Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki 1 do 10 z 25

Temat: Jak zaczac...

  1. #1
    matek_112 Guest

    Domyślnie Jak zaczac...

    Witam wszystkich.
    Od dawna interesuje sie komputerami i swoją przyszłość wiąże z nimi, lecz od pewnego dłuższego czasu nie robie nic pożytecznego. Godzinami siedzę przy komputerze i nic tylko czytam o tym co się dzieję w sieci. Jak to zmienić?? Jak zacząć sie uczyć a nie tylko czytać o odkryciach?? Jak zmienić moje nastawienie do tego?? Chciałbym posiadać wiedzę zaawansowaną na temat komputerów ale nie wiem jak do tego dojść. Proszę o pomoc. Jeśli temat taki był już wałkowany to przepraszam ale nie zauważyłem. Pozdrawiam i proszę o odpowiedzi.

  2. #2
    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Skąd
    rand(.eu)
    Postów
    8,748

    Domyślnie

    Cytat Napisał matek_112 Zobacz post
    Chciałbym posiadać wiedzę zaawansowaną na temat komputerów ale nie wiem jak do tego dojść.
    tylko i wylacznie cierpliwoscia i ciezka praca... czytajac o tym co sie dzieje uczysz sie, chyba ze w ogole nie myslisz o tym co czytasz tylko czytasz byle czytac... w pewnym momencie wszystko zacznie sie skladac w ladna calosc, przyda sie jednak nieco poeksperymentowac z tym o czym czytasz - czytasz o sieciach, zbuduj w domu siec, czytasz o Linuxie - zainstaluj i probuj to co opisuja... czytasz o programowaniu - zacznij programowac...

    cierpliwosc sie oplaca - po paru latach
    ctrl-alt-del.cc - soft reset site for IT admins and other staff :-)

  3. #3
    matek_112 Guest

    Domyślnie

    Dzięki za odpowiedź. Przeważnie jak coś czytam to o nowościach informatycznych etc. i tam nie ma żadnych przydatnych mi informacji, a chciałbym sie od tego odzwyczaić... Jak sie po prostu za to wziąć Próbowałem programować ale mi nic takiego nie wychodzi... Nie umiem wyobrazić sobie wielu rzeczy. Jak się tego nauczyć Jak wyrobić w sobie taką wolę gdy wiele rzeczy sie nie udaje

  4. #4

    Domyślnie

    Hmm.. Najlepiej tak jak radził TQM. Wszystkiego po trochu, ale jak Cię coś bardziej wciągnie to daj się porwać i zostań w tym. Jeśli interesują Cię gry, znajdź na początek jakiś prosty język specjalnie do gier i zrób parę. Może wpadniesz na pomysł zaistnienia ze swoją witryną, poczytaj, zrób. W końcu znajdziesz to czego szukasz.

    Powodzenia!

    @Edit: Windows nie był pierwszym programem Sz.P. G. On też od czegoś zaczynał, coś mu nie wychodziło, ale był w tym wytrwały! Może spróbuj w innym języku, może za trudny wziąłeś, może Ci nie leżał (tak jak mi php, okropieństwo). Ale próbuj dalej!!
    Ostatnio edytowane przez Cacuss : 03-15-2008 - 22:33

  5. Domyślnie

    Cytat Napisał Cacuss Zobacz post
    Jeśli interesują Cię gry, znajdź na początek jakiś prosty język specjalnie do gier i zrób parę. Może wpadniesz na pomysł zaistnienia ze swoją witryną, poczytaj, zrób. W końcu znajdziesz to czego szukasz.
    Tak tworzenie gier na sam początek to cudowny pomysł, wiesz co że już nie powiem Może programowanie sobie odpuść na początek - nic na siłę! Najlepiej pracuje się z pasją!

    Cytat Napisał Cacuss Zobacz post
    Windows nie był pierwszym programem Sz.P. G. On też od czegoś zaczynał, coś mu nie wychodziło, ale był w tym wytrwały!
    Tak Sz.P. G był bardzo wytrwały, nie mógł nic wymyśleć więc kupił sobie QDOS-a
    www.lingubot.pl - projekt sztucznej inteligencji.

  6. #6
    matek_112 Guest

    Domyślnie

    Cytat Napisał Cacuss Zobacz post
    Hmm.. Najlepiej tak jak radził TQM. Wszystkiego po trochu, ale jak Cię coś bardziej wciągnie to daj się porwać i zostań w tym. Jeśli interesują Cię gry, znajdź na początek jakiś prosty język specjalnie do gier i zrób parę. Może wpadniesz na pomysł zaistnienia ze swoją witryną, poczytaj, zrób. W końcu znajdziesz to czego szukasz.

    Powodzenia!

    @Edit: Windows nie był pierwszym programem Sz.P. G. On też od czegoś zaczynał, coś mu nie wychodziło, ale był w tym wytrwały! Może spróbuj w innym języku, może za trudny wziąłeś, może Ci nie leżał (tak jak mi php, okropieństwo). Ale próbuj dalej!!
    Rozumiem ale dochodzi także to, że jak uczę sie kilku rzeczy to mi się wszystko miesza i wracam do punktu wyjścia. Jak rozłożyć sobie naukę żeby mi się to nie mieszało Bo jak mi się to miesza to poświęcam na naukę mniej czasu. A poza tym dochodzi jeszcze szkoła i jak z niej wracam to nic mi się nie chce tylko czasem siądę przy kompie i przeglądam stronki etc. Jak znaleźć czas na wszystko

  7. Domyślnie

    Jak pościągasz sobie jakieś materiały z neta - ebooki o różnych zagadnieniach IT to nic się nie nauczysz. Tu potrzeba czegoś materialnego, czegoś co będziesz mógł dotknąć oraz z korzystać z tego kiedy komputer będzie wyłączony. A mianowicie książki. Dobrze Ci radzę ja mam już sporą kolekcję, pierwsza moja książka to taka wypaśna gruba o DOSie Wszystko po kolei, komendy co i jak. W ten sposób pierwsza rzecz jakiej się nauczyłem to pisać programy wsadowe Naprawdę nie ma to jak normalna książka, a nie porozrzucane po sieci informacje, przykłady do których każdy ma dostęp - za wiedzę trzeba płacić tak to już jest. Udaj się do najbliższej księgarni do działu IT i wybierz coś co Cię interesuje, coś co przykuje Twoją uwagę.

    Tak patrzę sobie na te księgi, np na ALMANACH VB .NET 2005 za ponad 100złoty i jakoś nie żałuje tej kasy
    www.lingubot.pl - projekt sztucznej inteligencji.

  8. #8

    Domyślnie

    Świetnie to ująłeś hedVB. Nie ma to jak książka, bez tego na początek ani rusz!

    Tak, nie wszystko na raz, bo nic nie zrozumiesz. Po kolei, spokojnie, najlepiej zacząć od rzeczy najłatwiejszych, żeby wszystko poznać.

  9. #9
    matek_112 Guest

    Domyślnie

    Dużo lepiej mi sie uczy z namacalnych rzeczy i czasem sobie coś wydrukuje. Ale z książkami trochę niezbyt bo trochę u mnie krucho z kasą... A jak poradzić sobie ze znalezieniem na wszystko czasu Ponieważ często tak jest że jak wrócę ze szkoły to czuje się jak zwłoki i nic mi się nie chce... Jak z tym też dać sobie radę?

  10. #10
    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Skąd
    rand(.eu)
    Postów
    8,748

    Domyślnie

    Jesli teraz czukesz sie jak zwloki to poczekaj az pojdziesz na studia, az pojdziesz do pracy... wrocisz zrypany po 14h dniu w robocie gdzie ciagle szlo pod gorke bo cos bylo nie tak... i masz jeszcze swoje rzeczy do nauki - na prawde nic sie nie chce...

    ... no dobra, koniec smecenia - cierpliwosc jak mowilem to podstawa - wracam do moich ksiazek bo do egzaminu coraz mniej czasu a juz zamowilem kolejne materialy :P
    ctrl-alt-del.cc - soft reset site for IT admins and other staff :-)

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Jak najlepiej zaczac ??
    By Terran in forum Newbie - dla początkujących!
    Odpowiedzi: 5
    Autor: 12-25-2007, 20:55
  2. Od czego zaczac z informatyka? [bylo: Prosze o otwarcie]
    By SasiKing in forum Newbie - dla początkujących!
    Odpowiedzi: 37
    Autor: 09-14-2007, 17:09
  3. Jak zaczac
    By SasiKing in forum Newbie - dla początkujących!
    Odpowiedzi: 5
    Autor: 09-07-2007, 23:33
  4. Jak zaczac?
    By Seed in forum Newbie - dla początkujących!
    Odpowiedzi: 1
    Autor: 06-27-2007, 21:15
  5. od czego zaczac z wardrivingiem --bylo hmmm....? --tqm
    By northdakota in forum Wardriving
    Odpowiedzi: 7
    Autor: 06-04-2007, 16:03

Zasady Postowania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Subskrybuj