Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki 1 do 10 z 15

Temat: Polska scena

  1. #1
    Zarejestrowany
    May 2008
    Skąd
    Katowice
    Postów
    59

    Domyślnie Polska scena

    Witam.

    Gdy zaczynałem swoją przygodę z szeroko pojętym tematem "hakingu",
    standardy polskiej sceny wyznaczały teksty takich Panów jak: lcamtuf, P0wer, ult0r
    (zapewne jeszcze wielu innych, ale akurat te osoby w tej chwili przychodzą mi na myśl).
    Może staję się sentymentalny, ale wówczas można było wyczuć pewien specyficzny klimat.
    Na kilka lat straciłem kontakt z tematem, teraz chciałbym do tego wrócić. Byłbym bardzo
    wdzięczny, gdyby ktoś nakreślił ogólny zarys współczesnej polskiej sceny, o ile można
    mówić o istnieniu takowej.

    Pozdrawiam.

  2. #2
    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Skąd
    C:\Perl\bin
    Postów
    1,578

    Domyślnie

    w polsce NIE MA hakerow.
    teraz pelno jest dzieci neostrady i tibiarzy..
    powstalo wiele tzw lame show [devilteam,hackme.pl]
    ktos przeciw ?
    War, war never changes.

  3. #3

    Domyślnie

    Taaa sie zgodze

  4. #4

    Domyślnie

    tyter: czasy się zmieniły, a więc i ludzie, ich poglądy. w Polsce żyje się lepiej. poza tym zaostrzono kary za hacking. ludzie zaczęli też robić biznes na hackingu (np. hacking.pl), zaczeli sie lansowac. dzisiaj podatności można sprzedać za dobre pieniądze, nawet legalnie. trzeba też pamiętać że największe nadużycia pozostają niezauważone. a jeżeli są zauważone, to tylko przez korporacje które tuszują sprawe, bojąc się utraty wizerunku. bywa też że hakerzy, po odkryciu luki (nawet po jej wykorzystaniu, gdy wyciekną ogromne ilości danych) dogadują się z wielkimi firmami i nawiązują współprace.

    myślę też że informacja nabrała takiej wartości, że upublicznianie jej w postaci darmowych zinow, faqów i tekstów przestało się opłacać. mam wysilać się tylko po to, by pojawiło się kilkudziesięciu nowych skiddies?

    no i przede wszystkim, poprzez upowszechnienie internetu, stał się on medium głupców. polecam artykuł: "Internet - medium głupców?"
    http://rybitzky.salon24.pl/6745,index.html

  5. #5
    Zarejestrowany
    Oct 2008
    Skąd
    W Sieci !!!
    Postów
    282

    Domyślnie

    Oooo Następny...Hakerzy są dobrzy...A reszta do więzienia !

    Tak ma byc Ehe No luz :*
    "Wszystkie komputery PC są kompatybilne, ale niektóre są kompatybilniejsze od innych... Twój jest zawsze mniej kompatybilny..."

  6. #6
    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Skąd
    rand(.eu)
    Postów
    8,748

    Domyślnie

    Hehe doskonaly link - polecam przeczytac a zaliczyc pare innych linkow ze strony - mozna trafic na bardzo trafne uwagi dotyczace wspolczesnej rzeczywistosci.

    Co do "sceny" - tak jak powiedzial przedmowca, teraz biznes kreci biznes. Cos wiesz, cos umiesz - jak sie nieco postarasz to mozesz na tym zarobic. Ja bym to wyrazil nieco inaczej...

    Bedac mlodym (powiedzmy liceum, studia - piekne czasy) czlowiek kombinuje ile moze, dzieli sie wiedza i sam ja zdobywa maja przy tym niesamowita frajde z tego co robi - tak powinno byc. Pozniej gdy zaklada rodzine rzeczywistosc zmusza go do skorygowania punktu widzenia - zbiera informacje ale juz mniej chetnie dzieli sie wiedza (jesli w ogole) - to jest dla mnie smutne ale niestety takie sa realia. Czesto taka osoba ma do wyboru - nadal robic to co robil "spolecznie" albo zaczac na tym jakos zarabiac aby zaplacic wlasne rachunki.
    Ci ktorzy dobrze pomysleli, zdazyli sie juz ustawic jako tako, tak wiec robia to co robili, maja z tego pieniadze i jeszcze troche czasu na prace spoleczna dla dobra ogolu... a stare czasy wspominaja z usmiechem

    Czy nazwalbym to "scena"? Nie sadze... Nawet jesli nazwe by zostawic to w srodku nie bedzie juz to samo :-/

    P.S.
    Stara gwardia nie rdzewieje... te same osoby ktore wyznaczaly kierunek nadal sa w "branzy" wiec nie jest zle - jeszcze jasnosc pomroczna i neo-trolmagedon nas nie pokonaly Mi tez brakuje klimatu sprzed 8-10 lat...
    ctrl-alt-del.cc - soft reset site for IT admins and other staff :-)

  7. #7
    Zarejestrowany
    Oct 2008
    Skąd
    W Sieci !!!
    Postów
    282

    Domyślnie

    " Budujesz bomby atomowe, wszczynasz wojny, mordujesz i oszukujesz, okłamujesz nas i próbujesz wmówić że to dla naszego dobra, a to my jesteśmy przestępcami..."


    " Tak jestem przestępcą. Moim przestępstwem jest ciekawość. Moim
    przestępstwem jest ocenianie ludzi na podstawie tego co mowią i mysla a nie jak
    wygladaja. Moim przestepstwem jest to ze jestem madrzejszy od Ciebie i tego mi nigdy nie
    wybaczsz. Jestem Hackerem a to jest mój MANIFEST !!! Możesz powstrzymać mnie, ale nie jesteś w stanie powstrzymać Nas wszystkich, bo przecież wszyscy jesteśmy tacy sami..."
    "Wszystkie komputery PC są kompatybilne, ale niektóre są kompatybilniejsze od innych... Twój jest zawsze mniej kompatybilny..."

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Napisał GSG-9 Zobacz post
    w polsce NIE MA hakerow.
    teraz pelno jest dzieci neostrady i tibiarzy..
    powstalo wiele tzw lame show [devilteam,hackme.pl]
    ktos przeciw ?
    a zapomniałeś powiedzieć na temat naszego gwiazdora z TVN'u o gorionie xD
    Ostatnio edytowane przez 4ndr1u : 12-23-2008 - 00:38
    00110100 01101110 01100100 01110010 00110001 01110101
    How To Become A Hacker
    Polskie forum programistów java

    Ubuntu - staroafrykańskie słowo które po przetłumaczeniu brzmi "nie umiem zainstalować i skonfigurować debiana"

  9. #9
    Zarejestrowany
    May 2008
    Skąd
    Katowice
    Postów
    59

    Domyślnie

    Stara gwardia nie rdzewieje... te same osoby ktore wyznaczaly kierunek nadal sa w "branzy" wiec nie jest zle
    Orientuje się może ktoś, jak się potoczyła kariera P0WER-a?

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Napisał tyter Zobacz post
    Orientuje się może ktoś, jak się potoczyła kariera P0WER-a?
    tak mnie zastanawia to do czego ci to jest potrzebne
    00110100 01101110 01100100 01110010 00110001 01110101
    How To Become A Hacker
    Polskie forum programistów java

    Ubuntu - staroafrykańskie słowo które po przetłumaczeniu brzmi "nie umiem zainstalować i skonfigurować debiana"

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Zasady Postowania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Subskrybuj