Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki 1 do 10 z 11

Temat: My IP search

Domyślnie My IP search

Witam, mam taką ciekawostke. Używam neostrady i oczywiście każdego dnia zmienia mi się IP ale na stronach typu IP search nigdy nie pokazuje właściwego miejsca z którego się łącze, zamiast mojej miejscowości pokazuje się np: poznań lub np: drezdenko. Dlaczego sie tak dzieje?

Domyślnie

Bo taka jest dokladnosc lokalizacji po IP - do miejsca ktore zglosil dany dostawca internetu a wiadomo, ze jesli dostarcza internet do mniejszych miejscowosci albo nawet wiekszych ale takich w ktorych nie ma swoich duzych wezlow sieciowych to pokaze sie inne miasto.
    ctrl-alt-del.cc - soft reset site for IT admins and other staff :-)

Domyślnie

No ja wszystko rozumiem. Logicznie myśląc i odnosząc się do tego co napisałeś powinno być tak: powinienem mieszkać w małej miejscowości albo większej takiej, w której nie ma węzła tym czasem mieszkam w dosyć dużej miejscowości (100.000 meszk) i jestem pewien że jest tu duży węzeł telekomunikacji (wiem od montera z tp). Jeszcze gdyby miejsca, które pokazuje w IP search były gdzieś blisko, ale nie dość że często są to mniejsze miejscowości od mojej to jeszcze oddalone nawet o 400km. I gdzie tu logika? No ale tak to już jest z telekomunikacją, nie ma co się czepiać, ważne że net chodzi...

Domyślnie

a wolałbyś żeby KAŻDY mógł się dowiedzieć gdzie mieszkasz z dokładnością co do bloku
    jak dla mnie to jest nawet dobrze że nie wyświetla prawdziwego adresu
    00110100 01101110 01100100 01110010 00110001 01110101
    How To Become A Hacker
    Polskie forum programistów java

Ubuntu - staroafrykańskie słowo które po przetłumaczeniu brzmi "nie umiem zainstalować i skonfigurować debiana"

Domyślnie

wyślij takie zapytanie do TP - ciekawe co odpowiedzą: P

GSG-9 jest offline Shapeshifter

Domyślnie

troche socjotechniki :]
    War, war never changes.

Mandr4ke jest offline Bez Teamowiec

Domyślnie

Tak dokladnie... Czyli przewaznie sa to miasta wojewodzkie :>
    "Wszystkie komputery PC są kompatybilne, ale niektóre są kompatybilniejsze od innych... Twój jest zawsze mniej kompatybilny..."

Domyślnie

Niekoniecznie miasta wojewodzkie nawet... Pamietajcie ze adresy IP wedruja, cale zakresy adresow sa dawane i zabierane ISP, zmieniaja nawet nie wlasciciela a uzytkownika (w sensie ISP) a bazy nie sledza tego w czasie rzeczywistym, tym bardziej zmian tak mizernych jak zmiana miejscowosci o +-50km, nie mowiac juz o malych miasteczkach i wioskach.

To ze lokalizacja nie wskazuje na Twoja miejscowosc a na mniejsza oddalona o N km moze oznaczac ze np TP ma tam wiekszy "logiczny" punkt sieciowy niz w Twojej miejscowosci.

BTW. Ja caly czas widze ze Twoje IP zglasza sie jako Poznan, wiec dokladnosc w najlepszym wypadku do wielkosci miasta :P
    Ostatnio edytowane przez TQM : 01-22-2009 - 11:09
    ctrl-alt-del.cc - soft reset site for IT admins and other staff :-)

Domyślnie

Do Poznania mam 350 km...

Domyślnie

TQM: moglbys rozwinac temat 'wedrowki adresow' ? Brzmi ciekawie a nie spotkalem sie wczesniej z tym zjawiskiem. Czy dotyczy to wylacznie userow typu <neo> o zmiennym adresowaniu?, czy w przypadku wiekszych ISP dochodzi do prze-rejestrowywania zakresu adresow? , czy moze adresy wedruja wylacznie w strefie zarejestrowanego zakresu dla danego ISP?

Pozdro.
    " Wszystko, co ma początek, ma też koniec. Widzę nadchodzący koniec. Widzę rozciągającą się ciemność. Widzę śmierć ."

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni