Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki 1 do 10 z 15

Temat: Sieć osiedlowa

Domyślnie Sieć osiedlowa

Siema mój komputer jest częścią sieci osiedlowej zastanawialem sie jakie są możliwości wlamania/sniffingu/ciekawostki z tym związane. Mój kuzyn wlamal się do swojej sieci, niestety jest to sieć z innej części miasta ale zainteresowalem się, a że znam administratora mojej sieci i wiem ze to totalny idiota, to moze daloby rade troche powęszyć? Nie chodzi mi o wlamanie na czyjesz kompy, bo nawet watpie ze dalbym rade malo sie na tym znam tylko po prostu powęszenie po sieci i jej ustawieniach
    Nie chce zebyscie mi mowili wszystko po kolei bo az taki glupi nie jestem, tylko jaką metodą robić taki rzeczy? System niestety Windows XP :P LINUXA mialem zainstalowac i tak mi sie nie chce ze dalej jade na windzie chociaż to sie nie nadaje do tego typu rzeczy ale tez mój kuzyn zrobil to bez linuxa
    będe wdzięczny za jakies metody najlepiej z krótkim objaśnieniem co jest potrzebne btw nie jestem jakimś tibijczykiem/pokemonem i biegle posluguje sie angielskim wiec to nie problem

Domyślnie

Sniffing taki jaki jest mozna zrobic tylko jesli siec jest oparta na switchach lub koncentratorach.
    Dopóki nie stanie ci na drodze router to w tym wezle mozesz podsluchiwac.
    Znajdz takze wszystkie routery (uzyj traceoute (tracert)) i posprawdzaj standardowe hasla.

Mozesz uzyc caina do snifowania lub czegos innego.

GSG-9 jest offline Shapeshifter

Domyślnie

Cytat Napisał Lama111 Zobacz post
    Nie chodzi mi o wlamanie na czyjesz kompy, bo nawet watpie ze dalbym rade malo sie na tym znam tylko po prostu powęszenie po sieci i jej ustawieniach
    droga lamo;
    rozwieje twoje watpliwosci: NIEdalbys rady.
    Nie chce zebyscie mi mowili wszystko po kolei bo az taki glupi nie jestem
    aha.
    System niestety Windows XP :P LINUXA mialem zainstalowac i tak mi sie nie chce ze dalej jade na windzie chociaż to sie nie nadaje do tego typu rzeczy ale tez mój kuzyn zrobil to bez linuxa
    system nie ma znaczenia, nie placz ze "niestety" masz windowsa.
    chyba zaraz zbierze sie tu sekta pingwiniarska ;D
    będe wdzięczny za jakies metody najlepiej z krótkim objaśnieniem co jest potrzebne btw nie jestem jakimś tibijczykiem/pokemonem i biegle posluguje sie angielskim wiec to nie problem
    biegle poslugiwanie sie google, to ci sie przyda.
    War, war never changes.

Domyślnie

Cytat Napisał oneat Zobacz post
    Sniffing taki jaki jest mozna zrobic tylko jesli siec jest oparta na switchach lub koncentratorach.
    Dopóki nie stanie ci na drodze router to w tym wezle mozesz podsluchiwac.
    Znajdz takze wszystkie routery (uzyj traceoute (tracert)) i posprawdzaj standardowe hasla.

Mozesz uzyc caina do snifowania lub czegos innego.
    Ok jak sprawdzic czy jest oparta na switchac/koncentratorach o których napisales? Caina ide poszukac na google, btw przeskanowalem angry ip scannerem i nie moge wyszukac zadnych otwartych portów na zadnym ip po prostu lista jest pusta (open ports na konkretnym ip) takze dacie jakąś rade?

EDIT
    Nie moge znalezc Cain'a czy dobrze to wpisalem w gooogle? tylko jakis program cain&abel ;/

eMCe jest offline Emil Grzegorz Gubała

Domyślnie

cain&abel - dokladnie o to chodziło oneat'owi
    polecał bym się napierw zapoznać ze wszelkimi opisami procesu sniffowania - będzie Ci łatwiej to raz - dwa przynajmniej będziesz wiedział co i po co robisz - gdzieś miałem całkiem mądrze napisane FAQ postaram się znaleźć i jeśli autor pozwoli umieścić
    Agencja reklamy kielce (mały kilkudniowy case pozycjonerski )

Domyślnie

http://peb.pl/prace-konkurs-2/225498...-sniffing.html
    Przeczytalem ten tekst (jesli nie wolno umieszczac linków na inne fora to sory skasujcie ten link) duzo się z niego dowiedzialem =) będe próbowal spoofnąć tylko niestety dalej nie wiem jak sprwadzic czy moja siec jest oparta na switchach czy tez moze na hubach lub czymś innym? To bym sie chetnie dowiedzial także licze na was
    to ruszam do akcji ;p

@UP
    Wow nie spodziewalem sie pomocy, predzej myslalem ze mnie userzy obrzucą flamem a mody zamkną temat :P zle doswiadczenia z forami internetowymi ;/
    thx za pomoc tylko jak sprawdzic czy siec jest na hubach czy czyms innym?

eMCe jest offline Emil Grzegorz Gubała

Domyślnie

sprawdz PM .......................
    Agencja reklamy kielce (mały kilkudniowy case pozycjonerski )

Domyślnie

Moze komputery byly wylaczone
    Zeby sprawdzic czy komputer jest w twoim zasiegu musisz uzyc tracouta na ich IP.
    Jesli traceoute nie dojdzie od razu do hosta (podskoczy gdzie) To znaczy ze jest router. Poniewaz switche sa niewidoczne dla komunikacji (dzialaja po macach jesli doczytales.)

Domyślnie

Cytat Napisał oneat Zobacz post
    Moze komputery byly wylaczone
    Zeby sprawdzic czy komputer jest w twoim zasiegu musisz uzyc tracouta na ich IP.
    Jesli traceoute nie dojdzie od razu do hosta (podskoczy gdzie) To znaczy ze jest router. Poniewaz switche sa niewidoczne dla komunikacji (dzialaja po macach jesli doczytales.)
    Doczytalem

Nie chce dociekac ale czyzby nie dzialal ci klawisz r na klawiaturze?
    Zaraz sprawdze tym programem i jeszcze nie przeczytalem tego pm od emce

EDIT

Przeczytalem kilka tutoriali/poradników/tekstów na necie także odezwe sie jak ogarne

EDIT 2

http://www.wgraj.net/img.php?mode=full&file=43341

Przeskanowalem traceroute ip ofiary i wyszlo cos takiego
    nie mam pojecia jak to interpretowac mimo najszczerszych chęci więc chyba pomine ten krok (chyba ze ktos odpisze i wyjaśni) i od razu wezme sie za arpspoofa
    Ostatnio edytowane przez Lama111 : 09-26-2009 - 17:18

Domyślnie

uzyj program w konsoli tracert.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni