Pokaż wyniki 1 do 7 z 7

Temat: Problem z routerem

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1

    Domyślnie Problem z routerem

    Witam !

    Mam drobny problem z routerem dl-604 ponieważ hasło i login do niego zostały zgubione/zapomniane. A potrzebuje się naniego dostać ponieważ potrzebna mi jest strona ftp i trzeba przekierować na port... I w związku z tym mam pytanie jak to można się na niego 'włamać' ? Prosze o wyrozumiałość ponieważ jestem poczatkujący.

    P.S.
    Jeżeli post został u mieszczony w złym miejscu to prosze o przeniesienie.

    Pozdrawiam
    Adrian

  2. #2
    Zarejestrowany
    Jun 2007
    Skąd
    Poznań
    Postów
    159

    Domyślnie

    na routerze masz mały guzik do resetu do ustawień fabrycznych

    po zresetowaniu musisz sobie tylko ustawić od nowa konta, istniejące przekierowania oraz hasło na admina

  3. #3

    Domyślnie

    Też o tym myślałem, i nawet byłem blisku żeby to zrobić tylko coś mi zaświtało że jak nie będe miał jakiś danych które są na routerze to net siedzi a wtedy i ja...

  4. #4
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Skąd
    Kielce
    Postów
    1,767

    Domyślnie

    na te rutery da sie zalogować jako user
    (domyślnie user i puste hasło)
    spróbuj....

    jak sie zalogujesz nie możesz nic zmieniać ale masz wszelkie dane - typu konfiguracja routera, stale adresy w dhcp, mac adresy, konfiguracja firewalla itp.

    możesz również zapisać ustawienia na dysk i potem w razie czego wchodzisz i przywracasz ustawienia ;) niestety hasło tez sie zmieni ;)
    wiec wrócisz do punktu wyjścia ;) ale bynajmniej będziesz miał drogę powrotną ;)

    ps. jeśli hasło też sie przywraca to znaczy ze tam jest ;)
    ale w życiu sie tym plikiem nie bawiłem i nie wiem w jaki sposób jest tam zapisane i w jaki sposób je wyciągnąć ;)
    Agencja reklamy kielce (mały kilkudniowy case pozycjonerski )

  5. #5

    Domyślnie

    Dzięki eMCe ! Zrobiłem to takimi pół środkami ale działa. Plik jest z rozszerzeniem .bin i nie wiem czym go wyedytować. Wydaje mi się że hasło bedzie zapisane w postaci ASCII...

  6. #6
    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Skąd
    rand(.eu)
    Postów
    8,748

    Domyślnie

    Ja bym to zrobil inaczej - D-Link pozwala Ci podejrzec wszystko jesli mozesz wejsc jako user... edycje .bin ja bym sobie odpuscil - po prostu spisalbym na kartke co i gdzie jest jak ustawione - akurat 604'ka za duzo opcji nie ma... reset guziczkiem i wprowadzic calosc od nowa.

    Przygotuj sobie dobre notatki (papierowe a nie elektroniczne) i siadz na spokojnie ktoregos popoludnia - stara, prosta metoda a dziala.
    ctrl-alt-del.cc - soft reset site for IT admins and other staff :-)

Podobne wątki

  1. Wielka Prośba o pomoc w walce z routerem
    By Parol in forum Hacking
    Odpowiedzi: 2
    Autor: 01-31-2007, 17:33

Zasady Postowania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Subskrybuj