Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki 21 do 30 z 32

Temat: Jaki jezyk na pocztek?

Domyślnie

Czyli co ?
    Kompletny newbie który dopiero ma zamiar uczyć się programowania powinien się uczyć C++ ?

Mam ten sam problem co autor tematu, od jakiegos czasu mam zamiar zaczac uczyc sie jakiegos jezyka programowania ale nie wiem od czego powinienem zaczac jako kompletny laik

Nikow jest offline -=[ZRP]=-

Domyślnie

31337:Ehh... Właśnie widze jak poznajesz system. Dla twojej informacji, w Linuksie 2.6.17 wszystkie aplikacje muszą zajmować 654B, co wynika z tego, że sam elf zajmuje 654B (ta wartość jest rychoma, zależy od umiejscowienia bibliotek (długości ścieżek do nich)). C dodaje swoje funkcje itp wszystko przygotowuje, przez co chyba jasne jest, że będzie więcej zajmować. Ale uwierz mi że jeśli byś byś miał napisać funkcje które są normalnie linkowane, to byś stracił o wiele więcej miejsca...

Pomijając to żę w C popełnisz mniej błędów, co jest powiedziane z definicji, a masz kontrolę zbliżoną do assemblera. Pomimo to masz bardziej przenośni kod, dużo gotowców obsługujacych sprzęt itp.

Autorowi topic'u radze uczyć się na początek pythona lub C.
    Ostatnio edytowane przez Nikow : 10-01-2007 - 06:17

Domyślnie

Jedni mówią C, inni Python a jeszcze inni Asembler/C++

Szukam w necie od godziny i nie mogę znaleść żadnego porównania tych języków (jeżeli takowe da się wogóle zrobić) dla początkującego. =(

/edit

wg. tej strony - http://www.geocities.com/tsca.geo/va...guages.pl.html

Początkujący powinni trzymać się z daleka od C i C++.

Teraz to już się kompletnie pogubilem
    Ostatnio edytowane przez Naxxar : 10-01-2007 - 08:20

Domyślnie

Witam

Najlepszy język na początek to...żaden język! Istota programowanie i rozumienia tego nie tkwi w znajomości języka lecz w algorytmach! Nie ma znaczenia w jakim języku piszemy, czy to będzie Pascal czy C, wszystkie języki mają jedą częśc wspólną, a mianowicie algorytm ich działania!
    Konkretny język służy do optymalnego rozwiązywania problemu. Możemy przecież napisać każdy program za pomocą, choć by Pascala! Tylko że używając odpowiedni do danego problemu język załatwimy sprawę za pomocą kilku, kilkunastu linijek kodu, notomiast z innym może i kilkanaście tysięcy być za mało!
    Gdy nauczysz się już algorytmu możesz wtedy uczyć się języka, nauczysz jednego, z kolejnym będzie o wiele łatwiej! Możesz nawet je pozapominać po jakimś czasie, grunt że znasz algorytm, wtedy po prostu podręcznik do ręki i uczysz się składni jakiegoś języka, tego który akurat jest potrzebny do rozwiązania problemu! Algorytm jest najważniejszy, język to tylko narzędzie!

kaspsior jest offline يحشطخبؤءفنو٢٥٣كهي

Domyślnie

a moze coś ezoterycznego
    http://pl.wikipedia.org/wiki/Ezotery..._programowania
    EDIT: najlepszy język programowania jest ten, w którym najlepiej, najszybciej i najłatwiej potrafisz poprawnie wykonać zadanie, które masz do zrobienia. Ta idea powinna ci zawsze przyświecać to wtedy będziesz dobrym programistą.
    Ostatnio edytowane przez kaspsior : 10-01-2007 - 10:20

Domyślnie

Pamieta ktos tutaj takie cos jak AC Logo?! Jak myslicie, dlaczego ten a nie inny jezyk akurat trafil do szkol? Proste - uczy pewnych struktur myslowych - tutaj programowania liniowego i strukturalnego... bez zrozumienia podstaw, ciezko pozniej isc w programowanie obiektowe.

