Pokaż wyniki 1 do 9 z 9

Temat: visual basic 6.0 kompilator

Domyślnie visual basic 6.0 kompilator

witam no więc mam taki problem gdyż posiadam książkę ale za ch*ja nie mogę znaleźć nigdzie kompilatora do visual basic 6.0 który jest wymagany do nauki tego co tam jest opisane no więc prosiłbym o wskazanie linku do tego kompilatora albo jeżeli ktoś ma na swoim dysku instalke to prosiłbym o upload na rapida
    00110100 01101110 01100100 01110010 00110001 01110101
    How To Become A Hacker
    Polskie forum programistów java

Ubuntu - staroafrykańskie słowo które po przetłumaczeniu brzmi "nie umiem zainstalować i skonfigurować debiana"

Domyślnie

Jeśli mogę coś Ci poradzić: daj sobie siana z VB. Nie lepiej C++ ?

A jeśli już sie upierasz przy VB - ściągnij sobie może ze strony Microsoftu VisualStudio Express Edition (darmowy), tam chyba jest VisualBasic (C++ zresztą też).

Aha, jakbyś jednak zmienił zdanie i przesiadł się na C++, poszukaj Borlanda C++ Buildera 6 Personal Edition - też darmowy. Kiedys za czasów Windy trochę w nim kodziłem i bardzo mi się podobał, może dlatego, że nie był od Microsoftu
    "...i stało się! Linie telefoniczne otworzyły mi bramę do świata
    upajającego jak heroina pulsująca w żyłach ćpuna! Elektronicznym
    sygnałem przekraczam wrota szukając ucieczki od codzienności,
    głupoty i niesprawiedliwości... i znajduję podobnych sobie."

ryniek jest offline while 1: os.fork()

Domyślnie

Ale to jeszcze z 2004 roku i ma wymagania akurat Win95/98/XP. Nie znam się, ale to nie jest tak, że na najnowszym .NET VB pójdzie to bez problemu?

Domyślnie

skoro mowa o C++ to posiadam książkę i ogólnie jakoś dziwnie mi się programuje w tym języku wole PHP i po prostu chciałem spróbować tego visual basic 6.0 jeszcze myślałem nad Javą i delphi ale narazie myślę spróbować tego visual basica

jakby ktoś miał podobny problem to zarzucam linka http://www.microsoft.com/express/download/#webInstall
    Ostatnio edytowane przez 4ndr1u : 12-23-2008 - 23:09
    How To Become A Hacker

Ubuntu - staroafrykańskie słowo które po przetłumaczeniu brzmi "nie umiem zainstalować i skonfigurować debiana"

Domyślnie

Generalnie trochę mieszasz.
    Każdy z wymienionych przez Ciebie języków jest do innych zastosowań (pommijam proste aplikacje, które mozna napisać w każdym z nich)
    Może określ dokładnie, co chcesz osiągnąć.
    Jeśli chcesz napisać grę pod Windę z wykorzystaniem np. DirectX czy OpenGL-a, raczej jesteś skazany na C++, żeby to jako tako działało.
    PHP? To już wogóle nie ta bajka. PHP to język skryptowy do tworzenia dynamicznie generowanej treści stron www. Co to ma wspólnego z grami w VB czy C++ według Ciebie?
    Z Javą daj sobie lepiej spokój. Java to (według mnie) język dla "młodych dynamicznych trendy", taki "modny", "cool" i w ogóle "czadowy", "odjazdowy" itp. Ograniczeniem jest tu szybkość. Dlaczego - poczytaj o zasadzie działania tego języka. O detalach nie będe sie wypowiadał, bo tak jak zacząłem "przygodę" z Javą, tak szybko ją zakończyłem. To samo mozna powiedzieć o Ruby i innych wynalazkach naszych czasów.

Delphi to rozwinięcie Pascala autorstwa wspomnianego już przeze mnie Borlanda. Do gier czy się nadaje - nie wiem, nigdy nie napisałem nawet linijki w Delphi. A w Pascalu napisałem bazę danych (opartą na rekordach i plikach) na zaliczenie przedmiotu "Relacyjne bazy danych" w szkole (chociaż z RDBMS miał ten system tyle wspólnego, co ja z Marsjanami, ale celujący dostałem ) )

Pamiętaj o jednym - finalnie każdy skompilowany program to i tak kod maszynowy, i to od jakości kompilatora oraz napisanego przez Ciebie kodu zależy szybkość działania aplikacji (w grach jest to nieoceniona zaleta). Królem jest tu oczywiście asembler, od którego nauki raczej nie zaczyna sie przygody z programowaniem, ale to on daje największe mozliwości tak naprawdę, bo jest "najbliżej" procesora.

