Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki 1 do 10 z 27

Temat: Ograniczenie Dostępu Windows 2000

maciek_ Guest

Domyślnie Ograniczenie Dostępu Windows 2000

Mam taki problem. Na komputerach w mojej szkolnej bibliotece stoją sobie komputerki z Windowsem 2000. Na każdym z nich ( najprawdopodobniej nasz nauczyciel informatyki ) zablokował dostęp do Dysku C , nie można uruchomić cmd ( przynajmniej Ja nie potrafię ) w pasku zadań nie ma także opcji Uruchom.
    Mam małe doświadczenie z Windowsem 2000 i dlatego tu piszę.

Moje pytanie brzmi jak da się to obejść jeżeli bez problemu mam dostęp fizyczny do komputera ?

Jeżeli ktoś ma zamiar pisać żebym szukał w google lub na forach ( nie znalazłem , lecz pewnie jakbym poszukał trochę dłużej i wiedziałbym jak szukać to bym znalazł ) to proszę nie. Jeżeli nie mogę liczyć na żadną pomoc to proszę Administratora lub Moderatora o usunięcie tematu bez żadnych "docinek" typu:
    po co się za to zabierasz , najpierw się tam czegoś naucz lub nie wiesz do czego służy to forum. Dziękuję.

hedVB jest offline AI

Domyślnie

Wzorując się na systemie windows XP zablokowanie elementów paska startu ma miejsce w rejestrze. Nie wiem jak to wygląda w Win 2000 ale w XP ukrycie "uruchom" z paska startu ma swój wpis w poniższym kluczu:

HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\Curre ntVersion\Policies\Explorer"
    Wartość "NoRun" trzeba zmienić na 0

Jeżeli chodzi o cmd to definicja dostępu do niego znajduję się w
    HKEY_CURRENT_USER, "Software\Policies\Microsoft\Windows\System"
    Wartość "DisableCMD" 0 - całkowity dostęp
    Wartość "DisableCMD" 1 - zablokowanie cmd
    Wartość "DisableCMD" 2 - zablokowanie cmd oraz wykonywania plików *.bat
    Być może w Windows 2000 klucz te są poprzestawiane, w co wątpie, ale takie prawdopodobieństwo istnieje

Jeżeli masz fizyczny dostęp do kompów to bez problemów zmodyfikujesz te ustawienia
    www.lingubot.pl - projekt sztucznej inteligencji.

eMCe jest offline Emil Grzegorz Gubała

Domyślnie

"kup" sobie totalcmd (lub coś w tą mańkę) w wersji portable, odpal z pendrive i ciesz sie z dostępu do dysku...
    Agencja reklamy kielce (mały kilkudniowy case pozycjonerski )

maciek_ Guest

Domyślnie

Tylko że do rejestru znana mi jest metoda wejścia za pomocą Start Uruchom regedit. Ja niestety nie mogę dać start Uruchom ... mogę dostać się tam inaczej? Dziękuję za odpowiedź.

hedVB jest offline AI

Domyślnie

C:/Windows/Regedit.exe - możliwe że w win2000 nazwa edytora jest trochę inna ale na pewno zaczyna się na reg, dostęp do C jak wyżej przez totala

maciek_ Guest

Domyślnie

Dziękuję za pomoc, wszystko rozumiem. Teraz czas na praktykę.
    EDIT:
    Acha , jeszcze jedno pytanie. Czy czas zmiany wartości w rejestrze jest gdzieś zapisywany ?
    Ostatnio edytowane przez maciek_ : 02-26-2008 - 17:14

maciek jest offline IT

Domyślnie

najlepiej usun calkowicie klucze:

Kod:
    [HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Policies\Explorer]
    [HKEY_LOCAL_MACHINE\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Policies\Explorer]
    oraz DisableRegistryTools (blokuje dostep do rejestru) z klucza
    Kod:
    [HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Policies\System]
    Cytat Napisał maciek_ Zobacz post
    Dziękuję za pomoc, wszystko rozumiem. Teraz czas na praktykę.
    EDIT:
    Acha , jeszcze jedno pytanie. Czy czas zmiany wartości w rejestrze jest gdzieś zapisywany ?
    jest zapisywany jako data ostatniej modyfikacji pliku NTUSER.DAT
    Pozdrawiam

maciek_ Guest

Domyślnie

Ja myślę że lepiej jest zmienić tylko na chwilę wartość, zrobić to co ma się do zrobienia i przywrócić dawne ustawienia. Może wtedy nikt się nie połapie.

EDIT:

Czy po zmianie wpisu w rejestrze będę musiał zrestartować komputer ( bo coś mi się kojarzy..)

2. I pojawia się kolejny problem ( chyba). Żeby uruchomić Total Commandera to muszę go zainstalować. Nie jestem pewien czy ta opcja także nie jest zablokowana na tamtych komputerach.
    Ostatnio edytowane przez maciek_ : 02-26-2008 - 20:18

hedVB jest offline AI

Domyślnie

datą modyfikacji się nie przejmuj...trafiłeś na takie forum nie widzę problemu w zmianie daty dowolnego pliku na dowolną datę

Czy po zmianie wpisu w rejestrze będę musiał zrestartować komputer ( bo coś mi się kojarzy..)
    Zależy które zmiany wprowadzisz (przykładowo edycja menu start - ukrywanie elementów wymaga ponownego uruchomienia)
    2. I pojawia się kolejny problem ( chyba). Żeby uruchomić Total Commandera to muszę go zainstalować. Nie jestem pewien czy ta opcja także nie jest zablokowana na tamtych komputerach.
    - instalowanie programów poblokowane?eee...to do czego te komputery są:P

maciek_ Guest

Domyślnie

No, to ponowne uruchomienie komputera to mi nie pasuje.
    Najwyżej powiem że mi się niechcący wyłączył ... pozostaje hasło użytkownika
    a jak bibliotekarka nie będzie znała to wezwie "Pana" informatyka który po wejściu do systemu zapewne zauważy, że konto ma przywileje administratora.

Te komputery są do przeglądania stron internetowych. Według regulaminu "pracowni" stron związanych wyłącznie z nauką czy zadaniami domowymi, ale to jest nie ważne

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni