Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki 11 do 20 z 24

Temat: Jak ochronić

Eragon Argetlam jest offline inception?no problem

Domyślnie

Lol ja jestem za formatem a propos squealer "Prawidłowe niszczenie danych" czy laska chce sie pozbyć wirusa czy danych bo na moje ma trojana i chce się go pozbyć ale ok.
    Kod:
    windows to dla mnie instalacja ok 30-40 minut ( format+install) dodajmy do tego jeszcze programy i net no to w sumie jakieś 80 minut:Da no i backup to w sumie jakieś 90 minut
    [BR]
    Kod:
    linux to podobnie- formati install jest krótszy ale za to konfiguracja dłuższa wi8ęc będzie podobnie:D

Domyślnie

napewno jej nie zaszkodzi jak prawidlowo usunie

Domyślnie

Lol ale zajmie jej to parę dni- nie wiem czy będzie happy jak sie dowie że nie ma kompa kilka dni bo dane się prawidłowo usuwają- a co ona może mieć- config.dat, archivas.dat lub coś podobnego- przyda ci się to do czegoś A jak ma już trojana to facet który jej to podrzucił napewno miał lol kanał rss- aerchiwum gg
    Nie rozumiem Cię po co męczyć się z prawidłowym formatem

eMCe jest offline Emil Grzegorz Gubała

Domyślnie

ja też kompletnie nie rozumiem co za pomysł z prawidłowym niszczeniem danych bez przesady to nie diablo konik trojański potraktowany format c: sam sie nie wskrzesi
    Agencja reklamy kielce (mały kilkudniowy case pozycjonerski )

Domyślnie

Tylko musi pamiętać żeby później sama go nie wskrzesiła...
    Zbliża się Trollmagedon...

Domyślnie

ehh tam moze lepiej wogole nie robic formata..

~SD
    ~SD jest offline I'm Lame... [-_-]

Koleś który wie co pisze tamta dziewczyna na GG zapewne założył jej sniffer na dany numer GG - o to chyba nie ma watpliwości. Ale jest rada: Inny numer GG? Ponieważ sniffer ustawiony jest na dany numer GG, a nie na IP czy komputer, z którego akurat korzysta.

Pewna Idea...
    Otóż gdyby uruchomić system (WinXP) w trybie awaryjnym i przywrócić system do dnia sprzed około miesiąca? Albo więcej? Zależy ile trwa ta sytuacja. Od razu przejżało się by jakie po kolei instalowała programy itp.

Ucz się na błędach
    Mój kolega postanowił, że zakupi Viste, wiec zrobił formatowanie całego komputera i na laptopa zainstalował Viste. Później "niezbędne" programy: GG, Firefox itd. Wszystko ściągnął z Internetu, nie zabardzo wiedząc skąd. Jak teraz wiadomo ,w którymś z pospolitych programów był Keylogger. Więc radzę następnym razem ściągać programy z oficjalnych stron ich producentów/autorów (np. GG ze strony www.gadu-gadu.pl itd. najczęściej właśnie tak robią nieświadome dziewczyny - klikają bo mogą kliknąć)

Pozdrawiam
    Niewyjaśniony skrót ~SD
    "Jeżeli nie dążysz do rzeczy niemożliwych, nigdy ich nie osiągniesz"

Domyślnie

Ok, ok zgadzam się ale mam pytankoczy wczułeś się w sytuacjęsniffer tak ale jak dobrze pamiętam w lanie a ten podsłuch jest raczej z zewnątrz i robi to raczej facet znający się na rzeczy (może zazdrosny chłopak )bo jak o mnie chodzi to wolałbym użyć trojana bo siffer to tylko rozmowy gg a tak to mam dostęp do całgo kompa- pomyślmy racjonalnie

Domyślnie

czy wczułeś się w sytuacjęsniffer tak ale jak dobrze pamiętam w lanie a ten podsłuch jest raczej z zewnątrz i robi to raczej facet znający się na rzeczy
    No i tu sie chyba nie zgodze... sniffing istnieje rowniez w sieci WAN nie tylko LAN.Tylko wiadomo ze nie slyszy tego co w lanie.. ale mozna slyszec jakie pakiety fruwaja sobie itd.

siffer to tylko rozmowy gg
    I tu tez sie nie zgodze.. sniffery w lanie moga sniffowac caly ruch sieciowy nie tylko rozmowy gg.. np hasla gg ,pop3 ,ftp ,http itd.

Napisal:~SD
    Ponieważ sniffer ustawiony jest na dany numer GG,
    Jak dokonac takiego cuda? Nie wiem ale moim zdaniem nie jest to mozliwe (sniffer na dany nr gg?) poza LAN?. Zreszta w lanie takiego czegos nie widzialem sniffujesz caly komp ,a nie na poszczegolny numer.

Napisal:~SD
    założył jej sniffer na dany numer GG - o to chyba nie ma watpliwości.
    No a ja mam watpliwosci. Na moje to keylogger ,poczytaj co to sniffing co to keylogger ciocia wiki wie. zapytaj!

Napisal:Eragon Argetlam
    bo jak o mnie chodzi to wolałbym użyć trojana
    A pomyslales jak go podzucic? To nie takie proste chyba ze ten ktos nie ma o tym zielonego pojeca zaraz anty wykryje i po trojanie.W sieci LAN to wlamujesz sie dosyc prosto jakis exploit i tez masz wladze nad kompem pelna.A w WAN to juz inna sprawa.

Moje zdanie znasz... Format.

pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez eryk : 08-27-2007 - 22:32
    Pamiętaj zanim zapytasz sprawdź ten adres www.google.pl

Domyślnie

W swiecie trojanow i backdoor'ow sa tak fajne zabawki, ze az sie wlosny na du**e ze strachu jeza! Podstawowa zasada przy czyszczeniu systemow - jesli jest prawdopodobienstwo ze to trojan/backdoor/rootkit i ze osoba weszla na konto z uprawnieniami admina to system nalezy bez pardonu zaorac i zaczac od nowa (czyli format, instalacja z oryginalnych nosnikow, antyvir+firewall, update'y, instalacja oprogramowania z oryginalnych nosnikow albo ze sprawdzonych zrodel [radze sciagac ze strony producenta a nie serwisow z downloadami], pozniej przywrocenie danych [po wczesniejszym dokladnym skanowaniu antywirem] i sprawdzenie czy nie ma tam plikow ktore sa na dysku a my ich nie tworzylismy - tych nie przywracac).

Inaczej bedzie to tylko spekulacja...
    Dla uproszczenia - odpalic kolezance lakiegos linuxa live-cd i odpalic GG, poczekac co sie stanie - czy delikwent bedzie wiedzial o czym rozmawia. Jesli tak, to znaczy ze to nie koniecznie cos na kompie a raczej koles siedzi gdzies na sieci po drodze... jesli nie bedzie nic wiedzial dalej to formatowac kompa i jak wyzej...
    ctrl-alt-del.cc - soft reset site for IT admins and other staff :-)

Zasady Postowania