Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki 1 do 10 z 17

Temat: Co o tym myslicie?

Domyślnie Co o tym myslicie?

GSG-9 jest offline Shapeshifter

Domyślnie

system poruwnan
    ja bym uwazal :O
    tak na powaznie, skoro tylko ty widzisz swoje haslo a inni nie, zagrozenie jest znikome?
    War, war never changes.

Domyślnie

To administrator pisze o przechwytywaniu. Autorowi watku chodzi raczej o to czy hasla sa przechowywane otwartym tekstem. Administrator moze je czytac?

Jak myslcie?

Domyślnie

Jeżeli hasło nie zostało wpisane przez użytkownika (podczas bieżącej sesji), a występuje w plaintext, to musi być zapisane planitext:
    • na serwerze (baza danych),
    • w sesji,
    • w cookies

Sprawdź zawartość swojego ciastka.

hasła mogą zobaczyc tylko ich właściciele .. i tak powinno pozostać
    Nikt nigdy nie powinien mieć możliwości podglądu hasła. Nie ma żadnych powodów, aby wprowadzać taką opcję.
    "Zapomniał"? Od tego są systemy przypominania.

Myślę, że rację ma użytkownik. Słusznie zwrócono uwagę na "gołe" występowanie hasła. Nie stosuje się takich metod do ich zamiany (patrz wszystkie aplikacje webowe open-source).

Natomiast administracja może mieć asa w rękawie, który gwarantuje bezpieczeństwo użytkownika. Zdradzenie tej tajemnicy by się równało z kompromitacją systemu, więc nigdy by nie zdradzili tej metody.

Domyślnie

Pisze w imieniu kolegi ktory nie chce sie w tym babrac. Powiedzial mi tylko ze w ciastku nie ma hasla otwartym tekstem. Mowi mi ze sa tylko jakies dziwne cyferki.

Logowanie jest tutaj: www.extraserv.pl

Gdy zaloguje sie tym formularzem w lewym gornym logu - trzeba przeklikac kilka opcji zeby dostac sie do tej strony z "zagwiazdkowanym haslem".

Domyślnie

Administrator moze je czytac?
    Jak myslcie?
    Adminstrator, tak czy inaczej moze miec dostep do hasla. Moze je "podejzec" tuz przed wyliczeniem skrotu. Glowny problem to konsekwencje potencjalnej kompromitacji systemu. Hasla przechowywane w postaci plain text + czesta praktyka, jaka jest uzywanie tego samego hasla w kliku miejscach = klopoty!

Domyślnie

Mnie zdumila ta zmiana. Mieli zabezpieczyc hasla i co? Dodali gwiazdki?

To wyglada bardzo podejrzanie.

Kolega stwierdzil ze "pier to" bo haslo ma indywidualne dla tej firmy. Ale podejrzewam ze jest to wyjatek. Ja tez mam serwer u nich i przyznam ze moje allegro + mail + gra maja identyczne hasla.

Na dodatek na moim serwerze jest zarejestrowanych ok 90 kont. Firma dziala w dziwny sposob. Jeszcze nigdy nie dostalem zadnej faktury albo rachunku. Nie wiem co o tym myslec.

Domyślnie

Stary trik... jesli dasz "zapomnialem hasla" i przysla Ci haslo ktore miales to wtopa - przechowuja je plain-text
    Druga wskazowka co do tego jak przekazywane sa hasla to informacja czy sa jakies ograniczenia dotyczace dlugosci hasel - np jesli firma mowi ze 6-12 znakow to znaczy ze na 99% ma plaintext i pole w bazie danych ma dlugosc 12 znakow (albo skracaja dluzsze hasla do 12 znakow). Gdyby przechowywali hash'e to dlugosc hasla nie ma znaczenia - hash bedzie zawsze mial tyle samo znakow.
    ctrl-alt-del.cc - soft reset site for IT admins and other staff :-)

Domyślnie

Wlasnie przetestowalismy z kolega. Haslo przychodzi zwyklym tekstem na maila.

Czyli nic nie koduja? No to ladnie.

Domyślnie

Oczywiscie ze nie koduja bo inaczej jak mogliby wyslac Ci haslo ktore masz ustawione? Gdyby mieli w bazie hash hasla to musieliby wyslac mailem link albo nowe, tymczasowe haslo, ktore bedziesz musial zmienic przy pierwszym logowaniu.
    ctrl-alt-del.cc - soft reset site for IT admins and other staff :-)

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni