Pokaż wyniki 1 do 9 z 9

Temat: Dwa numer i.p na jednej maszynie...

  1. #1
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Skąd
    Tu
    Postów
    1,236

    Domyślnie Dwa numery i.p na jednej maszynie...

    Czy ktos moglby mi wyjasnic pewien jak dla mnie ewenement, dostalem wczoraj publiczne i.p, ale kiedy wejde na jakas strone pokazujaca numer i.p, to mam ciagle moje stare NATowe i.p, natomiast pod nowym i.p jestem osiagalny jaki i wszystkie moje uslugi... jak to sie dzieje... jak to mozliwe ze jednoczesnie odpowiadam na zapytania przychodzace na nowy i.p, a jednoczesnie moge sobie latac na starym natowym... mi to sie we lbie nie miesci.... jak radzi sobie z tym system, Niech mnie ktos oswieci, prosic
    Ostatnio edytowane przez gogulas : 11-25-2007 - 21:48 Powód: literoofka w temacie :P
    http://gogulas.yoyo.pl/h.gif

  2. #2
    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Skąd
    rand(.eu)
    Postów
    8,748

    Domyślnie

    wiekszosc cywilizowanych systemow zezwala na wiecej niz 1 ip na interfejs - normalna sprawa... jak system realizuje nazewnictwo to jedno, ale dla kazdego IP ma dodany routing itd. Jedyne co to ze mozesz miec generalnie tylko 1 brame domyslna.
    ctrl-alt-del.cc - soft reset site for IT admins and other staff :-)

  3. #3
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Skąd
    Tu
    Postów
    1,236

    Domyślnie

    Ok ale czy dobrze rozumiem, ze w ten sposob dzedzicze najgorsze cechu obu sposobow dostarczania netu (NAT, public i.p)?

    Kiedy chce sie polaczyc z jakims komputerem to nastepuje to po moim starym i.p (wypaczaniu portow) ew. polaczenie zwrotne z innego portu nie dotrze....

    Natomiast ja jestem osiagalny pod nowym i.p jak i wszystkie moje porty i uslugi, o czym sie bolesnie zdarzylem przekonac :/
    http://gogulas.yoyo.pl/h.gif

  4. #4
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Skąd
    Różne zakątki sieci.
    Postów
    995

    Domyślnie

    Hmm... Też tak mam, chcesz się jednego IP pozbyć? Odłącz interfejs. Nie podałeś twojego OS'a więc przyjmuje że jest to WinXP. Wchodzisz w "Połączenia sieciowe" i wyłączasz nie potrzebnego net'a. Jeśli chcesz używać do łączenia się z siecią twojego publicznego IP ustaw interfejs odpowiadający za nie jako domyślny.

  5. #5
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Skąd
    Tu
    Postów
    1,236

    Domyślnie

    Hm, frubi, ale to chyba router decyduje jak to bedzie z tymi moimi polaczeniami, ja nie mam nic do gadania, nic nie zmianialem w konfiguracji kiedy to publiczne dostalem.
    http://gogulas.yoyo.pl/h.gif

  6. #6

    Domyślnie

    witaj,
    mysle ze powodow takiego stanu moze byc bardzo duzo i jeszcze wiecej.... zakladam ze masz jedna karte i jestes wpiety do jakiejs sieci osiedlowej. Sytuacja ktora opisujesz moze byc spowodowana nastepujacym stanem rzeczy:
    1. Masz publiczne IP i jestes pod nim widziany i wszystkie pakiety jakie wysylasz ida ze zrodlowym adresem twojego publicznego IP ... prawie wszystkie (o tym w pkt2)

    2.W sieci działa router z innym IP dzialajacy jako proxy SQUID z SNAT przez ktorego przechodza wszystkie pakiety kierowane na port 80.

    Wtedy wlasnie sprawdzajac IP na stronce bedziesz widzial IP routera ze SQUIDEM, zaznaczam ze wcale nie musisz miec ustawien proxy w przegladarce.
    Wejdz i sprawdz na stronce swoje IP z uzyciem https...albo zaloguj sie gdzies zdalnie i sprawdz IP z jakiego sie logujesz.

  7. #7
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Skąd
    Różne zakątki sieci.
    Postów
    995

    Domyślnie

    Cytat Napisał gogulas Zobacz post
    Hm, frubi, ale to chyba router decyduje jak to bedzie z tymi moimi polaczeniami, ja nie mam nic do gadania, nic nie zmianialem w konfiguracji kiedy to publiczne dostalem.
    To zależy. Ja założyłem że masz dwa różne interfejsy, dla przykładu ja mam Neostradę i radiówkę. Oba interfejsy są w tej samej chwili włączone. Ich ustawienia nie muszą być takie same, tzn. spróbuj za pomocą jednego interfejsu zbadać ile masz przeskoków do drugiego (wykorzystując ping z coraz mniejszym TTL, lub użyj tracert (dla winXP) albo traceroute (dla rodziny unix'ów) dla zbadania trasy pakietu). Dwa interfejsy nie muszą wiedzieć że są na jednej maszynie, np. by pakiet przebył drogę z jednego interfejsu do drugiego mogą być 4 przeskoki.

    Oba nasłuchują i odpowiadają na nawiązane połączenia, ale korzystanie raz z tego raz z drugiego interfejsu było by dla użytkownika niewygodne, dlatego jeden się ustala jako domyślny i nasz użytkownik nie ma problemu z znikającymi sesjami (niektóre witryny utrzymują sesje na podstawie IP i np. ciasteczka).

  8. #8
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Skąd
    Tu
    Postów
    1,236

    Domyślnie

    Cholera jasna, rzeczywiscie komuniakcja na porcie 4444 inicjowana z mojej strony odbyla sie na nowym i.p..... wynikalo by z tego ze tylko pakiety na docelowy 80 sa kierowane po starym i.p, to by znaczylo, ze jest super fajnie , raz ze mam publiczne i.p, na wszystkich innych portach niz 80 (tak zakladam) jade po publicu, przez co polaczenia zwrotne do mnie elegancko przychdza, a dwa ze jak bede surfowal po jakis stronkach to ktos conajwyzej dostanie moje zbiorowe i.p

    Czy to jest typowe rozwiazanie stosowane przez ISP, jakies prawdopodobienstwo ze bylo dla nich w ten sposob prosciej?
    http://gogulas.yoyo.pl/h.gif

  9. #9
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Skąd
    Różne zakątki sieci.
    Postów
    995

    Domyślnie

    Nie, takie coś możesz zazwyczaj osiągnąć tylko gdy masz dwóch dostawców internetu.

Podobne wątki

  1. jak moge odczytac moj numer ip
    By ironwall in forum Windows
    Odpowiedzi: 15
    Autor: 08-01-2010, 21:51
  2. Odpowiedzi: 11
    Autor: 06-11-2007, 11:26
  3. skype numer tel.
    By tompascall11 in forum Hacking
    Odpowiedzi: 1
    Autor: 04-15-2007, 10:23
  4. jak zdobyc numer gg majac numer ip
    By scorpio in forum Newbie - dla początkujących!
    Odpowiedzi: 8
    Autor: 04-07-2007, 08:00
  5. Odpowiedzi: 13
    Autor: 07-05-2006, 17:15

Zasady Postowania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Subskrybuj