Pokaż wyniki 1 do 4 z 4

Temat: Skanowanie portów i zablokowany użytkownik

  1. #1

    Domyślnie Skanowanie portów i zablokowany użytkownik

    Cały ostatni tydzień nie miałem internetu. Przyczyna tego był router który zablokował mi jako użytkownikowi sieci dostęp do internetu. Tydzień temu zeskanowałem jakimś programikiem porty. Router wykrył to jako próbę włamania o czym zresztą dziś poinformował mnie admin mojej sieci. Powiedzcie mi czy jest jakiś trik na to aby router nie reagował na skanowanie portów tak jak na włamanie

  2. #2

    Domyślnie

    Generalnie wszystko zależy od tego jak jest router skonfigurowany, i czym skanujesz siec. Są różne techniki skanowania. Proponuje ci zaznajomić sie z nmap - dokumentacją. Źródełek nmapa nie musisz analizować .
    to tyle. Jak wrócę do domu to napisze coś więcej - dam link do fajnego arta na ten temat)

    obiecany link : lustracja przez internet.
    intruzi bez szans
    Ostatnio edytowane przez Exc0mmunion : 11-24-2007 - 06:53

  3. #3
    Zarejestrowany
    May 2007
    Postów
    406

    Domyślnie

    ..................... ...
    Ostatnio edytowane przez kaspsior : 04-17-2012 - 23:47

  4. #4

    Domyślnie

    Sprawdzę co z tym nmap'em przy wolnej chwili. Może powiem po co skanowałem porty -otóż chciałem ustawić najlepszy port w ustawieniach utorrent, tak aby ściąganie przebiegało najsprawniej. O ile dobrze pamiętam skaner wyrzucił mi komunikat, że są otwarte 2 porty -80 oraz 430. Czy zatem jeśli ustawię utorrenta na któryś z tych portów program powinien stac się bardziej efektywny?

    Edit:
    Słuchajcie dziwna sprawa. Wczoraj nie skanowałem żadnych portów a i tak utraciłem połaczenie z internetem. Administrator sieci mówi, że znowu był atak z mojego ip na router i ten z kolei zablokował mi dostęp do internetu. Nie mam pojęcia co jest grane. Czy ktoś ma jakiś pomysł
    Ostatnio edytowane przez spidernet : 11-28-2007 - 23:49

Podobne wątki

  1. Zablokowany rejestr.
    By Lukaszz1992 in forum Windows
    Odpowiedzi: 2
    Autor: 10-17-2007, 14:10
  2. Nasłuch portów
    By Zenek N in forum Newbie - dla początkujących!
    Odpowiedzi: 6
    Autor: 09-16-2007, 12:06
  3. NMap skanowanie sieci z zewnątrz
    By carew in forum Newbie - dla początkujących!
    Odpowiedzi: 1
    Autor: 05-15-2007, 22:38
  4. Zamykanie portów
    By eryk in forum Hacking
    Odpowiedzi: 34
    Autor: 04-15-2007, 11:25

Zasady Postowania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Subskrybuj