Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki 1 do 10 z 12

Temat: Jaka karte wi-fi na usb z wpa2

Domyślnie Jaka karte wi-fi na usb z wpa2

Moglibyscie doradzic jaką karte wi-fi na usb kupic, w celu udostepnienia internetu z komp. stacjonarnego(do niego wpieta by byla ta karta)na laptopa?Nie biore pod uwage kart z WPA ze wzgledu na bezpieczenstwo.
    http://www.allegro.pl/search.php?str...at=1&country=1

Domyślnie

Zrob udostepnianie po kably a nie po wifi. Jak po wifi to kup AP/router w zaleznosci jak chcesz to miec zrobione a nie karte wifi do kompa. Jeszcze jak mi powiesz, ze to ma pod windowsem udostepnianie byc (moze jeszcze XP) to sie poplacze ze smiechu... z WPA2 koniecznie

AP albo routerek i tak wspoldzielic lacze.
    ctrl-alt-del.cc - soft reset site for IT admins and other staff :-)

Domyślnie

A dlaczego nie udostępniać przez PC, postawi sobie mikrotika i będzie.

Domyślnie

... bo raczej bedzie chcial z tego kompa stacjonarnego jeszcze korzystac jak zawsze i DODATKOWO miec neta na laptopie. Mikrotik tak, ale nie w takim zastosowaniu, poza tym nie widzialem jeszcze aby mikrotik chodzil z karta na USB.

Po kablu udostepnianie netu to pestka. Po wifi na prawde lepiej urzadzenie kupic, zwlaszcza jesli autor mowi o WPA2 bo WPA jak widac jest dla niego za slabe. Taki Mikrotik sprzetowy zalatwi wszystko jak trzeba i da duuuzo wiecej niz kazdy inny AP/router/firewall w tej cenie... ale za to wymaga nauczenia sie nieco wiecej o sieciach aby go poprawnie skonfigurowac (co szczerze mowiac specjalnie trudne nie jest).
    Ostatnio edytowane przez TQM : 08-09-2009 - 19:57

Domyślnie

kup byle jaka karte, byle miala te WPA2 i dzialala na tym systemie operacyjnym ktorego uzywasz
    zrobisz sobie siec Ad-Hoc, na pececie zrobisz udostepnianie lacza i voila

nie wiem czemu mieszacie w to mikrotiki i APki?

Domyślnie

Wiesz jaka jest cecha sieci ad-hoc?
    Nie ma w nich jednoznacznie okreslonego "mastera" czy "kontrolera" wiec jesli mowa o bepzieczenstwie to ad-hoc nawet nie kwalifikuje sie do rozwazen teoretycznych bo kazda stacja moze powiedziec "ja jestem masterem" i zacznie kontrolowac co sie dzieje. Jedyny rozsadny tryb pracy jesli zalezy Ci na bezpieczenstwie to infrastructure, wiec potrzebujesz do tego AP.

Poza tym z tego co pamietam tylko Vista ma mozliwosc pracy w ad-hoc z WPA2-PSK z szyfrowaniem AES (i tylko AES) - zadna inna kombinacja nie wchodzi w gre. Przyznaje sie bez bicia, ze na Vista nie sprawdzalem czy dziala - po prostu nie uzywam tego zlomu - z ciekawosci za to sprawdze na Windows 7 i dam znac czy dziala.

Domyślnie

aha, przyznaje ze nie jestem specem od bezprzewodówki, po prostu nasunelo mi sie takie proste rozwiazanie

wiec powiedz mi cos wiecej, co mozna namieszac w takiej sieci ad-hoc? jakie sa do tego programy?
    jak bedzie wygladac kwestia bezpieczenstwa jesli polacze sie bez zabezpieczen w wartwie fizycznej, ale zestawie tunel szyfrowany?

Domyślnie

Najprosciej obrazkowo - jesli masz AP to jest to punk centralny sieci WiFi i kazdy klient podlaczony jest do niego. W ten sposob masz uklad gwiazdy, tak samo jak podlaczysz kablami wszystkie kompy do switch'a. AP zarzadza tym kto w danej chwili gada, kto dostaje odpowiedzi. Karta wifi moze powiedziec "dobra, to ja zaraz wracam, ide sie zdrzemnac (power-saving)" i AP wie, ze karta nie slucha teraz, wroci za kilka milisekund i zapyta "hej, masz cos dla mnie? jak nie to ide spac..." itp itd.

W sieciach ad-hoc nie ma nic - sa luzno latajacy po okolicy klienci, ktorzy nie sa nigdzie przyporzadkowani, itd. W ad-hoc kazdy gada z kazdym, na rownych zasadach (jesli nikt sie taka sie taka siecia nie bawi i czegos nie kombinuje) czyli kazdy jest klientem, kazdy uwaza ze to on jest AP :-)

Jesli masz wlaczone DHCP na swojej sieciowce (a domyslnie tak wlasnie jest) to podpinajac sie do sieci ad-hoc Twoj komp zapyta o adres. Jesli inny wezel w sieci ad-hoc ma odpalony serwer DHCP to dostaniesz od niego adres. Co jednak sie stanie jesli serwerow DHCP bedzie wiecej?

Nie bede sie wglebial w strukture ramek radiowych itd bo to moznaby co najmniej rozdzial do ksiazki napisac (albo przynajmniej artykul do gazety na pare stron druku) ale na prawde sieci ad-hoc nie oferuja zadnego bezpieczenstwa i kazdy moze sie do nich podlaczyc jak ma ochote. To czy widzi dane czy nie to inna sprawa - tutaj szyfrowanie wchodzi w gre.

Pytasz o tunel na wyzszej warstwie - powiedzmy jakies SSH, SSL albo jakis VPN. Pomysl dobry ale pamietaj o tym, ze o wiele prosciej przeprowadzic MiTM na radiowce niz na kablu a architektura ad-hoc wrecz krzyczy "wez mnie! wez mnie!" :-)

Domyślnie

Dzieki za wyczerpujace odpowiedzi, czy ktorys z tych bedzie dobry?Net mam z multimedia, modem kablowy motorola sb 5101e

Domyślnie

TP-LINK TL-WR340G bedzie ok bo ma wejscie WAN w postaci RJ45 a nie telefonicznego RJ11 i nie ma modemu ADSL. To jest router+AP wiec jest ok.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni