Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki 1 do 10 z 36

Temat: Specjalisto Przeczytaj To!!!

  1. Domyślnie Specjalisto Przeczytaj To!!!

    Może moja uwaga wyda się idiotyczna ale po co jest to forum, myślałem że jak tutaj wejde to znajdę porady i wskazówki dotyczące hackingu a jak narazie to 90% odpowiedzi na pytania userów to "wejdź na www.google.pl", "odwiedź google.pl", "zobacz google.pl", dodam że autorzy odpowiedźi często nie ukrywali rozżalenia, jakby każdy miał to wiedzieć. Może i jest to pierwsze źódło informacji ale, paradoksalnie, wszędzie, na forach hackerów w google.pl znajdzie się odsyłanie do google.pl a nie wskazówek czy podpowiedzi, a zwykły żółtodziób (jak ja np) nie znajdzie na googlach tego czego potrzebuje. Nie każdy chce być hackerem ale niektózy jednorazowo potrzebują pomocy hackerów a skoro tutaj są owi to dlaczego zamiast pomagać odsyłają do google.pl lub marudzą że jest to za proste żeby pisać o tym. Otóż NIE KAŻDY JEST TAKI ALFA I OMEGA W KOMPACH, a jeśli Wy się znacie to pomagajcie ludziom.
    Na koniec chciałbym dodać że kultularnie napisałem moje odczucia po prześledzeniu 6 GODZIN tej stronki (!!!) i jeśli ktoś ma jakieś uwagi to prosze poprostu zamknąć temat, ale myślę że większość przyzna iż zaniknął pierwotny cel utworzenia tego forum. Jeśli się mylę, przepraszam, więcej tego tematu nie zacznę ale chciałem się podzielić moim zdaniem.
    pozdrawiam

  2. #2
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Skąd
    Tu
    Postów
    1,236

    Domyślnie

    6 godzin czytania forum i znalazles jedynie redirecty do google? klamiesz.

    jesli masz jakies pytanie to je zadaj, odeslemy Cie do google i sprawa bedzie zalatwiona

    nie wiem czego oczekuejsz po czytaniu forum temat po temacie, gdzie wiekszosc powinna byc usunieta, poniewaz porusza kwestie po stokroc omawiane, albo takie na ktore odpowiedz jest w 1wszym linku w google, perelek jest pare, ale nie widze sensu ich wykopywania, nie masz sprecyzowanych wymagan i cholera wie co Cie zainteresuje.
    Ostatnio edytowane przez gogulas : 03-25-2008 - 00:41
    http://gogulas.yoyo.pl/h.gif

  3. #3

    Domyślnie

    ja dorzuce ze czesto do google sie odsyla kiedy ktos chce gotowca. Otóż nie chodzi tu tylko o lenistwo, wiedze czy niewiedze. Ale przykladowo dając komus gotowy sposob włama na cokolwiek (żal...) jestesmy współodpowiedzialni jesli ta osoba by sie włamała gdzieś. Dodatkowo samo podanie takiego sposobu juz wykracza poza prawo i jest przestepstwem.
    A co do mojego zdania forum spełnia barzdo dobrze swoje zadanie. Naszym zadaniem tutaj jest wzajemna pomoc w zagłebianiu sie w tajniki informatyczne. A nie pomoc przy włamywaniu. Uwazam że mamy tu speców (myślę ze smiało mogę użyc tego słowa) z róznych dziedzin. I nieraz byłem świadkiem kiedy TQM, eMCe, markosxx, nikow czy wielu innych (jest prawie 2 w nocy;p ta 4 przyszla mi najszybciej na mysl)pomagali w tej czy innej sprawie. Jednak powtarzam jeszcze raz. Tu mamy sie rozwijać a nie cofać!
    Zbliża się Trollmagedon...

  4. #4
    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Skąd
    rand(.eu)
    Postów
    8,748

    Domyślnie

    northdakota ujal to dosc delikatnie...

    jednorazowa pomoc - nie ma problemu, pod warunkiem ze osoba ktora chce pomocy chce sie czegos nauczyc i cos zrozumiec... nie ma znaczenia czy jestes zoltodziobe czy tez nikt z nas do piet Ci nie dorasta - ja tez sie chetnie czegos nowego naucze - wiem ze to forum czyta calkiem sporo bardzo ciekawych osob i na prawde szkoda ze tak niewielu sie odzywa

    Jesli ktos ma problem z natury jak cos zabezpieczyc/obejsc/ustawic to na pewno jakosc odpowiedzi bedzie lepsza niz jak przychodzi kolejna osoba i pyta jak wlamac sie na email albo ukrasc pieniadze z gry on-line... albo pyta po raz kolejny o cos co bylo juz walkowane nie raz - to swiadczy tylko o tym ze osoba ta nie potrafi korzystac z forum i jest zwyczajnie leniwa (tak tak... leniwa - osoba niecierpliwa wpisalaby to czego szuka w google a jak by trafila na forum to uzylaby opcji szukaj aby nie czekac az ktos sie zjawi i odpowie)

    podstawowa rzecz ktorej tu na forum nie tolerujemy to ludzi ktorzy chca 'jednorazowej pomocy' to znaczy 'ale ja chce tylko koledze kawal zrobic', 'ja nie chce sie uczyc, chce sie tylko raz wlamac', itd... takich po prostu bedziemy tepic!

    odnosnie odsylania do google - ja wiem ze prosciej odeslac niz cos konkretnego napisac, dlatego tez staram sie tego unikac - problem w tym ze czasami sie nie da zrobic inaczej... Jesli ktos ma elementarne braki, nie mowie nawet o jakiejkolwiek terminologii to odeslanie do google jest na prawde lepsze niz proba tlumaczenia czegokolwiek... taka osoba powinna wrzucic w google slowa ktorych nie rozumie w odpowiedziach i szukac co one znacza a nie truc tylek aby ktos dokladnie wytlumaczyl :-/ tym bardziej ze tematy informatyczne czesto nie da sie przelozyc na inny jezyk, na prostsze slowa bo wtedy traci to sens albo zmienia kontekst a to jest o wiele bardziej szkodliwe niz enigmatyczna odpowiedz...

    Ogolnie dobrze ze na ten temat napisales - sadze ze jest w nim wiele uwag ktore powinnismy wiasc sobie do serca i byc na prawde ostrozni w naszych osadach... choc jak widac nie zmienia to w zaden sposob mojego zdania o tym co robi wielu tych szukajacych 'jednorazowej pomocy'
    ctrl-alt-del.cc - soft reset site for IT admins and other staff :-)

  5. #5
    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Skąd
    przed kompem
    Postów
    10

    Domyślnie

    Musze zgodzic sie z mister_deejay strach o cos zapytac!!!!!!!!!!!!!!!!!

  6. #6
    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Skąd
    no przed monitorem przecież...
    Postów
    474

    Domyślnie

    Mister_dejay, można wśród szukających tutaj pomocy wyróżnić 2 kategorie:
    1. Ktoś kto szuka rozwiązań i potyka się w jakimś pukcie, zna adres google i nikt go do niego nie odsyła - bo już je przeszukał. Trafi się jakiś moment kiedy faktycznie zabraknie Ci wiedzy i oczekujesz sugiestii o czym doczytać.
    2. Przychodzi gość z pytaniem "jak się włamać na gg? pomocyyyy~!!!!!!", jednocześnie sam nie szuka rozwiązań, choćby sprawdzając jak działa gg i jak działa jego protokół, a takich informacji wszędzie pełno. I czeka taka parówa przed monitorem śliniąc się że za moment odczyta rozmowy na gg swojej panny a później będzie zgrywał wielkiego h4xiora.
    Powiem Ci szczerze, nie raaz zadawałem pytanie na tym forum, nigdy nie uslyszałem -wejdź sobie na gg. Chcesz zadać pytanie na forum?
    1. Google.pl
    2. Opcja szukaj
    3. Zapytaj, np. na zasadzie : czy w LANie można sniffować gg?
    4. Czekaj na odpowiedź albo linka do arta który mówi o tym.
    Pozdrawiam
    javaman

  7. #7

    Domyślnie

    TQM nie chciałem być taki brutalny
    Zgadzam się z przedmówcami (brak elementarnej wiedzy, lenistwo itp). Jeśli nowy gość na forum jest uczciwy wobec nas (nie przylatuje z każdym gównem, nie zakłada następnego identycznego tematu, pytanie jest dobrze sformułowane i ma sens na nie odpowiadać [tak tak tak...może niektorym sie wydawać że to forum, tu sie pomaga!! to niech przeczyta ten cały wątek jeszcze raz, i jescze raz aż zrozumie]) to my jesteśmy uczciwi wobec niego i szukamy wspolnie rozwiazania
    the end
    Zbliża się Trollmagedon...

  8. Domyślnie

    Cytat Napisał northdakota Zobacz post
    gotowy sposob włama na cokolwiek
    nie chodzi mi tutaj o hacking jako włam na serwery czy chociażby podsłuch z komunikatorów ale o pytania dotyczące jakiegokolwiek sposobu na ominięcie problemu, któy nie znajdzie się w podręczniku od inforamtyki jak np zwiększyć transfer, znaleźć komputery w LANie...

    Cytat Napisał TQM Zobacz post
    pod warunkiem ze osoba ktora chce pomocy chce sie czegos nauczyc i cos zrozumiec
    no heh, tutaj to się kłania sposób zadawania pytania, "czy moglibyście powiedzieć jak się włamać do kompa i porobić kawały?"-takie tematy należy usuwać, zgadzam się ale wystarczy się spytać "Jak prawidłowo użyć np. netbusa?" to juz odpowiedź nie będzie wskazóką do włamu tylko do obsługi programu-prawo nienaruszone, cel edukacyjny...


    Cytat Napisał northdakota Zobacz post
    Tu mamy sie rozwijać a nie cofać
    Wy specjaliści się rozwijajcie, ale nie każdego stac na taką wiedzę, bądź go to nie interesuje. Dlatego wchodzi na takie forum i szuka pomocy.

    Cytat Napisał gogulas Zobacz post
    nie wiem czego oczekuejsz po czytaniu forum temat po temacie, gdzie wiekszosc powinna byc usunieta, poniewaz porusza kwestie po stokroc omawiane, albo takie na ktore odpowiedz jest w 1wszym linku w google, perelek jest pare, ale nie widze sensu ich wykopywania, nie masz sprecyzowanych wymagan i cholera wie co Cie zainteresuje.
    Niczego nie oczekuje, wyrażam opinie na temat. Może i powinna być usunięta bo zmorą każdego forum jest plagiat tematu, który był wczoraj dość dokładnie omawiany, ehh wiem coś o tym bo jestem moderatorem forum szkolnego..hehe.
    Cholerą nie trzeba być żeby wiedzieć co mnie interesuje, powiem tylko-prawidłowa interpretacja mojego tekstu.


    Cytat Napisał TQM Zobacz post
    sadze ze jest w nim wiele uwag ktore powinnismy wiasc sobie do serca
    Dziękuję za zrozumienie.

    Nie liczę tutaj na reaktywacje całego forum ale na zrozumienie pewnych kwesti...
    pozdrawiam

  9. #9

    Domyślnie

    któy nie znajdzie się w podręczniku od inforamtyki jak np zwiększyć transfer, znaleźć komputery w LANie...
    troche sie bede czepial, ale zwiekszenie transferu, a pytaja zazwyczaj o to "co mam zrobic zeby net syzbciej chodzil? mam neo 512 a chcialbymz eby sciagalo jak 1024"... i odpowiedz na cos takiego jest przestepstwem. jesli chcesz miec wiecej to kupujesz wiekszy pakiet. co do komputerow w Lanie to nie raz sie o tym wspomina. Nie wiem czy był akurat konkretny temat założony, ale jesli pytanie padało to odpowiedz była udzielana.
    zgadzam się ale wystarczy się spytać "Jak prawidłowo użyć np. netbusa?"
    od tego jest tutorial, istrukcja, FAQ, i od pioruna innych rzeczy. Jeśli robisz wg instrukcji a Ci nie działa. Zadajesz pytanie na forum. Sprawa prosta.
    Nie chce zaczynać jakiejś wojny dlatego mam nadzieje ze nasze dyskusje pozostaną dyskusjami i będzie kulturalna wymiana argumentow
    Zbliża się Trollmagedon...

  10. #10
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Skąd
    Tu
    Postów
    1,236

    Domyślnie

    Aha, czyli wszedles na forum, nic nie chciales znalesc, ale mimo to poswieciles 6 godzin, czyli pol dnia, na poszukiwania odnajdujac glownie odsylanie go google (tia, jasne) i z tego powodu sie na nas obraziles....
    http://gogulas.yoyo.pl/h.gif

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni

Zasady Postowania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Subskrybuj