Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki 1 do 10 z 20

Temat: Dest 2.2 problem

  1. #1

    Domyślnie Dest 2.2 problem

    Witam bawie sie z Dest 2.2
    Nieznam sie na tym
    wiec gdyby mugl mi ktos pomuc.
    ID|KANAŁ|SERWER|PORT|OPIS
    Teraz co mam wpisac do poszczegulnych tabel...
    I z kad wziąść port

  2. #2
    Zarejestrowany
    Oct 2008
    Skąd
    W Sieci !!!
    Postów
    282

    Domyślnie

    YyyyY Dest....Destruktor ?

    ID to identyfikator, nieprawdaż?
    KANAŁ zależy jaki i do czego.Może być tv może być RSS może być Informacyjny , kanał IRC , kanał ściekowy...Pojęcie kanału jest wielkie...
    PORT jeśli mowisz o połaczeniu internetowym port to część URL.
    OPIS no to chyba wiesz...

    Do rzeczy streszcze Ci w skrócie to co najważniejsze..

    PORT :
    Wyobraż sobie ze port to drzwi.Czyli wyjscie albo wejscie.Skupmy sie na wyjsciu.Kiedy otwierasz przegladarke otwierasz drzwi.Wpisujac cos np.w google drzesz sie przez te drzwi.Przykladowo otwierasz drzwi nr8 wolasz siemasz Heniek.Twoje wolanie leci sobie gdzies w powietrzu i dociera do Henka drzwiami nr 8.Jesli wydrzesz sie drzwiami nr 2.Heniek odbierze wiadomosc drzwiami nr 2.

    Glupia historia ale staram sie to zrobic obrazowo
    Portow na komputerze (drzwi) jest na oko 63100.Co bys nie robil zawsze z ktoregos korzystasz.
    Przykladowo port smtp (poczty mail) to 25
    Portami przykladowo eMule (p2p) standardowo sa 4662 dla TCP oraz 4672 dla UDP.Mozna by zapisac serwer tego forum tymi portami...Ktorych wiekszosc jest dziurawa lub sluza do czego sluza

    IP cos w stylu Twojego adresu.Aczkolwiek nie do konca.Jak napisze Ci dokladnie co to i po co to jest nie zrozumiesz tego.Wiec przyjmijmy opcjonalnie ze jest to adres komutera lub kogos tam w sieci.
    Sklada sie z 12 cyfr.
    np.xxx.xxx.xxx.xxx np 83.27.94.188 lub 192.25.29.99 itd

    SERWER - Nic innego jak siec komputerow ktore doprowadza Cie do szukanego obiektu celu programu gry itd.Jest to pojecie rowniez obszerne.Serwer to program.Wielu twierdzi ze jest to cos w postaci zamknietej puszki czy tam sloika.Nie...To jest program.

    Natomoast SERWER www jest programem dzialajacym na SERWERZE INTERNETOWYM...
    Ten INTERNETOWY zas jest przewaznie komputer podlaczony do sieci (host) na ktorym uruchaiane jest specjalne oprogramowanie typu FTP DNS SMTP itd.
    Serwerem moze tez byc router.(wezel komunikacyjny rozdzielajacy sygnal i rozgalezienie polaczen) za duzo by pisac.

    Serwer PROXY to taki Twoj posrednik.Czyli jak otwierasz drzwi nr 8 i wolasz Henka przez proxy wolanie nie poleci bezposrednio do Henka tylko przez SERWER PROXY (Dom Stefana)...Przykladowo.Otwierasz wolasz "Heniek!" Zawolanie leci do Stefana Stefan przechwytuje otwiera drzwi i wola "Heniek!"
    Mam nadzieje ze podchwyciles

    OPIS no tu nic Ci nie powiem....Przyklad GG
    No ewentualnie etykieta na sloiku z dzemem wisniowym zawiera opis

    Skroty doc, pdf, XML, rtf HTML i jeszcze troche sa to formaty dokumentow elektronicznych rowniez sluza jako podpisy w/w

    Trojan - oprogramowanie ktore podszywa sie pod inne aplikacje przewaznie te ktore chcesz pozyskac maja za zadanie ukryc niechciane dzialanie przez Ciebie w postaci spyware phishing rookit itd
    Trojan moze wylaczyc Ci monitor otworzyc CD rom ot taka glupota.Niby zabawne , zmieni Ci strone startowa sam bedzie otwieral przegladarke (nie do konca sam) ewentualnie nie bedzie sz mial dostepu do komputera skasuje Ci pliki.Najgorszy w Twoim wypadku bedzie BackDoor ktory zazwyczaj wykorzystywany jest do przejecia kontroli nad systemem albo DDoS attaku.
    Proponuje extra wyjscie w Twoim przypadku jakim bedzie Power OFF naturalnie format.No chyba ze sie myle...
    Spyware = szpieg
    rookit = Narzedzie wlamywaczy.Rookit to jeden z ciekawszych narzedzi CRACKU.Nie o tym tu mowa

