Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki 1 do 10 z 17

Temat: Odzyskanie Hasła [stary problem ale konkretne pytanie] -

Domyślnie Odzyskanie Hasła [stary problem ale konkretne pytanie] -

Na początku powiem że to mój pierwszy post na forum dlatego witam tutaj wszystkich.
    A więc od razu zaznaczam że pewnie poruszam bardzo stary temat i który może budzić zażenowanie itp.
    Cóż, na początku także powiem szczerze że jestem trochę "zielony" w kwestii tego o co pytam tak więc proszę o jak najbardziej proste wytłumaczenie.
    A chciałem (znając login) odzyskać hasło.
    A więc wyruszyłem w świat "google", ale spotkałem wiele tematów gdzie ktoś do kogoś chce się włamać i wszyscy się z niego śmieją. Ale szukałem głębiej i już znalazłem jakieś metody na bazie matematycznej [jakieś] algorytmy które sprawdzają róźne kombinacje. Przewijały mi się przeróżne pojęcia "brute-force" "plain-text.info" Trafiałem na jakieś stronki "http://passcracking.com/" ale reasumujac wszystko, mam wielki bałagan. No bo to tak jak małemu dziecku dać od razu rower z dwoma kołami... Najpierw trzeba z czterema hehe.
    Dlatego proszę o pomoc, poradę, w jaki sposób można właśnie odzyskać hasło (przyznać musze że m.in. chodzi mi o Naszą-Klasę, gdzie niestety, ale jedyne co mam to LOGIN, hasło diabli wzięli) i właśnie wytłumaczenie tej metody algorytmu itp bo jest to interesujące
    Czy znajdzie się odważny

Pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez PavloJ : 10-03-2009 - 22:13

Domyślnie

Jesli pytasz o odzyskanie hasla to nic prostszego - https://ssl.nasza-klasa.pl/recover i podac to o co prosza... i sami zresetuja haslo a Ty sobie ustawisz wtedy nowe.
    ctrl-alt-del.cc - soft reset site for IT admins and other staff :-)

Domyślnie

Powiem tak... Jeżeli chodzi o Naszą-Klasę to logowałem się na niej jakieś 2 lata temu, ale jakiś rok temu uznałem że nie warto tam wchodzić itp. ale nie usuwałem konta. Teraz chciałbym ponownie tam zajrzeć, a wszelkie dane... cóż, jestem człowiekiem bardzo nieufnym i wszelkie dane na tego typu portalach podaje fałszywe albo znacznie częście nie podaje wcale. Więc to mnie nie ratuję...

Ale oprócz n-k chciałem także w ogóle wiedzieć jak można w taki bym określił kolokwialnie "Hackowy" sposób odzyskać hasło. Tym bardziej że jakoś zainspirowały mnie te algorytmu, wyliczenia, ale nie wiem gdzie leżą tego podstawy... Od czego mam zacząć się no... nie owijając w bawełnę... uczyc

GSG-9 jest offline Shapeshifter

Domyślnie

Cytat Napisał PavloJ Zobacz post
    Ale oprócz n-k chciałem także w ogóle wiedzieć jak można w taki bym określił kolokwialnie "Hackowy" sposób odzyskać hasło. Tym bardziej że jakoś zainspirowały mnie te algorytmu, wyliczenia, ale nie wiem gdzie leżą tego podstawy... Od czego mam zacząć się no... nie owijając w bawełnę... uczyc
    algorytmy? zeby cokolwiek zrobic, musisz tylko wlamac sie na serwery NK, dalej juz z gorki
    War, war never changes.

Domyślnie

Nie no... w tym wypadku włamywać się nie chcę...

I jeżeli chodzi o te algorytmu to ja nie chce tego akurat do Naszej-Klasy. Bo do tej i tak mam stosunek obojętny. Chodzi mi w ogóle o wykorzystanie tego sposobu. Tak się składa że jestem Matematykiem i mam ściśle Matematyczny umysł... Niestety słabo powiązany z Informatyką bo ta nie jest dla mnie aż tak interesujaca
    I właśnie Matematycznie wiem że przy iluś próbach (których ilość można wyliczyć) można owe hasło znaleźć. Nie wiem tylko jak te wszelkie procesy uruchomić w Informatyce... I ten sposób chciałbym umieć wykorzystać gdzie kolwiek... Chce po prostu sprawdzić funkcjonalność tego działania...

Y4st3r jest offline Emeryt

Domyślnie

Skontaktuj się z administracją NK .... bo na takie próby "odzyskania" hasła są paragrafy

Domyślnie

Ot matematyk zbudowal bledny model - calkowicie zle zalozenia!

Jak wyglada generowanie hasla w NK?
    Proste - zakladasz konto, NK prosi usera o wpisanie hasla (takiego jakie chce - tutaj odbywa sie 'generowanie' hasla), NK na pewno dalej robi hash hasla aby nawet ich pracownicy nie widzieli hasel.
    Co chcesz algorytmem opisac? Proces myslowy w glowie uzytkownika i to w jaki sposob wybiera haslo?

Inna bajka jesli masz juz wykradzione z NK hashe hasel i loginy, to wtedy to co wspomniales (plaintext.info, itp) moga miec sens ale wtedy robisz ktoras z form ataku brute-force. Jesli chcesz to zrobic on-line (czyli password-guessing) to na to mozna juz znalezc paragraf.

Domyślnie

Wielkie dzięki Wam za odpowiedzi i zainteresowanie tematem. To cieszy...
    Ale mniej cieszy fakt, że nie do końca czytacie co piszę

GSG-9 napisał mi że muszę się włamać na serwery... i już słysząc "włamać" rezygnuje z NK bo i tak portal ten średnio mnie interesuje.
    Więc TQM wielkie dzięki za odpowiedź ale akurat trochę to się minęło z tym co powiedzial bo jak zaznaczyłem, ja nie chce algorytmem odzyskiwać hasło z NK. Chodzi mi o to aby w ogóle przytoczyć mi podstawy użycia ALGORYTMU w Informatyce i nie posługując się NK tylko czymś prostszym...

Tylko nie wiem... Czy mam założyć oddzielny temat? Czy tutaj dostanę odp?
    (tylko proszę, zostawcie w spokoju NK. Ja mówię ogólnie o algorytmie... temat NK już skończony)
    Może już taki temat był itp. Jakieś linki itp?
    I chodzi ogólnie abym umiał powiedzmy złamać trzycyfrowy kod hehe
    Tylko tyle...

ps. Proszę o czytanie ze zrozumieniem
    Z poważaniem

GSG-9 jest offline Shapeshifter

Domyślnie

Cytat Napisał PavloJ Zobacz post
    I chodzi ogólnie abym umiał powiedzmy złamać trzycyfrowy kod hehe
    Tylko tyle...
    co znaczy "trzycyfrowy kod"? wiesz chociaz czym to jest szyfrowane?
    powiedzmy ze najpopularniejszy md5. jest to algorytm jednostronny wiec...
    http://pl.wikipedia.org/wiki/MD5
    War, war never changes.

Domyślnie

@PavloJ nie ma problemu...

Generalnie haslo jakiekolwiek jest powinno byc przechowywane w postaci hasha - czyli po przeksztalceniu funkcja jednokierunkowa, na przyjkad MD5 i SHA1.
    Brak funkcji odwrotnej gwarantuje, ze dowolny tekst przeksztalcony tymi transformacjami da ciag znakow o stalej dlugosci i nie mozna zrobic transformacji odwrotnej aby uzyskac z hasha tekst zrodlowy.

Jesli teraz takie NK czy kazdy inny portal trzyma haslo w postaci hash'a w bazie, to nawet majac hash musialbys go zlamac aby poznac plain-text (haslo jakie podaje user). Jedyna metoda do tego to atak slownikowy w sensie slownika juz wyliczonych hashy albo atak brute-force czyli sprawdzanie kazdego tekstu po kolei, przepuszczanie przez funkcje kierunkowa aby uzyskac hash i porownywanie hashy - inaczej sie nie da.

Czy taka odpowiedz jest lepsza?

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni