Pokaż wyniki 1 do 8 z 8

Temat: jak otworzyć się na świat?

  1. #1

    Domyślnie jak otworzyć się na świat?

    Hejka

    Dostęp do internetu mam poprzez iPlus'a i w związku z tym dwa pytanka:

    Czy adres IP w postaci 77.112.125.14 jest adresem w sieci prywatnej tak jak np. adresy zaczynające się od 168?

    Jeżeli tak to czy mogę jakoś otworzyć się na świat tak żeby ktoś mógł skożystać z serwera ftp działającego na moim komputerze?

    Pozrdawiam i z góry dziękuję za odpowiedź

  2. #2
    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Skąd
    rand(.eu)
    Postów
    8,748

    Domyślnie

    To publiczny adres IP ale o ile wiem jestes za firewall'em ktory obsluguje PlusGSM bo na jednym IP jest wiecej osob - nie jestes jedynym uzytkownikiem tego adresu... Adresy IP zmieniaja sie chyba geograficznie ale region jaki obejmuje 1 adres moze miec rozna wielkosc. Przekierowania portow nie uzyskasz bo to nie jest siec statyczna ale mobilna i jesli sie przemieszczasz to ustawienia firewall'a musialyby wedrowac za Toba
    ctrl-alt-del.cc - soft reset site for IT admins and other staff :-)

  3. #3

    Domyślnie

    To chyba nie dokońca tak, że na jednym IP siedzi kilka osób bo jak wtedy GG by działało?

    Wydaje mi się, że poprostu mam dobrze zabezpieczony komputer - tak dobrze że sam go zhakować nie potrafię, hehe

  4. #4
    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Skąd
    rand(.eu)
    Postów
    8,748

    Domyślnie

    A mi sie wydaje ze nie... bo GG dziala tez zza firewall'a jak wiekszosc w miare cywilizowanych aplikacji.
    ctrl-alt-del.cc - soft reset site for IT admins and other staff :-)

  5. #5
    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Postów
    271

    Domyślnie

    na 1 ip kilka osob?
    nie wydaje mi sie wtedy nie bylo by zadnej prywatnosci

  6. #6
    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Skąd
    rand(.eu)
    Postów
    8,748

    Domyślnie

    Zalezy co rozumiesz jako prywatnosc? Pamietaj ze nie masz dostepu do urzadzenia, nie jestes w stanie na modemie GPRS/UMTS/EDGE jako tako snifowac (przynajmniej nie widzialem jeszcze takiego choc nie mowie ze taki nie istnieje) wiec co ma do rzeczy prywatnosc?

    Polaczenia w sieciach GSM sa kodowane (gdy kodowanie jest wlaczone przez operatora a wydaje mi sie ze generalnie jest) i w takiej postaci przesylane, dalej robiony jest NAT lub inny firewall - majac kilka komputerow podpietych przez GPRS i zlokalizowanych niedaleko siebie (powiedzmy w tym samym miescie) beda on uzywac raptem max kilku adresow IP... no chyba ze ostatnio nastapily tak wielkie zmiany, ale jeszcze nie tak dawno temu we Wroclawiu, Krakowie czy Warszawie wiekszosc ruchu przez sieci komorkowe wychodzila raptem z kilku IP.

    gprsN.<costam>.<operator>.pl - ile razy sie nie laczylem i ja i moi znajomi ciagle mielismy gprs5, jak pojechalem do innego miasta nagle mialem gprs2 albo inne ale geograficznie w obrebie jednego nawet sporego miasta osobiscie nie widzialem aby bylo to wiecej niz 2-3 adresy IP.
    ctrl-alt-del.cc - soft reset site for IT admins and other staff :-)

  7. #7
    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Postów
    271

    Domyślnie

    no tak, ale uzadzenie (router?) dostanie pakiet z zewnatrz na zalozmy adres 77.66.55.44. No to skanuje pamiec w poszukiwaniu podlaczonych klientow i je im wysyla. Skad ma wiedziec z ktorego modemu wyszedl dany pakiet (i jakiego uzys klucza szyfru)? No choc jest jakies id przy tcp, to udp nie juz tego, ale nawet w tcp moze byc kolizja. A icmp to masakra, jeszcze jak powieli to smurf gotowy Nie rozumiem tego jak zabezpieczyli siec przed snifowaniem.

  8. #8
    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Skąd
    rand(.eu)
    Postów
    8,748

    Domyślnie

    Nie jestem inzynierem od sieci GSM ale jak sie orientuje to zabezpieczenie robione jest na warstwie 2 a nie trzeciej... Dopuki nie sluchasz fizycznie sygnalu radiowego i nie obrabiasz go sam widzisz tylko warstwe 3.

    A co do protokolow i kolizji na nich - wiesz jak dziala NAT?
    Zasada bardzo podobna a moze to i nawet jest czysty NAT.
    ctrl-alt-del.cc - soft reset site for IT admins and other staff :-)

Podobne wątki

  1. Jak włamać się na czyjeś forum?
    By lokid in forum /dev/null
    Odpowiedzi: 18
    Autor: 03-07-2009, 17:56
  2. Jak mam się dostać na własny chat?
    By hedVB in forum Hacking
    Odpowiedzi: 4
    Autor: 02-07-2008, 11:32
  3. Jak dostać się do takiej strony
    By WuJ3k in forum Newbie - dla początkujących!
    Odpowiedzi: 1
    Autor: 11-18-2007, 18:41
  4. jak mam się do tego zabrać???
    By loslukasz in forum /dev/null
    Odpowiedzi: 1
    Autor: 08-26-2007, 20:53
  5. Zmieńmy świat!
    By 31337 in forum Off Topic
    Odpowiedzi: 5
    Autor: 07-16-2007, 11:57

Zasady Postowania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Subskrybuj