Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki 1 do 10 z 21

Temat: Od czego zacząć?

Domyślnie Od czego zacząć?

witam,
    jestem tu całkowicie nowy, interesuje mnie sztuka hackingu i chciałbym się Was poradzić od czego mam zacząć?
    przeczytałem, niektóre tematy na tym forum i widzę, że muszę wziąć się za naukę języków, aby ruszyć dalej
    proszę Was o pomoc, jakie języki muszę poznać? nie znam się, ale myślę, że mi doradzicie i pomożecie

pozdrawiam

Domyślnie

Witaj toka15.
    Nie jestem tutaj modem i nie mam prawa Cię obrażać czy wyzywać od najgorszych* ale zapewniam cię, że już to było może nie dosłownie ale było(powtarzam się ). Na pewno musisz zacząć czytać wątki od 40 w górę a nie od pierwszego z brzegu. Na pewno znajdziesz odpowiedź, jak nie to możesz mnie wyzywać od najgorszych (znowu*) . Powodzenia.

EDIT:
    Dobra sam poszukałem i znalazłem:
    Wybiersz Szukaj-->wpisujesz: jaki(e) język(i)-->następnie wybierasz Pokaż Posty->Idź

Wydaje mi się, że na tyle dużo Ci pomogłem, że nie ma co się więcej rozpisywać.
    Ostatnio edytowane przez pscager : 02-17-2009 - 14:41
    To co robię to tylko hobby...
    Miejsce Polska, system samowolka, cel to forsa - w tym tkwi sekret. Biorę co los da, życie made in Polska, to jest moje miejsce, bo kocham to miejsce.
    http://images35.fotosik.pl/60/8b30de7006ef376e.jpg

Domyślnie

trochę mi to czasu zajmie, ale będę czytał
    nie zamierzam nikogo obrażać

dzięki, przyda się

Domyślnie

na poczatek c, w stopniu podstawowym (1-2 dni nauki). Nie nedziesz tego stosowal, ale sporo kodu jest wlasnie w c i przydaje sie umiec to odczytac. Pozniej asm, rowniez w stopniu podstawowym (max tydzien).

pozniej winapi albo libc jak lubisz linuxa.

obowiazkowo znajomosc protokolow tcp/udp/icmp to i ip/arp.

i teraz zalezy co chcesz hackowac, malware - winapi, wardriving - sieci/algorytmy szyfrowania, gry - winapi srednio (z naciskiem na gdi), RE - winapi um+km w stopniu pr0, webhack - glownie php+mysql, ale to juz oddzielna sprawa. Jak chcesz hackowac tylko stronki to ucz sie html+js+php+sql i niczego wiecej.

odradzam ci nauke delphi, c#, c++, python, perl etc, strata czasu. Przydaje sie ale nie do hackingu.

Michal_sh jest offline (s)aint

Domyślnie

na poczatek c, w stopniu podstawowym (1-2 dni nauki).
    Geniusz! Nie wiem czego można się nauczyć(pewnie wielu rzeczy np wiązania butów) w 1-2 dni napewno nie programowania w C++
    Chyba ,że mówiąc programowanie masz na myśli:
    #include <iostream>
    int main() {
    std::cout << "Witaj świecie ! \n" ;
    std::cin.get();
    return 0;
    }
    To jest to możliwe w 1 - 2 dni.Nawet trochę więcej można by zrobić.
    odradzam ci nauke delphi, c#, c++, python, perl etc, strata czasu. Przydaje sie ale nie do hackingu.
    A co do pythona ja myślę ze jednak się przydaje. FistArp bardzo lubię HEHEH. Narzędzia dla win napisane przy pomocy Delphi takie jak Confident (keylogger) też są bardzo przydatne. Wg mnie każdy język się przyda. Ja zaczynałem naukę od C++ co było błędem bo jest dosyć trudny jak na początek. Nie jestem dobrym programistą , lepiej mi idzie w pythonie a pod Win używając py2exe możesz skompilować ( chociaż to język potrzebujący interpretatora) nawet taki skrypt więc jest ok. Co prawda zajmuję on dużo więcej niż program napisany przy użyciu chociażby C ,ale na początek dobry bo łatwy.

Domyślnie

Geniusz! Nie wiem czego można się nauczyć(pewnie wielu rzeczy np wiązania butów) w 1-2 dni napewno nie programowania w C++
    c a c++ to sa 2 rozne jezyki. Tak samo jak instalacja systemu a format dysku...
    ten kod co podales to c++, ja mowie o podstawach c, zeby wiedzial co to funkcja, zmienna, struktura, argument.

Narzędzia dla win napisane przy pomocy Delphi takie jak Confident (keylogger) też są bardzo przydatne.
    akurat confident to NIE jest dobry soft. Choc fakt, tej techniki ukrywania nauczylem sie wlasnie od niego

Michal_sh jest offline (s)aint

Domyślnie

Tak samo jak instalacja systemu a format dysku...
    Nie rób ze mnie debila....Czytaj ze zrozumieniem chodzi Ci pewnie o tego mojego posta
    Z tego co wiem zawsze kompy z Win oddawane są do serwisu albo format ehehehe:P (serwis dla kompletnych laików , format dla bardziej doświadczonych. Cóż za ogromną wiedzę trzeba posiadać żeby wykonać formatowanie dysku twardego)
    W którym mówię o tym ze przeciętny user WIN robi formata jak tylko pojawi się jakiś problem ! Nie mówiłem nic o instalacji systemu w tym temacie bo to był bo offtop (tutaj daje wyjaśnienia)

A co do C++ został zaprojektowany jako rozszerzenie języka C (@wikipedia) zgodność z językiem C na poziomie kodu źródłowego. Co to znaczy chyba nie muszę tłumaczyć.
    W swoim poście wyżej ja mówiłem od C++ a nie o C. Podstaw co to funkcja itp można się nauczyć ale czy to zrobi z niego programistę ? Wiem , że ty napisałeś o C ale trzeba iść z duchem czasu i wg mnie nauka C nie ma sensu lepiej od razu C++ (są przecież usprawnienia, modyfikacje , a C zrozumie bez problemu przecież to nie jest aż taka gigantyczna różnica, )
    Ostatnio edytowane przez Michal_sh : 02-17-2009 - 17:26

Ormi jest offline %x-%x-%x-%n

Domyślnie

Cytat Napisał esp666 Zobacz post
    c a c++ to sa 2 rozne jezyki. Tak samo jak instalacja systemu a format dysku...
    A to bardzo ciekawa teoria, wiesz? Jeśli to 2 zupełnie inne języki to powiedz mi jakim cudem znam zarówno C jak i C++ jeśli uczyłem się tylko C++? Wystarczyło mi przy różnych okazjach przejrzeć parę kodów w C, żeby "wyłapać" różnice między tym językiem a C++. Są to BARDZO podobne języki, więc przestań takie bzdety gadać...

A uczyć się wszystkiego po trochu też nie ma moim zdaniem sensu. "Wszystko czyli nic" Co komuś da minimalna wiedza o np. c skoro nie będzie w stanie napisać żadnego w miarę normalnego programu ani zrozumieć jakiś tam tutoriali np. o programowaniu sieciowym itp.? To tak jak uczyć się np. matematyki na zasadzie: "Nauczę się dodawać i odejmować i to mi na razie wystarczy". Genialnie!

@Michal_sh: Nauka C moim zdaniem ma sens. Znaczy tak - chyba najlepiej nauczyć się najepirw c++, a później trochę o C poczytać i będzie się znać oba języki Poza tym naprawdę mnóstwo rzeczy jest napisane w C - m. in. kernel linuka i GCC. I do tego generalnie C jest nieco lepsze do pisania kerneli, więc warto się tego języka nauczyć.
    Black Coders | Hacking, Kernel, Linux, Operating Systems, Programming
    I otworzyła studnię Czeluści,
    a dym się uniósł ze studni jak dym z wielkiego pieca,
    i od dymu zaćmiło się słońce i powietrze.
    A z dymu wyszła szarańcza na ziemię,
    i dano jej moc jaką mają ziemskie skorpiony.
    (...)
    I dano jej nakaz aby nie zabijała,
    lecz aby przez pięć miesięcy cierpieli katusze...

Domyślnie

Dobra książka o C++ uwzględniająca różnice między nim a C też byłaby odpowiednia do ogólnego zaznajomienia się z C. A jak C i C++ to zupełnie coś innego to chyba urodziłam się z takim darem jak znajomość C, bo też z tych dwóch tylko tym drugim się zajmuję
    Ostatnio edytowane przez Dadrasqel : 02-17-2009 - 19:58

Domyślnie

Jezyki skryptowe bardzo sie przydaja wbrew temu co pisze esp666 - przede wszystkim do szybkiego prototypowania rozwiazan. Zamias pierdzielic sie w C (ktore tez jest potrzebne) mozna ten sam efekt osiagnac w perlu/pythonie w paru linijkach.
    ctrl-alt-del.cc - soft reset site for IT admins and other staff :-)

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni