Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki 1 do 10 z 46

Temat: System. Wybór.

Domyślnie System. Wybór.

Zaciekawiłem się hackingiem (nie crackingiem) kilka lat temu, ale byłem za młody i nie rozumiałem nic. Teraz chcę się troche pouczyć tego. Stąd moje pytanie:
    Czy potrzebuje jakiś specjalny system?
    Kiedy pracowałem na linuxie to były zazwyczaj te bardziej wyposażone w KDE3/4 i rzadko GNOME. Czy to przeszkadza w czymś że będę miał np Mandrive czy Kubuntu?

Pozdrawiam. Żuber.

GSG-9 jest offline Shapeshifter

Domyślnie

Czy to przeszkadza w czymś że będę miał np Mandrive czy Kubuntu?
    nie.

nie potrzebujesz zadnego specjalnego systemu
    windows w zupelnosci wystarczy.
    nikt powyzszego zdania nie podwazy, bo w polsce nie ma prawdziwych hakerow
    War, war never changes.

Domyślnie

windows imho jest tylko do gier i multimediów a linux ma już bardziej zaawansowane narzędzia i jest stabilny(większość dedyków o ile się nie myle stoją na linuxie). A lubie przyjemny widok systemu.

@edit
    I jeszcze pytanko do spoofingu. Czy jeśli przekieruję cały ruch z bramy na mój komputer to czy mój komputer wyśle je tam gdzie miały dotrzeć czy je zatrzyma?

Pytanko no.2 - Czy Szkoła Hackerów nadaje się jako podstawy podstaw?(znam już troche linuxy, pascala , c++, i uczę się perla.)
    Ostatnio edytowane przez zuber : 10-19-2009 - 18:10

Domyślnie

a jaka to roznica narzedzia mozna pisac i na windows uzywajac gotowych to daleko nie zajedziesz... zreszta mozesz sie zajac szukaniem dziur w Win wychodzi siudemka wiec pole do popisu otwarte

A co do linux-a to polecam slackware, jak zainstalujesz i ruszy to juz masz jakis sukces na poczatek...

Szkoła Hackerow - to sobie daruj...

hackerem nie zostaniesz ot tak po przeczytaniu ksiazki... baw sie na linux-e pisz programy poznawaj system... jak masz talent to reszta jakos przyjdzie...
    --
    ToM's Super Fix IT "No Fucking Problem"

Michal_sh jest offline (s)aint

Domyślnie

Nie tylko talent się liczy(jest bardzo ważny) Jeszcze trzeba mieć na to czas ... Szkołę można olać pracę już nie bo jak nie będziesz przychodził do pracy umrzesz z głodu hehe :P

Domyślnie

Cytat Napisał tom Zobacz post
    a jaka to roznica narzedzia mozna pisac i na windows uzywajac gotowych to daleko nie zajedziesz... zreszta mozesz sie zajac szukaniem dziur w Win wychodzi siudemka wiec pole do popisu otwarte

A co do linux-a to polecam slackware, jak zainstalujesz i ruszy to juz masz jakis sukces na poczatek...

Szkoła Hackerow - to sobie daruj...

hackerem nie zostaniesz ot tak po przeczytaniu ksiazki... baw sie na linux-e pisz programy poznawaj system... jak masz talent to reszta jakos przyjdzie...
    Kto powiedział że będę używać gotowce? Nie lubie Win , na Win tylko gram. wyszła 7 a nie wychodzi.

Z tego co mi wiadomo Slackware nie wygląda za pięknie.

Czemu mam sobie odpuścić sobię SH? Jako podstawy się chyba przyda, prawda?

Nie chodzi mi o zostanie hackerem w tydzień ani w miesiąc

Domyślnie

czas czasem w sumie jak pracujesz przy kompie to ciagle sie mozesz nauczyc czegos nowego, ja tam sobie tak dlubie raz na ruski rok w jakis dziwnych dziedzinach. Choc nie nazywam tego hackowaniem
    Ot jak mam chec spedzic wolny czas nad jakims tam projektem...

EDIT (byles szybszy wiec odpowiadam)...

1. Nie lubisz Win bo nie znasz tego systemu i powielasz bzdury jak polowa "hackerow".
    2. Slackware jest taki jaki sobie zrobisz... moze byc ladny, moze byc brzydki...
    3. Jak mowie ze mozesz sobie darowac to mozesz...

Na wiekszosci obecnych systemow nie splojtniesz wiekszosci przykladow z buffer overflow.... dlaczego ? widzisz juz masz ciekawy temat

btw. jak mowimy ze WIn jest zjebany to dlaczego nie mowimy ze X server to syf jakich malo (a to niestety prawda) i dziwie sie ze jeszcze nikt nie wziol sie i nie przepisal kodu na nowo...
    Ostatnio edytowane przez tom : 10-19-2009 - 18:29
    --

Domyślnie

Cytat Napisał tom Zobacz post
    czas czasem w sumie jak pracujesz przy kompie to ciagle sie mozesz nauczyc czegos nowego, ja tam sobie tak dlubie raz na ruski rok w jakis dziwnych dziedzinach. Choc nie nazywam tego hackowaniem
    Ot jak mam chec spedzic wolny czas nad jakims tam projektem...

EDIT (byles szybszy wiec odpowiadam)...

1. Nie lubisz Win bo nie znasz tego systemu i powielasz bzdury jak polowa "hackerow".
    2. Slackware jest taki jaki sobie zrobisz... moze byc ladny, moze byc brzydki...
    3. Jak mowie ze mozesz sobie darowac to mozesz...

Na wiekszosci obecnych systemow nie splojtniesz wiekszosci przykladow z buffer overflow.... dlaczego ? widzisz juz masz ciekawy temat
    1. Znam windows dosyć dobrze, dużo grzebie w nim, a nie podoba mi się, bo wydaje mi się że za długo na nim pracuję.

2. W takim razie czym się różni Slackware od np. Ubuntu?
    3. Mam już tą książkę(nie kupywałem jej) więc ma się zmarnować ?

@edit wiem że X'y są lekko zjebane bo miałem problemy choćby z instalacją kart graficznych czy choćby powracaniem z init 3.

Domyślnie

1. Ja nie mowie o pracy w systemie, tylko poznaniu go od srodka, jak to wszystko tam dziala

2. Kazdy linux jest podobny, rozni sie jakas tam otoczka dodana przez developerow danej dystrybucji . Dla mnie slackware czy gentoo pozwala na wieksza elastycznosc.... o wlasnie moze gentoo. System kreujesz po swojemu, a nie tak jak ktos sobie wymyslil... Do tego nie motasz sie z tysiacem skryptow ktore nie wiadomo jak do konca dzialaja, a maja ulatwic prace komus kto chce linux-a na desktop (i na tym sie koncza jego checi).

3. Co do szkoly hackerow to cos tam poznasz, ale najpierw musisz poznac jak dziala system, jak to bedziesz wiedzial wiekszosc przykladow z tej szkoly nie bedzie ci potrzebna...

Co do X-ow to juz pomijam to co powiedziales, chodzi mi o sama jakosc kodu...
    ...jazdy z grafika pod linuxem to bardziej wina producentow kart i nie udostepnianie dokumentacji...
    --

Domyślnie

Dla formalnej poprawnosci... win7 nie wyszlo jeszcze - wyjdzie w srode 22/11/2209 (prznajmniej w UK). To co mogles widziec do tej porty to albo beta albo RC1 (wzorowany na wersji ultimate wiec inne wersje nie beda mialy wszystkich funkcji ktore widziales w RC1)
    ctrl-alt-del.cc - soft reset site for IT admins and other staff :-)

Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni