Pokaż wyniki 1 do 9 z 9

Temat: komponenty

Domyślnie komponenty

Mam pytanie, chodzi mi o komponenty do c++ builder 6 ma ktos moze komponenty umozliwiajace obsluge protokolu gadu-gadu? skompilowalem juz HGG pod C++ buildera ale nie moge go obslugiwac (connection timed out) prosilbym o jakies linki lub jak ktos ma o podeslanie mi, szukalem wszedzie ale nic nie znalazlem a jak juz to platne ;/

hedVB jest offline AI

Domyślnie

Jeżeli znalazłeś już i nie możesz się połączyć zmień adres serwera GG z którym się łączysz na 91.197.13.25 i spróbuj ponownie (port 8074) - widać HGG jest starej daty i łączy się domyślnie z jakimś zamkniętym już serwem
    www.lingubot.pl - projekt sztucznej inteligencji.

Domyślnie

Heh dzięki, czuje, że to forum bardziej mi pomaga niż(....;p)
    Ale mam znów następny problem w dsclur.cpp naje***em troszkę, all się kompiluje, musiałem pousuwac zbędne rzeczy, ale teraz mam problem z dodaniem od początku komponentu HGG

/EDIT!: już sobie poradziłem
    Ostatnio edytowane przez Failure : 04-15-2008 - 15:47

h3x
    h3x jest offline Banned

Domyślnie

sprobuj z libgadu.dll

Domyślnie

Mam nawet libgadu.dll czytałem, że jest dobre, ale nie wiem jak to ugryźć - konkretnie problem z implementacją - nigdy nie implementowałem paczek dll;/

EDIT: Dobra, nie będe Ci zawracał głowy i tak mi bardzo dużo pomogłeś cały tydzień się nad tym męczyłem, chyba, że chce Ci się pisać, no i jeszcze jedno pytanie mam - jak sprawdziłeś IP serwera gg?

hedVB jest offline AI

Domyślnie

Gadu zmienia co jakiś czas serwery, więc jak piszesz jakiś app to dobrze byłoby dać do niego cofinga bo w momencie gdy adres serwera będzie już nie aktualny znów się nie połączysz - ja sobie zawsze sprawdzam netstat 'em z jakim serwem łączy się klient Gadu-Gadu gdy z kimś gadam i w razie zmian wrzucam aktualizacje którą app sobie ściąga

Domyślnie

HA! świetne rozwiązanie! Hmm mógłbym editem dać pole do wpisania serwera gg.... jest może jakaś opcja w BCB która sprawdza który serwer jest ONline? bym sam taką napisał ale nie chce mi się spacjalnie ;P

/EDIT!: Jeszcze mam pytanie: wiesz może do czego w HGG służy opcja Capture , GetResponse, Greeting?
    Ostatnio edytowane przez Failure : 04-15-2008 - 17:15

hedVB jest offline AI

Domyślnie

chyba nie zauważyłeś.. ja nie korzystałem nigdy z HGG więc niestety nie wiem

Domyślnie

Aha, ok fajna zabawa z protokołem gg, muszę się o nim więcej dowiedzieć i samemu coś napisać na czysto - póki co moje badania doprowadziły do reinstalacji gg bo crashowało ;D
    pozdrawiam

EDIT: zacząłem się bawić w pisanie floodera, ale zauważyłem że przy prędkości 0,5 sec wysyłania wiadomości następne po prostu nie docierają, jest może jakiś sposób na obejście tego zabezpieczenia?:]
    Ostatnio edytowane przez Failure : 04-15-2008 - 18:02

Zasady Postowania