random
    Postów
    556

    Domyślnie

    Cytat Napisał andrzej1_1 Zobacz post
    Mam 13 lat to chyba mnie w pierdlu nie zamkną Spróbuje z komputera szkolnego XD
    W pierdlu nie ale narobisz problemow rodzica, nie mowiac ze w szkole sie to zle zakonczy. Albo wyladujesz w zakladzie opiekunczym...

    Wiec lepiej sobie to daruj bo to nie jest zabawa...
    --
    ToM's Super Fix IT "No Fucking Problem"

  9. Domyślnie

    Cytat Napisał andrzej1_1 Zobacz post
    Mam 13 lat (...) XD
    Phi. Bez strachu. I tak nic nie zdziała.

    Zamykam.

Podobne wątki

  1. Włamanie na serwer
    By master2007 in forum Hacking
    Odpowiedzi: 6
    Autor: 11-11-2009, 01:30
  2. zaginiony serwer FTP
    By blooregard in forum Security
    Odpowiedzi: 15
    Autor: 01-07-2009, 22:29
  3. Serwer FTP , Szkolny komp
    By Cyber100 in forum Hacking
    Odpowiedzi: 8
    Autor: 05-16-2008, 21:47
  4. serwer FTP
    By eryk in forum Hacking
    Odpowiedzi: 7
    Autor: 04-20-2007, 19:11

Zasady Postowania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Subskrybuj