    Wirus komputerowy jest programem ktory musi miec nosiciela.Czyli porusza sie jak go cos przeniesie

    Jesli chcesz czerpac dalsza wiedze niezbedna bedzie nauka w kierunku programowania nauka kozystania z systemow innych jak WinXP.
    Linux to minimum jakie powinienes obsluzyc w takim samym stopniu jak Win

    Wiem o co pytasz bo sam sie tym bawilem.Co masz tam wpisac ? A co piszesz na kopercie ?Troche wlasnego wkladu musisz wlozyc Pamietaj ze laczac sie z kims lub czyms pozostawisz po sobie slad.Jaki on bedzie zalezy od Twojej wiedzy.Pamietaj ze jest to przestepstwiem i rzecza podla...

    Przemysl to najpierw i podejmij decyzje.Od siebie dodam ze jesli cos robisz rob to dobrze a nawet lepiej badz pewien tego co robisz...
    Ostatnio edytowane przez Mandr4ke : 10-17-2008 - 00:14

  3. #3
    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Skąd
    Polska/Poland
    Postów
    1,191

    Domyślnie

    trochę chaotycznie jak na kogoś z taaaaką wiedzą...
    ale fajnie, że zostałeś
    mały @off-top bo nie zgadzam sie, że serwer to program:
    SERWER - Nic innego jak siec komputerow ktore doprowadza Cie do szukanego obiektu celu programu gry itd.Jest to pojecie rowniez obszerne.Serwer to program.Wielu twierdzi ze jest to cos w postaci zamknietej puszki czy tam sloika.Nie...To jest program.
    imo serwer to określenie sprzętu i środowiska (zestaw kart, kabli, macierzy, zbiór programów, narzedzi,etc), które są wykorzystywane do uruchamiania konkretnych aplikacji świadczących konkretne usługi, jak na przkład apache-WWW,exim-smtp,etc.
    Polska Wiki również pisze, że serwer to program jednak ja się pod tym nie podpisuje, uważam tak jak napisałem powyżej.

    edit:
    @Citko0
    - jeśli nie potrafisz obsłużyć tego konia to znaczy, że powinieneś zacząć od takiego na biegunach...
    Ostatnio edytowane przez markossx : 10-17-2008 - 07:53
    ***********
    * markossx *
    ***********

  4. #4
    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Skąd
    rand(.eu)
    Postów
    8,748

    Domyślnie

    @markossx - ja uwazam ze serwer to program - to on dostarcza odpowiedzi, nie maszyna. Serwer moze dzialac na czymkolwiek - na laptopie, desktopie, mainframe, telefonie komorkowym, PDA czy nawet zegarku ktory nosisz na rece. Jest to serwer (dostawca) konkretnej uslugi.
    Np moja komorka dziala jako modem i firewall... robi NAT, gada IPv6 (nie wiem po co) i ma serwer DHCP aby przydzielac adresy komputerom w LAN, tym ktore obsluguje. Czy moja komorka to serwer? Nie... program obslugujacy DHCP jest serwerem a telefon nadal jest telefonem - platforma sprzetowa na ktorej dziala serwer.

    W jezyku potocznym mowiac "to jest moj serwer WWW" jesli pokazujesz na maszyne stojaca w pokoju to tak - masz na mysli caly serwer - sprzet, oprogramowanie, itd.

    To teraz dla utrudnienia - masz kilka maszyn dzialajacych jako hosty Xen'a albo VMWare i masz ustawiona migracje live dla gosci. Teraz powiedzmy te 4 maszyny tworza cluster, wiec goscie moga sie miedzy nimi przemieszczac (optymalizacja zasobow, itd) - na ktore pudlo wskazesz i powiesz "to jest moj serwer WWW"? Ja bym powiedzial "gdzies tutaj jest moj serwer WWW"
    ctrl-alt-del.cc - soft reset site for IT admins and other staff :-)

  5. #5
    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Skąd
    Polska/Poland
    Postów
    1,191

    Domyślnie

    nie chce sie sprzeczać jednak mam swoją wizję na te zagadnienie, że serwer to cały zespół:
    maszyna + OS + program świadczący daną usługę całość
    jak masz komórkę która robi Ci FW i NAT to jest dla Ciebie serwerem dostępowym w tym wypadku, bramką czy jak tam nazwiesz...
    nikt nie powiedział że serwer musi być krową na 3U,
    jak masz PC i postawisz tam OS + apache to będzie to serwer www mimo że jest na PC
    gdzie postawisz DHCP jak nie masz OS'a i hardware?
    w powietrzu?
    wirtualizacja faktycznie zaciera tu pewne różnice i wprowadza zamieszanie w nomenklaturze jednak nadal wszystko co postawiłeś i tak rezyduje na sprzęcie + OS który tę wirtualizacje serwuje...
    można by dywagować nad tym w nieskończoność (coś na podobe co było wcześniej, jajko czy kura) i pewnie każdy z nas ma część racji.
    ja zostaję przy swoim: serwer to hardware + OS + usługa jakaś.
    gdy wywalisz jakikolwiek z tych elementów nie ma serwera bo nie jest w stanie niczego serwować/świadczyć...
    ***********
    * markossx *
    ***********

