Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki 1 do 10 z 12

Temat: Hacking sieci przez router.

Domyślnie Hacking sieci przez router.

Witam!

Założmy, że włamałem się do routera sprzętowego (np. Livebox) i mam do niego zdalny dostęp (hasło, IP itp.).

Co można zrobić z takim fantem? Najpierw eskalacja dostępu - sam router nic mi nie daje - niewiele mogę na nim zmajstrować. Tutaj widzę dwie opcje:

a) dodanie hostów do DMZ,
    b) forwarding portów dla hostów.

Która lepsza, aby zdobyć dostęp do kompa jak po LANie (tj. możliwość przeglądania zasobów itp.)?

Sądzę, że DMZ rozwiązuje ten problem? Kombinowałem z forwardingiem, ale zdalnie chyba niewiele idzie z tym zrobić... W jaki sposób będzie na zewnątrz widoczny komp będący w DMZ takiego routera/jak się do niego dostać?

Dzięki.

Domyślnie

Jak znasz IP klienta w LAN i ustawisz DMZ na ten IP to pod IP routera zacznie odpowiadac komputer w LAN... tylko:
    1. w ten sposob mozesz sobie odciac dostep do routera (!!!)
    2. jak ustawisz host jako DMZ nie tylko Ty ale kazdy w necie bedzie mial dostep do danego kompa - jak myslisz, ile czasu minie zanim jakis trojan go dorwie i rozlozy na lopatki?
    ctrl-alt-del.cc - soft reset site for IT admins and other staff :-)

Domyślnie

podlacze sie do tematu gdzy mam dostep to kilku niezabezpieczonych routerow wifi, moge sie na nie logowac odcinac net itp... ale nie w tym kierunku chcialbym zadzialac...

szukam jakies mozliwosci jak moge sie skontaktowac z ich wlascicielami...

mozecie jakos mnie pokierowac

pozdrawiam

Eragon Argetlam jest offline inception?no problem

Domyślnie

Jak nie ma tego w rewersie , na ripe też nic nie piszą, to szukaj, szukaj a może znajdziesz---> sprawdź, może na którymś jest odpalony port 80 i jest tam stronka
    o przemyśleniach w kontekście NLP... http://www.tuetbrute.blogspot.com

Domyślnie

Cytat Napisał Eragon Argetlam Zobacz post
    Jak nie ma tego w rewersie , na ripe też nic nie piszą
    mozesz to rozszerzyc....

ta sa proste routery sprzetowe po 2-3 komputery w sieci, 100% w ramach jednego lokalu bez zadnych uslug ... nie sa tez wogole konfigurowane poprostu podlaczone wprost po wyjeciu z pudelka

hm mysle tez ze haslo konta administratora w windowsie xp bedzie w 99% puste wiec ten problem tez bylby raczej rozwiazany kwestia tylko jak sie na taki komputer zalogowac zeby np zostawic informacje na pulpicie albo zmienic na chwile strone startowac...
    Ostatnio edytowane przez kolazero : 04-21-2008 - 19:58

Domyślnie

Jedna z metod - przekierowac sobie porty i zostawic info w pliku na dysku, moze nawet na pulpicie z informacja/instrukcja co zabezpieczyc i jak...

Druga metoda hmmmm jeszcze ciekawsza wymagalaby kawalka softu (mozna samemu napisac w sumie) i odpowiednio manipulujac routerem mozna sie upewnic ze kazdy komp w tej sieci do czasu naprawienia konfiuracji bedzie widzial tylko strone ktora my bedziemy chcieli pokazac. Niestety nie podam rozwiazania na forum bo to byloby proszenie sie o problemy - dla mnie jak i dla wykorzystujacych ta metode (mowiac krotko podpada to pod paragraf).

Tak w sumie to nie jest to nawet moj pomysl - widzialem takie ataki wykonywane zdalnie nie dalej niz 3 miesiace temu.

Domyślnie

Tiaaa TQM skąd ja to znam
    Bardzo nieudolnie rpóbuje mi to ISP zrobić---> aby po nie zapłaceniu rachunku się takie ładne czerwone okienko pojawiało... Ale niestety---> nie zrobił tego zbyt dobrze tzn... pierwsza sprawa jaka była "zła" to filtrowanie tylko jednego adresu- google.pl, druga zła rrzecz to zakładanie blokady aby na Mozille ---> w końcu to domyślna przegladarka, ale Links już sobie bezproblemowo poradził (no jak bym mógł zapomnieć- Opera też ) Obejscie to było, aby bodajże 10 sek. pracy wraz ze zrozumieniem działania blokady

Domyślnie

Jesli jestes ISP to postaw filtr ktory wymusza puszczenie delikwntow przez proxy i wtedy proxy sie nimi zajmie Jest masa opisow na sieci...

Co do problemu powyzej - mozna podobny efekt uzyskac na kazdym routerku domowym, wystarczy modyfikacja 1-2 pol w konfiguracji i kawalek softu dzialajacego dzies na serwerku.

Domyślnie

Też, też--->zgadzam się z tobą, masz racje...

Domyślnie

Cytat Napisał TQM Zobacz post
    Co do problemu powyzej - mozna podobny efekt uzyskac na kazdym routerku domowym, wystarczy modyfikacja 1-2 pol w konfiguracji i kawalek softu dzialajacego dzies na serwerku.

mozesz to sprecyzowac

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni