Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki 1 do 10 z 14

Temat: Jak daleko mozna zajsc bez matematyki?

  1. #1
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Skąd
    Tu
    Postów
    1,236

    Domyślnie Jak daleko mozna zajsc bez matematyki?

    Jak daleko mozna zajsc bez matematyki? Czego bez jej dobrej znajomosci robic nie bede w stanie?
    http://gogulas.yoyo.pl/h.gif

  2. #2

    Domyślnie

    Cytat Napisał gogulas Zobacz post
    Jak daleko mozna zajsc bez matematyki? Czego bez jej dobrej znajomosci robic nie bede w stanie?
    Teoretycznie daleko Z matematyki nie jestem jakoś wybitnie uzdolniony, mimo tego chcę iść na politechnikę (zaocznie). Zawsze istnieje możliwość jakiś korepetycji, może ktoś znajomy potrafi więcej więc na pewno by Cię wspomógł.

    Nie można powiedzieć, "nie znam matematyki" nie zdziałam nic... Zawszę mówię, że jeśli ktoś ma chęci i zapracie to może wiele.
    Możesz po trochu, uczyć się czegoś z niej - no chyba że chęci brak

    btw, Jeśli jesteś bardzo dobrym programistą to nawet bez studiowania informatyki (itd... wszędzie tam gdzie potrzebna jest matematyka) dostaniesz dobrą pracę. Podstawą jest tutaj chęć samodoskonalenia się.

    Pozdrawiam

  3. #3
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Skąd
    Tu
    Postów
    1,236

    Domyślnie

    "programowac" w jakims wysokopoziomowym shicie i na oczy zobaczyc matmy to ja sobie moge cale zycie, ale co to ma wspolnego z hackingiem?
    http://gogulas.yoyo.pl/h.gif

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Napisał gogulas Zobacz post
    "programowac" w jakims wysokopoziomowym shicie i na oczy zobaczyc matmy to ja sobie moge cale zycie, ale co to ma wspolnego z hackingiem?
    Nie zaznaczyłeś że rozchodzi Ci się o "hacking"
    Przybliż mi bliżej co chcesz w tym kierunku robić? Bo to pojęcie zbyt ogólnikowe.

    A co do tych "wysokopoziomowych shitów" to uwierz, zdziwiłbyś się i to bardzo mocno

  5. #5
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Skąd
    Tu
    Postów
    1,236

    Domyślnie

    Cytat Napisał AdrianPietka Zobacz post
    Nie zaznaczyłeś że rozchodzi Ci się o "hacking"
    Nie wiesz, o szydelkowanie, na jakim my forum jestesmy? w razie watpliwosci patrz -> URL self

    Cytat Napisał AdrianPietka Zobacz post
    Przybliż mi bliżej co chcesz w tym kierunku robić? Bo to pojęcie zbyt ogólnikowe.
    Szeroko pojeta informatyka.
    http://gogulas.yoyo.pl/h.gif

  6. #6
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Skąd
    Kielce
    Postów
    1,767

    Domyślnie

    gogulas jak by nie patrzeć na forum poruszamy ostatnio sprawy nie tylko związane z bezpieczeństwem też odszyfrowałem to jako informatykę w szerokim znaczeniu a nie hacking dobrze zadane pytanie to klucz do otrzymania dobrej odpowiedzi

    ja tam myślę że najważniejsze w informatyce czyli w hackingu tez jest logiczne myślenie - a nauka matematyki w tym pomaga....
    Geniuszem matematycznym nie jestem - ale matmę umiem dość dobrze
    Bardziej się to przydaje jak masz jakieś super algorytmy napisać - szczególnie kryptograficzne, szyfrujące etc...
    Agencja reklamy kielce (mały kilkudniowy case pozycjonerski )

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Napisał eMCe Zobacz post
    ) dobrze zadane pytanie to klucz do otrzymania dobrej odpowiedzi
    SQL'em mi zapachnialo . Ja chetnie tez poczytam co napisza doswiadczeni, bo u mnie z matma bardzo krucho, bede sie co prawda staral opanowac ja na lepszym poziomie ale jak to wyjdzie to zobaczymy...

  8. #8
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Skąd
    Kielce
    Postów
    1,767

    Red face

    myśląc logicznie - masz do napisania jakiś tam powiedzmy prosty edytor tekstu - gallerie internetową, aplikację do przechowywania informacji o kliencie - tutaj całki potrzebne nie są :) więc sobie spokojnie dasz radę :)

    inna sprawa jak masz napisać aplikację antyspamową np. i potrzebujesz do tego celu powiedzmy wiedzy o prawdopodobieństwie i twierdzeniu Bayesa :) tutaj matma jak najbardziej :D tym bardziej ze najpierw by trzeba było wiedzieć ze takowe twierdzenie istnieje :D
    Agencja reklamy kielce (mały kilkudniowy case pozycjonerski )

  9. #9
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Skąd
    Różne zakątki sieci.
    Postów
    995

    Domyślnie

    Matma w informatyce? A no wszędzie. Komputer opiera się na liczbach, a więc wszystko co widzisz, jest wynikiem odpowiedniego potraktowania jakichś liczb. Działania na liczbach, to matematyka. Każdy algorytm pracuje na jakichś liczbach, które coś prezentują, nie ważne czy to są znaki, daty urodzin, czy punkty w przestrzeni. Wydajna praca z grafiką bez matmy istnieć nie może... Obsługa sprzętu też wymaga matematyki. Wszędzie matma, więc matmę trzeba znać·
    http://nikowek.blogspot.com/
    Zbrojne Ramię Pingwina!
    -----BEGIN GEEK CODE BLOCK-----
    Version: 3.12
    GCS d- s++:++ a--- C+++ UL+++ P L+++ E--- W++ N++ o K- w--
    O M- V- PS PE Y PGP++ t+ 5 X+ R tv- b++ DI- D-
    G+ e- h! r% y?
    ------END GEEK CODE BLOCK------

  10. #10
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Skąd
    Kielce
    Postów
    1,767

    Domyślnie

    koledze chyba nie chodziło o dodawanie i odejmowanie

    Wzasadzie można się uprzeć że cały świat to matma - matrix rulez
    idziesz do sklepu - matma....
    pensje liczysz - matma... + histeria
    podliczasz długi - matma.... + zawał serca
    etc....
    Agencja reklamy kielce (mały kilkudniowy case pozycjonerski )

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 10
    Autor: 04-08-2008, 20:07
  2. Odpowiedzi: 11
    Autor: 02-21-2008, 23:16
  3. Nie mozna uruchomic Windows
    By Ancinek in forum Windows
    Odpowiedzi: 10
    Autor: 07-17-2007, 19:46
  4. Odpowiedzi: 1
    Autor: 07-11-2007, 13:46
  5. Odpowiedzi: 5
    Autor: 11-12-2006, 13:46

Zasady Postowania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Subskrybuj