Pokaż wyniki 1 do 9 z 9

Temat: ws2_32.dll O.o co jest z tym plikiem?

  1. #1

    Unhappy ws2_32.dll O.o co jest z tym plikiem?

    Witam! Dzisiaj mój antywirus avira wykrywa mi niby wirusa lecz jest to plik systemowy ws2_32.dll. Nie da się go usunąć ani nic z tym zrobić. Słyszałem, że ten plik może być zainfekowany. Nie wiem jak się z tym uporać. Proszę o natychmiastową pomoc. Z góry dziękuję.

  2. #2
    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Skąd
    Łódź
    Postów
    249

    Domyślnie

    jaki system
    Pozdrawiam

  3. #3

    Domyślnie

    Windows XP

  4. #4
    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Skąd
    Łódź
    Postów
    249

    Domyślnie

    to znany trojan, podmienia ws2_32.dll ktory jest uzywany przez winlogon.exe, przeskanuj system i zamien ten plik na oryginalny
    Kod:
    http://www.liutilities.com/products/wintaskspro/dlllibrary/ws2_32/
    http://www.dll-files.com/dllindex/dll-files.shtml?ws2_32
    Pozdrawiam

  5. #5

    Domyślnie

    Witam,
    Jestem laikiem komputerowym, proszę o pomoc "łopatologiczną"
    Wyświetla mi się komunikat:

    "Nie znaleziono punktu wejścia procedury WSAProviderConfigChange w bibliotece WS2_32.dlll.

    Nie mogę tego zamknąć w żaden sposób.
    Na komputerze mam już RegistryBooster, wykrył błędy, ok. Ale płacić za ich naprawę nie chcę.

    Pomoże mi ktoś?

    Z góry dziękuję
    Furia

  6. #6
    Zarejestrowany
    Dec 2009
    Skąd
    localhost
    Postów
    14

    Domyślnie

    Ostatnio edytowane przez dl.wi : 08-26-2010 - 17:28

  7. #7

    Domyślnie

    usuń sciezke ze wszystkich kluczow autostartu w rejestrze z ktorej program podpina/podmienia dlllke na swoja, mogl tez podmienic pare bajtow kodu na swoj. Przeszukaj rejestr badz pobierz oryginal dllki z sieci, dllka jest potrzebna bo obsluguje gniazdka sieciowe, jedna z wazniejszych libow, a latwo dopisac do niej setke bajtow kodu, szczegolnie ze jest ladowana do pamieci przy autostarcie przez system, zrob log z hijackthis wtedy moge ci pomoc.

  8. #8

    Domyślnie

    @dl.wi
    niestety nie pomogło.



    @ g3t_d0wn
    Wybacz, ale niewiele zrozumiałam z Twojego postu. Rozwinę może ciut swój problem - to okienko pojawiło się dzisiaj. Ze dwa, trzy dni temu zainstalowałam program, który miał mi pozwolić ominąć ograniczenia na megavideo (pierw illumix, a później następny program, który nazywał się cacaoweb)
    Spróbować może przywracania systemu?

    Pozdrawiam,
    Furia

  9. #9

    Domyślnie

    ws2_23 - biblioteka ważna dla systemu gdyz obsluguje ona gniazda sieciowe( sockets ) i daje interfejs dzieki ktoremu system moze laczyc sie z siecia itd.

    przeszukaj sciezki autostartu nie tylko w rejestrze( mozesz znalezc je w google badz na stronie msdn ), biblioteka wgrana jest swoja badz spatchowany oryginal.

    Nie musi byc to autostart gdyz biblioteka ladowana jest do pamieci przez system bo jej potrzebuje, wtedy rozwiazaniem jest pobranie oryginalu i usuniecie syfu ktory spatchowal/podmienil/podpial swojego liba, proponuje pierwsze zajac sie syfem, pozniej wgrac oryginalnego liba bo inaczej bedzie sie to zapetlac.

    Sprawdz oryginalne sciezki biblioteki oryginalnej i podmienionej. Jesli bedzie ona jedna to bedzie to patch w oryginale.

    Stad tez jesli chcesz zebym ci pomogl daj log z programu hijackthis do pobrania w internecie.
    Bedziesz mial szczescie jesli wirus nie dziala w stylu confickera infekujac wszystko co masz w systemie ..




    // EDIT

    nawet nie jest to patch tylko czysta podmiana dllki na swoja, bez zawartosci interfejsu oryginalu stad beda bledy w systemie, usun syfa ktory podmienil liba i wgraj oryginal, sprawdz czy nie podmienil wiecej, myslalem ze to jakis bardziej zaawansowany wirus, a tu tylko zwykla podmiana .
    Ostatnio edytowane przez g3t_d0wn : 08-27-2010 - 09:59

Podobne wątki

  1. Problem z plikiem SAM. Pomocy!!!!!!!!!!
    By lasochamarek1 in forum Kryptografia
    Odpowiedzi: 7
    Autor: 02-17-2009, 15:52
  2. Czy w tym skrypcie jest jakiś błąd?
    By Ormi in forum Hacking
    Odpowiedzi: 9
    Autor: 07-21-2008, 10:13
  3. problem po wciśnięciu modułu dll
    By Neghe in forum Wirusy/Konie trojańskie
    Odpowiedzi: 0
    Autor: 05-02-2007, 20:16
  4. laczenie keyloggera z plikiem rec.
    By lalus007 in forum Hacking
    Odpowiedzi: 5
    Autor: 03-12-2007, 20:07
  5. loader i hack(dll)
    By tinmar0 in forum Hacking
    Odpowiedzi: 3
    Autor: 12-06-2006, 01:52

Zasady Postowania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Subskrybuj