  6. #6
    Zarejestrowany
    Oct 2008
    Skąd
    W Sieci !!!
    Postów
    282

    Domyślnie

    Rozne sa twierdzenia jesli chodzi o pojecie serwera.Kazdy cos wie ma wlasciwa teorie na posiadana wiedze.
    Mi do glowy wbili (choc nie zawsze sie z tym zgadzam i zgadzal nie bede) prawda prawda pozostac musi

    A dlaczego tak chaotycznie ? Jak na mnie przystalo kolejna noc spedzilem przed komputerem robiac 12 rzeczy na raz + post
    "Wszystkie komputery PC są kompatybilne, ale niektóre są kompatybilniejsze od innych... Twój jest zawsze mniej kompatybilny..."

  7. #7
    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Skąd
    Polska/Poland
    Postów
    1,191

    Domyślnie

    trochę chaotycznie jak na kogoś z taaaaką wiedzą...
    napisałem to trochę z ironią, wiesz wejście miałeś mocne więc jesteś na cenzurowanym póki co

    Rozne sa twierdzenia jesli chodzi o pojecie serwera.Kazdy cos wie ma wlasciwa teorie na posiadana wiedze.
    to stwierdzenie jest jak najbardziej OK
    ***********
    * markossx *
    ***********

  8. #8
    Zarejestrowany
    Oct 2008
    Skąd
    W Sieci !!!
    Postów
    282

    Domyślnie

    Mowisz wejscie mocne Bywaly mocniejsze...Przejecia paneli administracyjnych itd itp.W zadnym wypadku sie nie chwale.Bo to godne pogardy...Sam zapracowalem sobie na to kim jestem...Wiekszosc twierdzi ze jestem zlem wszelakim inni ze jestem dobry , boski...Ehh jestem normalny...Ot szary zwykly czlowiek co nacisnol nie ten przycisk i gdzies tam wlecial

    Nie mam czasu na pomoc tu tam i jeszcze gdzies...Musze sie gdzies schowac wyciszyc moze zmienic image Pozyjemy zobaczymy...
    Troche nie w temacie zaraz 2 upomnienie dostane
    "Wszystkie komputery PC są kompatybilne, ale niektóre są kompatybilniejsze od innych... Twój jest zawsze mniej kompatybilny..."

  9. #9
    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Skąd
    Polska/Poland
    Postów
    1,191

    Domyślnie

    ...Musze sie gdzies schowac wyciszyc moze zmienic image
    doroślejemy.., powodzonka mi sie nie udaje jakos
    ***********
    * markossx *
    ***********

  10. #10
    Zarejestrowany
    Oct 2008
    Skąd
    W Sieci !!!
    Postów
    282

    Domyślnie

    Czy doroslejemy...Nie wiem...Jeszcze wiele moge sie nauczyc aczkolwiek to co opanowalem wydaje mi sie ze ze powinno wystarczyc na jakis czas...Nadszedl chyba moj czas bo trace powoli to czego zawsze mialem az nadmiar...Czyli checi.

    Od xx czasu nie interesowaly mnie wypowiedzi innych na moj temat.Zasada "gowno mnie obchodzi co o mnie myslicie" byla prawie przewodia...
    Jednak zmienilo sie to wszystko i...?Co osiagnolem.Kim jestem ?
    Zrobilem troche dobrego i chyba wiecej zlego sam nie wiem...Czy smialo moge nazwac sie Hackerem czy jednak na zawsze bede Crackerem ?
    Moja pseudo slawe przyniosl atak na strone o ktorej sie nie wypopwiem...Ale sam nie widze w tym nic fenomenalnego...DevilTeam to tez juz nie jest to samo...Jestem ten dobry czy ten zly...?Tych pytan jest miliony szkoda miejsca marnowac.Ogolem mozna sie wyciszyc zmienic nick ale nie na dlugo.Przykladem jest to forum...Wszedlem jako JuniorS poczytalem no i musialem sie odezwac...no i wyszlo szydlo z worka...Czesc winy jest po stronie innych ktorzy nie maja powazania u osob nowych mowiacych madrze i prawde.Tych ktorzy odkopuja to co jest zasypywane...W tym opisanym przypadku i tylko na tym forum pare osob znajdzie u mnie pomoc jesli tylko poprosza powiedza albo zapytaja...Moze ja mam nerwice ?
    "Wszystkie komputery PC są kompatybilne, ale niektóre są kompatybilniejsze od innych... Twój jest zawsze mniej kompatybilny..."

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Zasady Postowania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Subskrybuj