Pokaż wyniki 1 do 4 z 4

Temat: SA:MP Injection ;p

Domyślnie SA:MP Injection ;p

Witam!
    Na forum nie było mnie daaawno, od razu przejdę do moje pytania.
    Otóż grałem w grę Grand Theft Auto: San Andreas (GTA SA) przez internet za pomocą programu SA:MP. Widać, że jest dziurawa i po dłuższej rozgrywce widać wiele ciekawych rzeczy... No i teraz chciałbym się dowiedzieć w jaki sposób 'ułożona jest' baza danych, w jaki sposób wykonywać tam zapytania z poziomu normal_usr. Miał ktoś może styczność z tą grą? Jeśli tak, proszę o odpowiedź.
    Pozdrawiam!
    FX!2

Nikow jest offline -=[ZRP]=-

Domyślnie

Nie miałem styczności, ale próbowałeś sniffować co tam leci przez sieć i co przylatuje? :P
    http://nikowek.blogspot.com/
    Zbrojne Ramię Pingwina!
    -----BEGIN GEEK CODE BLOCK-----
    Version: 3.12
    GCS d- s++:++ a--- C+++ UL+++ P L+++ E--- W++ N++ o K- w--
    O M- V- PS PE Y PGP++ t+ 5 X+ R tv- b++ DI- D-
    G+ e- h! r% y?
    ------END GEEK CODE BLOCK------

Domyślnie

Ok. Jeśli chodzi o SA:MP'a dowiedziałem się trochę Ale nie zamierzam nic mieszać. Teraz mam kolejne pytanie, żeby nie zaśmiecać forum postanowiłem, że to pytanie napiszę w tym temacie. Zacznę od razu od tego, że wiem, że nie zajmujecie się tutaj grą Tibia ani żadnymi rzeczami z nią związanymi. Od razu też powiem, że nie gram w tą grę Ale patrząc jak kumpel gra zaciekawił mnie pewien skrypcik. Tutaj też chodzi o SQL'a a najprawdopodobniej o MySQL'a. Już mówię o co chodzi. Konta są robione bezpośrednio w kliencie gry (OTS). Z tego co udało mi się wywęszyć w większości takich amatorskich serwerów gry Tibia działa to w ten sposób:

1. Gracz loguje się na konto 111111/tibia.
    2. Podaje dane: account, który chciałby mieć, hasło, profesje oraz inne.
    3. Do komputera-serwera wysyłane są dane, tworzy on w katalogu players plik o nazwie podanej wcześniej przy zakładaniu konta z danymi dotyczącymi postaci, oraz w katalogu accounts plik o nazwie account'a podanego podczas rejestracji.
    4. Można się zalogować.

No i teraz interesuje mnie, sposób w jaki są wykonywane zapytania. Próbowałem wykonywać zapytania w kliencie, lecz okazało się to bezcelowe. Czy mogę mieć jakiś wpływ na wykonywane tam zapytania?
    Tych, którzy mieli jakiś kontakt z grą proszę o podpowiedź.
    Pozdrawiam!

Domyślnie

Cytat Napisał FX12 Zobacz post
    Ok. Jeśli chodzi o SA:MP'a dowiedziałem się trochę Ale nie zamierzam nic mieszać. Teraz mam kolejne pytanie, żeby nie zaśmiecać forum postanowiłem, że to pytanie napiszę w tym temacie. Zacznę od razu od tego, że wiem, że nie zajmujecie się tutaj grą Tibia ani żadnymi rzeczami z nią związanymi. Od razu też powiem, że nie gram w tą grę Ale patrząc jak kumpel gra zaciekawił mnie pewien skrypcik. Tutaj też chodzi o SQL'a a najprawdopodobniej o MySQL'a. Już mówię o co chodzi. Konta są robione bezpośrednio w kliencie gry (OTS). Z tego co udało mi się wywęszyć w większości takich amatorskich serwerów gry Tibia działa to w ten sposób:

1. Gracz loguje się na konto 111111/tibia.
    2. Podaje dane: account, który chciałby mieć, hasło, profesje oraz inne.
    3. Do komputera-serwera wysyłane są dane, tworzy on w katalogu players plik o nazwie podanej wcześniej przy zakładaniu konta z danymi dotyczącymi postaci, oraz w katalogu accounts plik o nazwie account'a podanego podczas rejestracji.
    4. Można się zalogować.

No i teraz interesuje mnie, sposób w jaki są wykonywane zapytania. Próbowałem wykonywać zapytania w kliencie, lecz okazało się to bezcelowe. Czy mogę mieć jakiś wpływ na wykonywane tam zapytania?
    Tych, którzy mieli jakiś kontakt z grą proszę o podpowiedź.
    Pozdrawiam!
    Amatorskie, znaczy ten kto ma internet około 2mb to może już odpalić otsa bez lagów są i tacy co na 512 robią ahah, ale takich nie ma potrzeby wogóle ruszać, bo oni nawet hasła do swojego konta nie potrafią zmienić, i wbijamy się na domyślnym.
    A lepsze bardziej znane czy też komercyjne mają zakładanie kont przez stronę ale na tej samej zasadzie, myśle że jakieś modyfikacje w kliencie by pomogły, ale wtedy mogło by Cię przestać łączyć z serwerem.

Nie jestem zbytnio w MySQL więc nie pomogę, ale jeśli mają coś typu no-ip to możliwe, że wcale nie tak trudno dobrać się do tych plików,
    warto by było też ściągnąć pare silników otsów i poprzeglądać jak są zbudowane. Pozdrawiam.