Pokaż wyniki 1 do 6 z 6

Temat: BT3 na USB

Domyślnie BT3 na USB

Witam,

zassałem BT3 USB. Nie mam konceptu jak przygotować zawartość tego obrazu aby uzyzkać botowalnego flasha. Proszę o pomoc

Pozdrawiam,
    Jacek

Domyślnie

to zobacz do dokumentacji lub poszukaj w google bo jest to dokladnie opisane...

EDIT - po PM od zulusj23

Jesli chcesz miec naped USB w trybie takim jak LiveCD to wystarczy skopiowac pliki z CD na USB, skopiowac plik isolinux.cfg ktory jest w glownym katalogu napedu USB aby nazywal sie syslinux.cfg (mozna calosc ladnie zrobic z poziomu odpalonego BT tak nawiasem), po czym odmontowac naped USB (powiedzmy ze jest widoczny w systemie jako /dev/sdb) i uruchomic polecenie syslinux /dev/sdb. Oczywiscie trzeba sprawdzic czy BT ma syslinux'a czy nie ale sadze ze ma... jak nie to uzyc dowolnej innej distro.

Warunek jest jeden - sprzet na ktorym odpalasz z USB musi wykrywac tego pen-drive'a. Inaczej nie odpalisz :-/ Metoda jest sprawdzona - sam uzywam.

KAZDE NASTEPNE PYTANIE O ROBIENIE BOOTOWALNYCH USB Z BT BEDZIE ZAMYKANE BEZ SLOWA - wszystko jest w dokumentacji a ta odpowiedz to wyjatek od reguly (vide http://hack.pl/forum/thread1152,skar...cych_leni.html)
    Ostatnio edytowane przez TQM : 01-14-2009 - 13:01
    ctrl-alt-del.cc - soft reset site for IT admins and other staff :-)

Domyślnie BT3 na USB

Witam,

bardzo dziękuję. Masz rację z tym czytaniem instrukcji, dlatego jeszcze raz przepraszam. W moim przypadku zastosowałem przepis z jakiejś strony o podobnej tematyce: plik bootinst.bat zapisał co trzeba na pamięci USB i komputer botuje się z niej. Teraz będę walczył z kolejnymi kwestiami:

- co zrobić, aby zmiana ustawień systemu zapisywała się na stałe,
    - jak zaintalować pobrane sterowniki do mojej karty WiFi
    - jak zmienić MAC karty

Z linux-a jestem totalne ZERO. Nawet nie jestem w stanie zinterpretować czy karta działa. Czy to, że jakiś program (przepraszam ale nie pamiętam nazwy tego elementu systemu) pokazujący wszystko na temat PCI wyświetla prawidłowo wszystkie informacje o moim Edimax-ie to znaczy, że nie trzeba instalować sterowników?

Piszę to wszystko, ponieważ sam staram się pomagać innym i doceniam ludzi którzy pomagają mi. Wydaje mi się, że właśnie po to powstały fora, a osoby obeznane w temacie często zapominają jak sami stawiali pierwsze kroki.

Pozdrawiam,
    Jacek

Domyślnie BT3 na USB

Witam,

przewalczyłem temat zapisywania ustawień BT3. Da się. Sterowniki zainstalowane. Po pracy wtykam flash-a do domowego komputera i zobaczymy.

Słuchajcie Moderatora, ma rację:

SZUKAJCIE, A ZNAJDZIECIE.

I to nie jeden sposób a wiele aby zrobić to samo.

Pozdrawiam,
    Jacek

Domyślnie

Ja chcę ci zadać jedno pytanie: po co ci BT3 Live, skoro chcesz zapisywać zmiany? Głównym celem BT w wersji Live jest niezapisywanie zmian - aby wszystko ulotniło się razem z RAMem. Jeżeli chcesz dodać jakieś nowe programy etc to po prostu wystarczy stworzyć nowy pakiet lzm. Więcej info znajdziesz na stronie SLAX'a.

Domyślnie

Witam,

nie zagłębiałem się w tworzenie nowych pakietów. Problem polegał na tym, że w tej dystrygucji nie było sterownika do mojej karty. Prostszym rozwiązniem dla mnie na tą chwilę było doinstalowanie ich. Poczytam dokumentację do Slax-a.

Pozdrawiam,
    Jacek