Pokaż wyniki 1 do 5 z 5

Temat: operacje na plikach hex

  1. #1

    Domyślnie operacje na plikach hex

    Czesc
    Chcialem zapytac jak w Delphi przy pomocy object pascala, napisac program odzczytujacy wartosc hex z pliku wykonywalnego np.
    Cos w rodzaju hex edytora, chodzi mi o komende, skladnie itp, dalej sobie wymysle co ma robic program.
    Umiem odczytac plik tekstowy, lecz gdy w ten sam sposob otwieram plik wykonywalny exe, i po zakodowaniu go xorem, zapisuje to nie zapisze sie cala dlugosc tego pliku nawet, tyloko chyba tyle ile sie zaladowalo albo do tablicy albo do pamieci. Probowalem zmieniac dlugosc tablicy (o ile pamietam, tekst jest zapisywany u mnie do tablicy).
    Moj program xoruje z haslem zawartosc pliku tekstowego i zapisyje sxorowany wynik. Ja chce tak samo zrobic z plikiem EXE.
    Pozdro i dzieki za dyskusje.

  2. #2
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Skąd
    Różne zakątki sieci.
    Postów
    995

    Domyślnie

    Cytat Napisał ararat Zobacz post
    Czesc
    Chcialem zapytac jak w Delphi przy pomocy object pascala, napisac program odzczytujacy wartosc hex z pliku wykonywalnego np.
    Cos w rodzaju hex edytora, chodzi mi o komende, skladnie itp, dalej sobie wymysle co ma robic program.
    Umiem odczytac plik tekstowy, lecz gdy w ten sam sposob otwieram plik wykonywalny exe, i po zakodowaniu go xorem, zapisuje to nie zapisze sie cala dlugosc tego pliku nawet, tyloko chyba tyle ile sie zaladowalo albo do tablicy albo do pamieci. Probowalem zmieniac dlugosc tablicy (o ile pamietam, tekst jest zapisywany u mnie do tablicy).
    Moj program xoruje z haslem zawartosc pliku tekstowego i zapisyje sxorowany wynik. Ja chce tak samo zrobic z plikiem EXE.
    Pozdro i dzieki za dyskusje.
    Po co xorujesz? :/ I przez jaką wartość? I dlaczego?

    Jak odczytać plik? Normalnie, później odczytaną wartość zamienić na hex no i wypisujesz. Sposób zamiany masz na http://www.frubi.yoyo.pl/mat/sys_licz.php > System Hexadecymalny. Jeśli nie rozumiesz mojego tekstu poszukaj w "google.pl".

    Jeśli nie "szyfruje" wszystkiego na raz, podziel to na party i niech wczytuje dane aż się plik nie skończy. A może funkcja szyfrująca nie jest zdolna zaszyfrować aż tak dużej tablicy?

    Pozdrawiam!

    PS: Plik *.exe to nie plik *.hex
    PS2: Temat nie oddaja pytania.
    PS3: Co ma xorowanie do systemu hexadecymalnego?
    PS4: Popraw post, ponieważ nie zadałeś w nim pytań, lub źle określiłeś sposób w jaki mamy Ci pomóc.
    PS5: Tablica znajduje się w pamięci

  3. #3

    Domyślnie

    Czesc.
    Dzieki za odpowiedz.
    Tam powinien byc myslnik przed slowem "hex" w tytule.
    Xoruje z haslem w formacie string.

    Wiem, ze xor jest operacja bitowa, ale jak pisze 72h xor 65 to kompilator to zamienia i wykonuje operacje, wiec i tak wiadomo o co chodzi.
    No wlasnie albo jest to za dlugi plik dla tablicy, albo nie wiem co.
    Moze sprobuje na jakims mniejszym np kalkulatorze windy.

    Domyslam, sie ze jak wczytuje plik wykonywalny jako tekstowy to moga powstawac bledy typu dodanie jakis bitow na koncu pliku, bo program mysli, ze zapisuje tez plik tekstowy i dodaje sygnature pliku txt. (nie wiem czy z ta sygnatura sie poprawnie wyrazilem).
    Pozdrawiam

  4. #4
    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Skąd
    rand(.eu)
    Postów
    8,748

    Domyślnie

    Wybaczcie ze sie wtrace... ale post powinien wyladowac w dziale Pascal/Delphi gdyby mial konkretne pytania o kawalek kodu (choc tak stricte to forum dla programistow nie jestesmy)... ale po przeczytaniu watku przenosze go do 'Newbie - dla poczatkujacych' bo do dzialu 'Kryptografia' to jeszcze ladny kawalek.

    Pytania sa elementarne by nie powiedziec ze tendencyjne. Podstawowe pytanie to jak wczytac plik binarny a nie jak zrobic xor na znaku. Mowimy wiec o podstawach a nie o kryptografii.

    W Pascalu nie pisalem od dobrych hmmmm... bedzie prawie 10 lat ale pamietam ze plik inaczej sie otwieralo jako tekstowy a inaczej jako binarny. Chcesz to napisac w Delphi to polecam poszukac dobrej ksiazki i poczytac (temat ksiazek tez byl na forum).
    ctrl-alt-del.cc - soft reset site for IT admins and other staff :-)

  5. #5
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Skąd
    Różne zakątki sieci.
    Postów
    995

    Domyślnie

    tqm: Jako że jesteś moderatorem, możesz się wtrącać gdzie chcesz, byle nie do mojej prywatnej skrzynki.

    ararat: Przeszukaj google. Pytanie "Czego szukać?". Jak się otwiera a później czyta plik w trybie binarnym, jak się sprawdza jego długość oraz jak się alokuje dynamicznie pamięć, by tablica była wystarczająco długa by wsiorbać cały plik. Jest też drugie rozwiązanie, jako że pliki mogą zajmować dużo więcej niż Ci się zmieści, a że xorujesz każdy bajt, lub grupę bajtów osobno, możesz:
    1. Wczytać, zakodować, zapisać kawałek do pliku.
    2. Wczytać duży kawałek do pamięci, zakodować go, zapisać duży kawałek do pliku.

    Metoda nr1 jest wystarczająca dla początkujących, jest wolniejsza, bardziej wykorzystuje dysk i CPU(niekoniecznie), ale łatwiej ją napisać.
    Metoda nr2 jest już troszkę trudniejsza, sprawdź pojęcie buffor/bufor (zależy od literatury). Po czym wprowadź ze dwa warunki do pętli(albo zakgnieźdź ją odpowiednio) i gra muzyka.

Podobne wątki

  1. Ukrywanie danych w plikach .txt
    By Spec_od_dysków in forum Steganografia
    Odpowiedzi: 14
    Autor: 01-08-2011, 10:26
  2. Zdalne operacje na innym komputerze
    By Isydor in forum Hacking
    Odpowiedzi: 5
    Autor: 05-11-2007, 10:54
  3. Hex editors a gry
    By Endless in forum Hacking
    Odpowiedzi: 18
    Autor: 04-12-2007, 09:37

Zasady Postowania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Subskrybuj