Pokaż wyniki 1 do 3 z 3

Temat: Sniffing , hack , faq

Domyślnie Sniffing , hack , faq

1.(Sniffing)Mam pytanie wiem na czym polega sniffing itp
    I teraz pytanie czy jeżeli jest sieć szkolna i na komputerze użytkowym ściągnę sniffer to czy hasła itp z komputera administratora to będzie przechwytywał te hasła ? i czy da się jakoś ustawić aby przychodziły na email ?
    2. Jak myślicie z czego uczyli się pierwsi hakerzy ?
    3.Jakie są wasze ulubione faq i z których można się coś nauczyć

Pozdro

Domyślnie

Dlaczego Ci się nie chce szukać? Przecież sam wiesz, że tutaj jest tego pełno. Całe 40 stron w dziale Newbie

EDIT:
    Staram się pomagać jak mogę na swój sposób ale najpierw to ty musisz sam się postarać. Spróbuj czy Ci wyjdzie bo gdybać to każdy może Fakt moja odpowiedz to kolejny dodatkowy post ale przynajmniej wiesz, że nie jesteś pozostawiony samemu sobie.
    Ostatnio edytowane przez pscager : 03-04-2009 - 19:32
    To co robię to tylko hobby...
    Miejsce Polska, system samowolka, cel to forsa - w tym tkwi sekret. Biorę co los da, życie made in Polska, to jest moje miejsce, bo kocham to miejsce.
    http://images35.fotosik.pl/60/8b30de7006ef376e.jpg

Wink Spieszę z odpowiedzią

1) sniffing przechwytuje dane które "lecą" po sieci lokalnej. W innych raczej będzie ciężko (ok, jest to praktycznie niemożliwe). Można je potem analizować. Przydaje się to adminom, do analizy ruchu w sieci i nie tylko, ale zakładam że szanujesz prywatność innych użytkowników sieci, więc owo "nie tylko" cię nie interesuje.
    2) Chyba obsługi komputera, budowy i działania systemów operacyjnych, języków programowania, obsługi baz danych, i w ogóle tego co i teraz. Z tym że pracowali na ciut innym sprzęcie, przez co mięli nieco utrudnione zadanie w porównaniu z czasami dzisiejszymi.
    3) Przeczytałam ich w życiu kilkadziesiąt, ale z czystej ciekawości, bo nie oszukujmy się. FAQ są przestarzałe i jakoś nikt nie pisze nowych. Bo obecnie przecież "wszystko jest w Google", jak to lubią pisać bardziej zaawansowani. I się nie dziwię. Oni zdobywali doświadczenie z wielkim trudem, a nam się nawet czasami nie chce wyszukać w sieci.

Sama jestem jeszcze newbie, ale mam chyba prawo wyrazić własne zdanie
    PS. Przeczytałam cały dział newbie (i oznaczyłam że nowości mają mi przychodzić na maila, bo za dużo czasu zajęłoby mi szukanie wszystkiego jeszcze raz) i 80% to "poszukaj bo już było" praktycznie od początku działu.
    Jeśli nie będziesz mieć pod górke, nigdy nie dojdziesz na szczyt.