Pokaż wyniki 1 do 3 z 3

Temat: backup danych na koncie pocztowym

  1. #1

    Domyślnie backup danych na koncie pocztowym

    Witam.

    Jest taka sprawa że obecnie konta pocztowe mają sporą pojemność. 10 GB to praktycznie standard a załączniki to nawet 100 MB. Można mieć 10 kont pocztowych a więc pojemność proporcjonalnie rośnie a loginy to przykładowo login_1, login_2 itd dla łatwego zapamiętania. Moje pytanie jest takie - jest jakiś program, może skrypt lub cos kolwiek innego dzięki któremu:

    mam folder a w nim przykładowo 30 plików po niech bedzie 99 MB - przy założeniu że mogę wysłać załącznik o wadze 100 MB max. Program wczyta listę plików do wysłania i po kolei bedzie wysyłał te dane na moje konto. Wydaje mi się do dosyć dobrym sposobem na archiwizacje danych - bynajmniej tych rzeczy z których mało kiedy korzystamy a zajmują nam tylko miejsce. A i poproszę tych co napiszą zebym kupił sobie drugi dysk żeby się nie wypowiadali. Niech obowiązuje tylko rozwiązanie problemu przedstawionego w tym poście. Ewentualnie jakiś inny sposób na przechowywanie plików online- rozważmy opcje za free oraz płatne - ale te drogie od razu odpadają.

    Pozdro

  2. #2
    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Skąd
    no przed monitorem przecież...
    Postów
    474

    Domyślnie

    zainteresuj się protokołem P2M oraz wszystkim co z tym związane.

  3. #3
    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Skąd
    rand(.eu)
    Postów
    8,748

    Domyślnie

    UWAGA - podana ponizej metoda jest niezgodna z regulami uzytkowania systemu pocztowego Google Inc. (gmail oraz google apps) - uzywajac tego rozwiazania robisz to na wlasna odpowiedzialnosc!

    Proponuje zaczac od GmailFS

    http://www.engadget.com/2005/03/01/h...l-file-server/

    tu masz podane o co chodzi, jak dziala z gmail'em i jakie ma ograniczenia... a wersja dla linuxa tutaj http://richard.jones.name/google-hac...ilesystem.html
    Do pozostalych kont pocztowych moznaby sie z linuxa dobrac na bazie silnika FUSE (tak jak linuxowa implementacja GmailFS) tylko trzebaby pewnie cos napisac samemu... w sumie to napisane w Pythonie wiec mozna przepisac nawet na perla i bedzie super dodac obsluge o2.pl i po sprawie. 10GB free

    Jesli mowa o komercyjnym skladowaniu danych - Amazon S3 - cena <40gr za GB danych/m-c oraz tyle samo za 1GB transferu. Wiecej info http://www.amazon.com/gp/browse.html?node=16427261 - platne oczywiscie w USD karta platnicza/kredytowa.
    Ostatnio edytowane przez TQM : 09-09-2008 - 21:41
    ctrl-alt-del.cc - soft reset site for IT admins and other staff :-)

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 3
    Autor: 03-06-2008, 17:27
  2. Przywracanie danych
    By DnS in forum Newbie - dla początkujących!
    Odpowiedzi: 5
    Autor: 01-21-2008, 19:41
  3. flashujemy ROM czyli czym backup
    By blackicenavarro in forum Systemy radiokomunikacyjne
    Odpowiedzi: 1
    Autor: 07-25-2007, 14:41
  4. czym backup ROMu ?
    By blackicenavarro in forum Systemy radiokomunikacyjne
    Odpowiedzi: 0
    Autor: 07-12-2007, 11:08
  5. Typy danych
    By napek in forum Bash
    Odpowiedzi: 2
    Autor: 06-13-2007, 21:10

Zasady Postowania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Subskrybuj