Ja najbardziej lubie pisac w Perl'u - prosty, czytelny (dla mnie przynajmniej) ale wielu zaraz zacznie krzyczec, ze nie jest obiektowy (a to akurat nie jest prawda).

Assembler - dla osob poczatkujacych odradzam - nie ma sensu sie zazynac uczac czegos co powiedzmy sobie prawde - w normalnej pracy nigdy nie bedzie potrzebne, dopuki nie zacznies pisac driver'ow do urzadzen, itp.
    C/C++ - to juz blizej rzeczywistosci - jesli jestes zupelnie zielony to odradzam...
    Perl/Python/Ruby/PHP - dla zupelnie poczatkujacego - byc moze... ale trzeba miec porownanie, wiec kazdego po troche i dalej samemu wybrac...
    Java - nie no, nie robmy sobie jaj, ok? Jak ktos chce miec skrzywione pojecie o programowaniu to Java jest do tego celu idealna. Do wszystkich innych zastosowan jest co najmniej watpliwym kandydatem... Co to za super technologia co proste 'hello world' przesyla miedzy procesami w postaci feed'ow XML? ZDECYDOWANIE ODRADZAM jako pierwszy jezyk. Java to po prostu przereklamowany twor ludzi o olbrzymim ego. Jak do tej pory widzialem 1 (slownie jeden) projekt zrobiony przez ogromna firme, ktory jako-tako dzialal, pozostale to udana proba strzelenia sobie w noge.

No i co? Te co czesciej spotykane jezyki wymienilem powyzej i nie ma kandydatow, prawda? Dlatego najpierw nalezy zaczac od jezyka, ktory uczy myslec, uczy rozumiec... a pozniej siegac po bardziej zaawansowane narzedzia. Kazdy z powyzszych jezykow ma wady i zalety i tego nie da sie zmienic.

Ja meczylem kolejno: Basic (w kilku odmianach na roznych platformach), Assembler, Pascal, Logo, Perl, Tcl, C/C++ (raczej czytam kod niz pisze), PHP, Brainfuck (dla zabawy), Python, Java (tak jak z C/C++ bo nie trawie Javy), Ruby, przeplatane gdzies po drodze JavaScript'em i VisualBasic'iem (glownie pod makra Excel'a).
    Na prawde dobrze (bo regularnie - prawie kazdego dnia ) posluguje sie Perl i troche PHP, znam wady i zalety pozostalych jezykow - gdy bedzie potrzeba, wiem ze sa gdzies tam 'w dziczy' i czekaja by do nich wrocic z kolejnym zadaniem, do ktorego zostaly stworzone.

Jesli mam poradzic totalnie poczatkujacej osobie, to polecalbym zaczac od czegos jak Perl/Python/Ruby oraz PHP (tak, PHP jako ostatnie) - poznac choc troche wszystkie 4 i wtedy samodzielnie je porownac. Wtedy siegnac po C/C++ i razem z nim Assemblera. Java to niestety jakby chciec zbierac gdzyby z niskiej orbity ziemskiej - totalna pomylka.
    ctrl-alt-del.cc - soft reset site for IT admins and other staff :-)

31337 jest offline Banned

Domyślnie

co do przenośnosci asma to raczej pod windowsem zawsze będzie działać
    a z twgo co wiem antyviry monitoruja dostep do bibliotek, a nie instrukcji procesora.

Eragon Argetlam jest offline inception?no problem

Domyślnie

heh- znam LOGO proste i przyjemne na początek a uczy, uczy
    o przemyśleniach w kontekście NLP... http://www.tuetbrute.blogspot.com

Domyślnie

na moje to lepiej logo, ja bym chcial w 3gim go miec zamiast jakiegos "ELI" do argorytmow...

Nikow jest offline -=[ZRP]=-

Domyślnie

31337: To źle wiesz, antywiry szukają charakterystycznych zachować/kodów.
    Co inny Win to program w assemblerze trzeba przepisać.