Rozwiązaniem pośrednim jest C/C++ z osadzonym asemblerem lub modułami w asmie linkowanymi podczas kompilacji. I to jest chyba najlepsze rozwiązanie do gier.

Pisze cały czas o tych grach, bo sugeruję się pierwszą wskazaną przez Ciebie książką. Ale może nie o gry chodzi?

Edit: skoro programujesz w PHP, dlaczego w C++ jest Ci "dziwnie" ? Skłądnia jest taka sama ? Dochodi tylko "parę" detali (typy zmiennych, wskaźniki itp. )
    Ostatnio edytowane przez blooregard : 12-23-2008 - 23:22

Domyślnie

tak poza grami myślę pisać też programy narzędziowe ale ogólnie wymieniłem na temat języków i tak jakoś napisałem o PHP a co do PHP to też mam nowy nabytek na temat pisania przeglądarkowych gier typu bitefight etc. ogólnie świadomość nauki pisania gier przemienia naukę programowania w zabawę tak jak np znam kilku co jak zasiadali do nauki programowania to od razu "o boże znowu kolejne komendy" a tutaj uczysz się przez zabawę zauważ tutaj jest druga część tej książki i np wykorzystanie directX w grze moim zdaniem jest już jakimś krokiem naprzód.
    Uczyłem się podstaw Pascala to nawet dobrze mi się programowało nie miałem nawet najmniejszych problemów dlatego właśnie zastanawiam się nad delphi
    a nad javą dlatego że można pisać kod który będzie działał np na telefonie komórkowym a jeśli mowa o assemblerze to posiadam to ale assembler jest w ogóle trudny może kiedyś się za tą książkę wezmę (z tą książką miałem farta bo kupiłem ją za 5 zł od kolegi i jest w bardzo dobrym stanie)
    How To Become A Hacker

Domyślnie

a i jeszcze nie jestem pewien ale ktoś mi mówił że visual basic'a da się wykorzystać do pisania programów na comodore C64 a ja to posiadam i to jeszcze na chodzie
    How To Become A Hacker

Domyślnie

Najpierw druga wiadomość: ktoś Ci nagadał głupot.
    VisualBasic dla Windy nie ma nic wspólnego z Basic 2.0 w Comodorcu 64 (poza nazwą i paroma poleceniami). Nie słuchaj bajek.

Teraz pierwsza. Widzę, że jednak nastawiasz się na VB. Szanuje Twój wybór i na tym kończę swoje wywody na temat języków programowania, gdyż w tym miejscu "nasze drogi się rozchodzą"
    Koduję w C i C++, poznaję asemblera i takie tam (zresztą jako linuksowiec nie mam i w zasadzie nie chce mieć alternatywy), do tego Perl i Python(jeszcze nie znam, ale poznam). Ze względu na "tajemniczość" i chęć nauki, poznawania nowych rzeczy, mam zamiar poświęcić kiedys w przyszłości troszkę czasu językom LISP i Cobol (nie żeby się ich nauczyć, raczej żeby poznać koncepcje programowania w tych językach, składnię, spróbować zakodować w nich parę algorytmów - tak, dla samej chęci poznania.)

Życzę Ci wielu sukcesów w nauce i radości z tworzenia. Kto wie, może kiedys będe miał przyjemność pomiąchać w jakąs gierkę Twojego autorstwa ? (piszę poważnie bez cienia ironii).
    A wracając do TEMATU WĄTKU, od którego nieco odbiegliśmy:
    ... więc VisualStudio Express Edition 2008:
    http://www.microsoft.com/express/download/

pozdrawiam,

blooregard

eMCe jest offline Emil Grzegorz Gubała

Domyślnie

zawsze możesz się pobawić VBA w office
    Właściwie makra były jednym z ważniejszych powodów dlaktórych kiedyś się uczyłem tego języka
    Agencja reklamy kielce (mały kilkudniowy case pozycjonerski )