Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki 11 do 20 z 46

Temat: System. Wybór.

Domyślnie

2. Miałem Gentoo i już bardziej podpasował mi openSUSE (lub system z /deb/.rpm)
    3. A to ciekawe ... Mało się znam na linuxach i muszę to nadrobić.
    4. I jeśli chodzi o kod jądra systemu czy choćby tych X'ów. Gdzie można zdobyć same jądro systemu żeby go poznać/pobawić się.

@TQM
    No dobra może ta oficjalna wersja 7, nie będzie miało dużo więcej funkcji niż obecnie ma beta ;/

Domyślnie

oj oj TQM to sobie poczekamy, ale ja juz chyba nie dozyje do 2209
    Pelna wersja byla juz dostepna dla posiadaczy Technetu i MSDN-u - wrsja RTM czyli robocza... od 6 sierpnia (ale wersje angielskie).

Dodane:

to jak chcesz sie bawic w .deb i .rpm to sobie daruj hackowanie... jak nie zaczniesz kompilowac to nici z ciebie beda... Mnie systemy pakietow doprowadzaja do szalu...

kernel linuxa a prosze bardzo do wyboru do koloru
    http://www.kernel.org/
    Ostatnio edytowane przez tom : 10-19-2009 - 18:54
    --
    ToM's Super Fix IT "No Fucking Problem"

Domyślnie

Nie chodzi o to że nie lubie kompilować ale w systemach które mają takiego bajera są automatyczne aktualizacje które np mógłbym ściągać przez noc kiedy śpię, to trochę wygodniej, a nie za każdym razem ściągać kompilować nową aktualizację. Troche czasu mógłbym zaoszczędzić.

Domyślnie

w gentoo masz emerge tez sie sciaga, kompiluje i cala reszta... i nie jestes uwiazany do pakietow w ktorych masz sterte bzdur ktore nie potrzebujesz.. Ustawiasz sobie takie flagi i powiazania jakie ci sa potrzebne...

No ale twoj wybor moim zdaniem na systemach typu ubuntu, suse to daleko nie zajedziesz. I nie dlatego ze to zle systemy, poprostu one ukrywaja linuxa przed uzytkownikiem - tak aby nie trzeba bylo myslec. Ot klikasz i dziala...
    --

Domyślnie

Mysle ze przez cracking bedziesz musial przejsc predzej czy pozniej. Anyway, x86 wymagane, samo c ci nie wystarczy.

System to linux, obojetnie jaki. i windows we wszsytkich wersjach na virtualboxie do pisania trojanow.

Domyślnie

Cytat Napisał tom Zobacz post
    w gentoo masz emerge tez sie sciaga, kompiluje i cala reszta... i nie jestes uwiazany do pakietow w ktorych masz sterte bzdur ktore nie potrzebujesz.. Ustawiasz sobie takie flagi i powiazania jakie ci sa potrzebne...

No ale twoj wybor moim zdaniem na systemach typu ubuntu, suse to daleko nie zajedziesz. I nie dlatego ze to zle systemy, poprostu one ukrywaja linuxa przed uzytkownikiem - tak aby nie trzeba bylo myslec. Ot klikasz i dziala...
    Dzięki za nakierowanie.

Cytat Napisał rax666 Zobacz post
    Mysle ze przez cracking bedziesz musial przejsc predzej czy pozniej. Anyway, x86 wymagane, samo c ci nie wystarczy.

System to linux, obojetnie jaki. i windows we wszsytkich wersjach na virtualboxie do pisania trojanow.
    Niby dlaczego przez cracking będę musiał przejść? Mnie akurat cracking nie rajcuje.

I takie pytanko. Wiem że im więcej znam języków prog. tym lepiej, ale które są najważniejsze? Wiem że każdy język do czegoś bardziej lub mniej konkretnego jest używany ale np przyda mi się znać pascala ? A propo Assembler to dla mnie czarna magia ;/(jak narazie za assemblera się nie chwytam).

Domyślnie

no to widzisz assembler i cracking to dobry poczatek, a nie szkola hackerow...
    opanuj to a bedziesz potrafil wiele.

tu nie chodzi o to czy cie cos kreci czy nie... cracking uczy analitycznego myslenia oraz poznawania tego jak dziala przekompilowany program... bez asm to nawet shellcode nie napiszesz...

Do tego poznasz jak uzywac debuggera itp.
    --

Domyślnie

Właśnie, zapomniałem zapytać. Już kiedyś próbowałem troche hackingu i no nie wychodziło mi i poddawałem się za każdym wyskoczonym błędem. Ale jak w terminalu wyskoczy błąd który nic nie mówi(Jedynie że operacja została przerwana or something) to jak się dowiedzieć gdzie leży błąd?

Domyślnie

gdb, strace ...
    --

Domyślnie

A da się ominąć ten dział z crackingiem ? Cracking kusi ;/
    @edit
    Istnieje i jeżeli tak po proszę nazwę, kompilatora C++ z graf. ui ?

Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni