Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki 1 do 10 z 13

Temat: Niepodzielne łącze osiedlowe ?

ice
    ice jest offline

Domyślnie Niepodzielne łącze osiedlowe ?

Witam,
    od paru dni męczy mnie temat mojego dostawcy internetowego. Hm sprawa przedstawia się następująco - próbowałem współdzielić łącze poprzez router na freesco no i klapa... Początkowo pomyślałem zmiana MAC ale to nic nie daje. IP do domku jest nadawane przez serwer DHCP i niby wszystko ok brama jest ip jest ale neta brak żadne pingi do jakiegokolwiek serwera też nie śmigają ...
    W jaki inny sposób admin mógł zabezpieczyć sieć ? jak rozwiązać tą sytuację?

Domyślnie

Na serwerze jest zapewne blokada,że nie rejestruje nowych IP.Admin musi się wbić na serwer i udostępnić kolejnemu komputerowi IP co się wiąże z podwójnym kosztem,a Ty pewnie chcesz tak że masz 2 kompy w domu i płacisz 1 rachunek?Da się zrobić.
    Piszesz że masz router.Neta odbierasz radiowo czy kablem?Różnica zasadnicza jak mam/y Ci pomóc.

//Edit:
    Zarejstrowałeś się tylko po to,żeby uzyskać odpowiedź od bardziej doświadczonych,i już nigdy więcej Cie tu nie usłyszymy?
    Jak odpiszesz na powyższe pytania to jutro napisze Ci co i jak.
    Ostatnio edytowane przez Iwan : 04-28-2008 - 21:05

eMCe jest offline Emil Grzegorz Gubała

Domyślnie

Iwan - przecież gość nat ma

ok ice - wiesz przeważnie błędu szuka sie tam gdzie go nie ma
    może poprostu coś z konfiguracją leży

napisz coś więcej odnośnie bramki (freesco) i samej sieci... podaj... eth0 eth1 bramki i konfiguracje kompów za bramką...

w zasadzie jeśli on widzi twoją bramkę tak jak wcześniej widział twój komp - mac itp to powinno śmigać... próbuj przypingować bramę główną z twojego routera...
    Agencja reklamy kielce (mały kilkudniowy case pozycjonerski )

Domyślnie

Jesli miales zarejestrowana karte ta ktora byla podpieta do sieci i wsadzona do routerka na Freesco to znajac zasade dzialania sieci pomysl mam jeden - admin ustawia TTL na 1 zanim wysle go do Ciebie tak wiec jak freesco go dostanie to nie moze go juz przekazac... Co gorsze - freesco powinno odeslac wtedy pakiet ICMP z bledem, dzieki czemu admin momentalnie widzi kto probuje wspoldzielic lacze :P

Nie wiem czy freesco pozwala na manipulacje polem TTL w pakietach - szczerze watpie.
    ctrl-alt-del.cc - soft reset site for IT admins and other staff :-)

ice
    ice jest offline

A więc tak na forum de facto zarejestrowałem się ponieważ inaczej pytania zadać bym nie mógł, w miarę możliwości i posiadanej wiedzy postaram się aktywnie udzielać.

A teraz wracając do tematu - łącze jest na skrętce i faktycznie zapomniałem tego napisać Eksperymentowałem troszkę jeszcze wczoraj wieczór, pożyczyłem od kumpla router sprzętowy Linksys WRT54GC i dalej dokładnie to samo - MAC zmieniłem na ten zarejestrowany u dostawcy - no i ich serwer dhcp nadał mi IP, bramę itd. a neta dalej brak karty niestety fizycznie do routera z freesco nie jestem w stanie przełożyć bo zarejestrowany mac jest na sieciówkę wbudowaną w płytę główną (to już mój brat tak załatwił) Zresztą wątpię żeby cokolwiek to zmieniło. Co do samej konfiguracji mojego "hardware" routera to raczej wszystko jest ok nie pierwszy raz stawiam ten system.
    Teraz tak ostatnia odpowiedź od TQM... hm kurcze faktycznie tak może być (TTL równe 1). Co z tym zrobić? nie spotkałem się do tej pory z taką próbą ograniczeń

Domyślnie

Racja,nie zauważyłem(czyt.pośpiech).Napisze jak ja to robiłem,jak wróce ze szkoły bo mi sie troche spieszy.

Domyślnie

Rozwiazanie jest na netfilter.org tylko na freesco tego nie zrobisz, musialbys postawic sobie linuxa jakiegos malego, przekompilowac kernel i iptables... wtedy jesli to jest to to moglbys sie pobawic i poszukac...
    ctrl-alt-del.cc - soft reset site for IT admins and other staff :-)

Domyślnie

A nie można pójść po jednym ip? Nie wiem jak ale pamietam ze znajomy taki numer wywinal... Tylko jak to szlo?!
    Zbliża się Trollmagedon...

Domyślnie

Więc co do tego numerku.
    Ja to robiłem tak,że kupiłem rozdzielacz na te tradycyjne wtyczki LAN(koszt około 3zł).Wpinasz ten rozdzielacz do karty sieciowej z tyłu kompa,i masz wyjścia na 2.Do jednego podłączasz kabel z routera który nadaje neta,a do drugiego kabel,który idzie do kompa drugiego.
    Wklepujesz te samie IP,nadajesz podobne nazwy w moich miejscach sieciowych(różniące się literówką)tak żeby admin miał zagadkę,i jazdaaaa.Tylko wtedy Twoje łącze jest 2x wolniejsze.Rozrysować?

ice
    ice jest offline

Domyślnie

No tak tyle że ip mam nadawane dynamicznie ...

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Zasady Postowania