Strona 1 z 7 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki 1 do 10 z 70

Temat: Od lamera do hakera.

Question Od lamera do hakera.

Witam, mam 13 lat i planuję zostać informatykiem, myślałem już nawet o robocie w jakiejś firmie produkującej programy antywirusowe. Tylko mam jeden poważny problem, moje umiejętności (poza obsługą systemu i jakimiś drobnymi sztuczkami) z zakresu informatyki są znikome, a w szkole uczyłem się ruszać żółwiem (logomocja) -_-. W domu trochę uczyłem się c++, ale myślę, że nie zrobię wielkiej kariery pisząc kalkulatory z poradnikiem do całkiem innego środowiska. Chciałbym spytać co mi polecacie na początek, czyli strony internetowe (najlepiej po polsku, chociaż ze słownikiem być może bym se poradził), książki i inne materiały, które pomogły by mi w dobrym starcie. Wiem, że nie powinienem mieć wszystkiego podanego na tacy, pytam tylko o podstawy, potem to już może sam się pobawię.

VLN
    VLN jest offline Banned

Domyślnie

Jeżeli chciałbyś pracować w firmie produkującej av to raczej ASM na pierwszym miejscu. Masz takie narzędzia jak disasembler debbuger itp. które rozbijają program na części pierwsze do asemblera oczywiście.Jakoś analizować to muszą.

W domu trochę uczyłem się c++, ale myślę, że nie zrobię wielkiej kariery pisząc kalkulatory
    A wiesz że w cpp można napisać więcej niż kalkulator
    Z takim zapałem to jedyne co będziesz mógł robić w w/w firmie to mycie podłóg.

pytam tylko o podstawy
    Ale podstawy czego ? Programowania ? Systemów ? etc.

Jeżeli chodzi o asm to mogę Ci polecić całkiem dobry kurs.
    http://rudy.mif.pg.gda.pl/~bogdro/dos/

PS.
    chociaż ze słownikiem być może bym se poradził
    Google samo tłumaczy.

PS2. Też się tak zastanawiam , bo jak miałeś problemy z cpp to raczej odłóż sobie asm'a na później.

Pozdrawiam VLN.
    Ostatnio edytowane przez VLN : 07-14-2008 - 19:21
    Kod php:
    $zmienna $_POST['COS']; 
    Zamiast tego :
    Kod php:
    $zmienna htmlspecialchars($_POST['COS']); 
    I mamy zabezpieczenie przed XSS

Ormi jest offline %x-%x-%x-%n

Domyślnie

Jemu chodziło o to, że jego znajomość c++ jest tak mała, ze umie tylko kalkulatory pisać. Ja się c++ trochę nauczyłem ze starusieńkiej książki "Symfonia c++", ale nie wiem czy jeszcze ją gdzieś sprzedają. W każdym bądź razie była naprawdę świetna. Astral, jakbyś ją gdzieś znalazł, to polecam
    A jak już trochę będziesz znał c++/c, to polecam książkę "Hacking. Sztuka penetracji". Jest do zamówienia na www.helion.pl. Dla początkujących(takich jak ja) jest dość trudna, ale jak się skupić, to można zrozumieć
    W każdym bądź razie radzę najpierw nauczyć się c/c++. Ewentualnie pythona, a dopiero potem c/c++. Od asamblera nie zaczynaj, bo się zaraz zniechęcisz

Domyślnie

Czyli rozumiem, że mam skończyć z c++ na rzecz ASM, mam tylko tego się uczyć, czy robić coś jeszcze?

EDIT:Sry nie odświeżyłem strony przed wysłaniem posta, więc mam się uczyć c++ czy asm w końcu
    Ostatnio edytowane przez Astral55 : 07-14-2008 - 19:25

lukasz6547 jest offline Ciasno tu:D

Domyślnie

jezeli masz takie podejscie to nigdy nie zostaniesz informatykiem...jezeli chcesz byc w tym dobry to musisz poswiecac na to każdą wolną chwile codziennie, długo siedziec w kodach ksiązkach- uczyc sie coraz wiecej...mnoze przez 9 lat dojdziesz do naparwde wysokiego poziomu wiedzy a itak bedziesz musial cały czaqs sie szkoloic zeby nie zostac z tyłu...informatyka to jedna z najbardziej dynamicznie rozwijających sie dziedzin, wiec zastanów sie nad tym czy to lubisz bo jak nie to nie marnuj na to czasu

VLN
    VLN jest offline Banned

Domyślnie

Cytat Napisał Astral55 Zobacz post
    Czyli rozumiem, że mam skończyć z c++ na rzecz ASM, mam tylko tego się uczyć, czy robić coś jeszcze?
    Rób to co lubisz ;p Nie musisz kończyć z cpp na rzecz asm'a.
    O asm'ie napisałem tylko dlatego że wspominałeś o pracy w firmie av , jeżeli to chcesz robić to najlepiej kodzić sobie jakieś malware w cpp a później starać analizować (Czy coś w ten styl). Poza tym nauka (lub coś innego ) na siłę mija się totalnie z celem. Oczywiste że żadnym nowym bym nie polecił asm'a na początek .

PS. A może Visual Basic Scripting Edition ? (VBS)

Pozdrawiam VLN.
    Kod php:
    $zmienna $_POST['COS']; 
    Zamiast tego :
    Kod php:
    $zmienna htmlspecialchars($_POST['COS']); 
    I mamy zabezpieczenie przed XSS

Domyślnie

Pracę w firmie av podałem tylko jako przykład, nie mam tak na 100% ustalonego planu na przyszłość, ale głownie interesują mnie zabezpieczenia komputera, chcę się dowiedzieć od czego zacząć przygodę z informatyką, nie chcę uczyć się czegoś, co kompletnie nie przyda mi się w przyszłości.

rafal44 jest offline logout

Domyślnie

Ucz się czego chcesz, to co sprawia Ci większą przyjemność. Nie myśl "Muszę nauczyć się tego i tego..", tylko "Chcę nauczyć się...". Lepiej skończyć C++ jak już się zaczęło... Początki w asm są trudne, jeżeli wcześniej programowało się w języku wysokiego poziomu.

Domyślnie

To może ja.

@Astral55, przede wszystkim, jak na 13 lat, plany masz dość poważne . Jak zauważyli Koledzy wcześniej, nauki przed Tobą bardzo dużo, ale nie zniechęcaj się. Wszystkiego możesz się nauczyć, kwestia silnej woli, samozaparcia no i godzin spędzonych nad klawiaturą, książkami, e-bookami, tutorialami itp. itd.

Dobry kurs C++ jest zamieszczony tutaj (napisany bardzo szczegółowo, bardzo przystępnym językiem i chyba najobszerniejszy, na jaki mozna trafić w necie. Plus dla Ciebie - jest po polsku):

http://www.gamedev.pl/tutorials.php

Ale angielskiego też musisz się uczyć. Jest to oficjalny język informatyków i nie uciekniesz od niego. A im wcześniej zaczniesz się go uczyć, tym lepiej dla Ciebie.

Jeśli działasz w Windows, polecałbym Ci również zainstalowanie sobie jakiegoś Linuxa (ewentualnie odpalenie sobie z Live CD) i zapoznanie się z tym systemem. Ale to już zależy, w czym będziesz chcial się specjalizować.

Moja rada: nie staraj się nauczyć wszystkiego na raz. Zajmij się jednym, poznaj dogłębnie temat i dopiero potem, na jego bazie, poznawaj kolejne zagadnienia. Pewne dziedziny zazębiają się, przykładowo, jeśli dobrze, ale naprawdę dobrze poznasz C++ i zagadnienia związane z programowaniem obiektowym, będziesz w stanie w krótkim czasie przyswoić sobie większość innych języków.

Z książek godnych polecenia na pierwszym miejscu postawiłbym wymienioną już "Symfonię" Grębosza i jej kontynuację - "Pasję". Nadal są do kupienia, jeśli nie nowe, na pewno znajdziesz oferty sprzedaży w necie. "Hacking - sztuka penetracji" wspomniana również powyżej, to już bardziej specjalistyczna pozycja zahaczająca o tematykę hackingu (przepełnienia bufora, sterty, shellcody itp.), chociaż faktycznie jedna z najlepszych książek o tej tematyce wydanych w Polsce.

Pozostaje mi tylko życzyć Ci wielu sukcesów w nauce i wytrwałości w dążeniu do celu. Zawsze chętnie służę pomocą.

Pozdrawiam

Domyślnie

Ja początkowo c++ uczyłem się z tego kursu do pewnego stopnia
    http://odsiebie.com/pokaz/298446---eca2.html
    , teraz przerabiam polecaną wyżej symfonie. Może liźnij poszczególne dziedziny i która cię zainteresuje to staraj się drążyć. Jednak jak będziesz chciał iść na studia inf to pewne kwestie będziesz musiał poznać.

Strona 1 z 7 123 ... OstatniOstatni

Zasady Postowania